Ankiety,badania,magisterka...wątek zbiorczy

Gabinety, poradnie, psycholg, psychiatra... Reklamy, oferty, linki - od tego jest to subforum. Właściciele forum nie biorą odpowiedzialności za oferty tutaj przedstawiane. Forum ma na celu ułatwienie odnalezienia pomocy osobom zainteresowanym.

Pomoc w praca magisterskiej

przez C&S 03 maja 2017, 17:15
Magdalena M, w moim odczuciu, pytania jak z czasopisma dla nastolatków.

Chcesz przeżyć przygodę? - wyznacz własną trasę!
C&S

Pomoc w praca magisterskiej

przez superb 03 maja 2017, 17:25
Nie tak latwo mnie urazic :)
wiekszosc osob na tym forum ma skorupe grubsza niz nosorozec :)

To ze wiekszosco osob rejestruje sie na tym forum,
szukajac pomocy to zrozumiale,
jednak ogolnie uwazam ze co najmniej tyle trzeba dac od siebie,
ile oczekuje sie od innych,

pewnie wiesz jak powinno dzialac spoleczenstwo,
ze zwiazku nie zbuduje sie na postawie ze jedna osoba daje z siebie wszystko,
a druga jest bierna kazdy wie
w wiekszej skali jakos ta wiedza zanika...

Pewnie uznasz sie jakis ham sie przyczepil i pierd**li,
pewnie jescze naje**any bo weekend,
ale nawet jakbym chcial to nie jestem w stanie
w skali 1-7 zanaczyc wiekszosci odpowiedzi,
pewnie nie dla tego nie bedziesz miala tytulu mgr inz,
ze psychologia, ludzie nie maja nic wspolnego z matemtyka - bo to pojecie abstrakcyjne.

Kazdy czlowiek jest wyjatkowy,
niby problemy te same - bo tak samo nazwane,
jednak tylko jak sie patrzy z daleka.
Kazdy czlowiek to osobna historia,
idealnie bylo by do kazdego trzeba podejsc indywidualnie...
( No chyba ze kazdy to 100 zl :) )
Swiat idealny nie istnie....
a moze jednak warto sprobowac zbudowac taki swiat wokol siebie?

Ale co ja sie znam...,
'staz w zawodze' mamy podobny,
z tym ze ja chodzilem na wyklady 24/h

Chetnie pomoge Ci w pracy na pw,
jednak prosze nie pytaj jak w skali od 1-10 oceniasz...
ja Ci moge napisac jak to widze, co czuje, jak odbieram zeczywistosc,
a cyferki jeszcze najszczescie nie lataja mi przed oczami :)

Ankiety, badania, magisterka...wątek zbiorczy

przez Magdalena M 03 maja 2017, 17:44
C&S Kwestionariusze użyte w badaniu nie są mojego autorstwa, są to naukowe narzędzia przygotowane pod badanie konkretnych zmiennych.

Superb - rozumiem, nie każdemu podchodzi badanie kwestionariuszami i tak zgadzam się, że jest to w pewien sposób uogólnianie, niestety tak jak wspomniałam czasem trzeba pewne rzeczy spróbować sprowadzić do wspólnego mianownika jeśli chce się je porównywać i wyciągać wnioski.

Dziękuję za zainteresowanie, każda opinia w takich kwestiach jest cenna.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pobyt w szpitalu psychiatrycznym.

przez iwqul7 08 maja 2017, 17:36
Witam serdecznie! :)

Jestem studentką, która obecnie pisze pracę licencjacką na temat bezpieczeństwa w szpitalach psychiatrycznych w Polsce. Ze względu na odmowy szpitali psychiatrycznych na przeprowadzenie w nich ankiety dotyczącej bezpieczeństwa postanowiłam poszukać byłych lub obecnych pacjentów na własną rękę.

Czy znajdą się osoby, które zechciałyby anonimowo wypełnić ankietę odnośnie pobytu w szpitalu? Proszę o pomoc, zależy mi na dokładnym zbadaniu tematu, który wybrałam.

Ankieta znajduje się poniżej, ponieważ nie mogłam dodać załącznika. Proszę o przekopiowanie do do edytora tekstowego i napisanie obok prawidłowej odpowiedzi literki "P" i odesłanie na mojego maila iwqul7@wp.pl lub o napisanie w komentarzu numeru pytania oraz literki, która odpowiedź została wybrana.

Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.

Ankieta

Szanowni Państwo!
Jestem studentką trzeciego roku studiów licencjackich, kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie rzetelnych informacji na temat bezpieczeństwa w szpitalach psychiatrycznych w Polsce. Zebrane informacje pomogą mi w sformułowaniu wniosków, które zostaną umieszczone w pracy licencjackiej. Ankieta jest skierowana do pacjentów oraz personelu szpitali psychiatrycznych. Uzyskane informacje będą wykorzystane tylko na potrzeby pracy. Serdecznie proszę o szczere i przemyślane odpowiedzi.

Proszę o zaznaczenie poprawnej odpowiedzi symbolem „X”, a w przypadku pytań otwartych o odpowiedź w miejscu wyznaczonym kropkami.
Dziękuję!

1. Płeć:
a) kobieta
b) mężczyzna

2. Wiek:
a) poniżej 18 lat
b) 18-25 lat
c) 26-35 lat
d) 35-50 lat
e) 51-70 lat
f) powyżej 70 lat

3. Wykształcenie:
a)średnie
b)wyższe
c)podyplomowe
d)inne (jakie?) …........................................................................................................................

4. Funkcja pełniona w szpitalu:
a)lekarz
b)pielęgniarka
c)pacjent
d) inna (jaka?) …........................................................................................................................

5. Długość pobytu/ łączny czas pracy w szpitalu:
…................................................................................................................................................

6. Oddział, na którym wykonywana jest praca/ leczy/leczył się pacjent:

…................................................................................................................................................

7. Czy po przyjęciu do szpitala został Pan/Pani zapoznany/a z planem oddziału?
a) tak
b) nie
c) nie dotyczy

8. Jak ocenia Pan/Pani warunki panujące w szpitalu pod względem higienicznym?
a) bardzo dobre, zawsze czysto i schludnie
b) dobre, czysto, ale mogłoby być lepiej
c) złe, rzadko sprzątane pomieszczenia i panujący nieład
d )bardzo złe, brud i niedbalstwo
e) inne (jakie?)............................................................................................................................

9. Jak ocenia Pan/Pani jakość posiłków podawanych w szpitalu?
a) smaczne jedzenie, podawane w odpowiednich ilościach
b) nie zawsze smaczne jedzenie i mało urozmaicone menu
c) niesmaczne posiłki
d) inne (jakie?) ….......................................................................................................................

10. Jak Pan/Pani ocenia uprzejmość personelu wobec pacjentów?
a) życzliwy i pomocny
b) obojętny, ale pomocny rutynowo
c) nieżyczliwy i nieuczynny
d) inne (jakie?) ….......................................................................................................................

11. Czy według Pana/Pani personel udziela wsparcia psychicznego pacjentom szpitala?
a) tak, personel zawsze dodaje pacjentom otuchy
b) personel sporadycznie udziela wsparcia psychicznego
c) nie, personel nie udziela wsparcia psychicznego

12. Jak Pan/Pani ocenia dostępność (odpowiednia ilość) personelu na oddziale?
a) wystarczająca ilość personelu w stosunku do ilości pacjentów
b) niekiedy zbyt mało personelu w stosunku do ilości pacjentów
c) zbyt mało personelu w stosunku do ilości pacjentów
d) inne (jakie?)............................................................................................................................

13. Czy według Pana/Pani podczas pobytu w szpitalu wobec pacjentów zachowane jest poszanowanie godności?
a) tak, w trakcie wszystkich czynności
b) tak, ale tylko podczas diagnozowania
c) tak, ale tylko podczas leczenia
d) tak, ale tylko podczas pielęgnowania
e) nie (dlaczego?) …..................................................................................................................

14. Czy według Pana/Pani podczas pobytu w szpitalu wobec pacjentów zachowane jest poszanowanie intymności?
b) tak, ale tylko podczas diagnozowania
c) tak, ale tylko podczas leczenia
d) tak, ale tylko podczas pielęgnowania
e) nie (dlaczego?) …..................................................................................................................

15. Jak Pan/Pani ocenia przestrzeganie praw pacjenta w szpitalu psychiatrycznym?
a) prawa pacjenta są zawsze przestrzegane
b) prawa pacjenta przestrzegane są w większości przypadków
c) prawa pacjenta notorycznie są łamane (dlaczego?)................................................................

16. Jak Pan/Pani ocenia możliwość wykonywania połączeń telefonicznych przez pacjentów?
a) możliwość wykonywania połączeń telefonicznych bez ograniczeń
b) wyznaczone godziny i ograniczony czas wykonywania połączeń, będący jednak przystępny dla pacjentów
c) zbyt krótki czas wyznaczony na wykonywanie połączeń telefonicznych
d) brak możliwości wykonywania połączeń telefonicznych

17. Jak Pan/Pani ocenia dogodność długości odwiedzin pacjentów szpitala?
a) widzenia bez ograniczeń czasowych
b) ograniczony lecz zadowalający czas odwiedzin
c) zbyt krótki czas odwiedzin
d) brak możliwości odwiedzin

18. Czy zostały Pani/Panu przekazane informacje na temat choroby?
a) tak
b) nie
c) nie wyczerpująco
d) nie dotyczy

19. Jak ocenia Pan/Pani trafność stosowanych metod leczenia?
a) podjęte metody leczenia, zawsze przynoszą poprawę stanu zdrowia
b) zazwyczaj widać poprawę stanu zdrowia, po zastosowaniu wskazanych metod leczenia
c) prawie niezauważalna poprawa stanu zdrowia po zastosowaniu poleconych metod leczenia
d) brak poprawy stanu zdrowia, źle dobierane metody leczenia
e) inne (jakie?) ….......................................................................................................................

20. Czy miała Pani/Pan możliwość odmowy wyrażenia zgody na wykonywanie określonego zabiegu medycznego?
a) tak
b) nie
c) nie dotyczy

21. Jak ocenia Pan/Pani relacje na poziomie pacjent-pacjent.
a) pacjenci współpracują ze sobą i pomagają sobie wzajemnie
b) pacjenci rozmawiają ze sobą, jednak nie ma między nimi bliższych więzi
c) pacjenci są zamknięci w sobie i nie nawiązują kontaktu z innymi pensjonariuszami
d) pacjenci są do siebie wrogo nastawieni

22. Czy według Pana/Pani środki przymusu bezpośredniego są stosowane tylko w ostateczności?
a) tak
b) nie
c) nie wiem

23. Jakie rodzaje przymusu bezpośredniego są Pana/Pani zdaniem stosowane najczęściej?
a) przytrzymanie
b) przymusowe zastosowanie leków
c) unieruchomienie (np. poprzez pasy)
d) umieszczenie w izolatce
e) nie wiem

24. Czy czuje/czuł się Pan/Pani bezpiecznie przebywając na terenie szpitala?
a) tak (dlaczego?).................................................................................................................................
b) nie (dlaczego?).......................................................................................................................

Dziękuję za poświęcony czas!

przez Ricah 09 maja 2017, 17:41
1. Płeć:
b) mężczyzna

2. Wiek:
b) 18-25 lat

3. Wykształcenie:
a)średnie

c)pacjent

2 tygodnie

Zamkniety, Katowice Ochojec

b) nie

b) dobre, czysto, ale mogłoby być lepiej

d) inne (jakie?) niesmaczne posilki, ale w odpowiednich ilosciach

d) inne (jakie?) wiekszosc perosnelu była uprzejma, aczkolwiek lekarze wykazywali wyrazny brak wiedzy w swojej dziedzinie i arogancko to okazywali

11. Czy według Pana/Pani personel udziela wsparcia psychicznego pacjentom szpitala?
a) tak, personel zawsze dodaje pacjentom otuchy

a) wystarczająca ilość personelu w stosunku do ilości pacjentów

13. Czy według Pana/Pani podczas pobytu w szpitalu wobec pacjentów zachowane jest poszanowanie godności?

14. Czy według Pana/Pani podczas pobytu w szpitalu wobec pacjentów zachowane jest poszanowanie intymności?

15. Jak Pan/Pani ocenia przestrzeganie praw pacjenta w szpitalu psychiatrycznym?
c) prawa pacjenta notorycznie są łamane (dlaczego?) brak informowania rodziny pacjentki o jej poczynaniach (pacjentka w ciąży palila papierosy) oraz brak reakcji personelu na prosby o interwencje
złośliwe i nieprawdziwe uwagi na wypisie szpitala (przypisanie uzależnienia i agresji gdy pacjent wytykał lekarzom niekompetencję)
przypisywanie diagnoz, które sa nieprawdziwe, w przypadku, gdy pacjenci nie wykazywali cech owej diagnozy

16. Jak Pan/Pani ocenia możliwość wykonywania połączeń telefonicznych przez pacjentów?
d) brak możliwości wykonywania połączeń telefonicznych

b) ograniczony lecz zadowalający czas odwiedzin

a) tak

e) inne (jakie?) obrane metody leczenia przez lekarzy pogarszają stan pacjentów, większość pacjentów jako lek przyjmowało kwas walproinowy (z produktu depakiny) niezaleznie jaka diagnoze sie mialo

20. Czy miała Pani/Pan możliwość odmowy wyrażenia zgody na wykonywanie określonego zabiegu medycznego?
b) nie

a) pacjenci współpracują ze sobą i pomagają sobie wzajemnie

22. Czy według Pana/Pani środki przymusu bezpośredniego są stosowane tylko w ostateczności?
a) tak

23. Jakie rodzaje przymusu bezpośredniego są Pana/Pani zdaniem stosowane najczęściej?
c) unieruchomienie (np. poprzez pasy)

a) tak (dlaczego?) pacjenci nie stanowili zagrozenia, nie posiadalem przy sobie cennych przedmiotow,
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

przez Czarna Ważka 09 maja 2017, 21:45
Od tego jest specjalny dział na tym forum.
Jestem Twoją klątwą i przekleństwem, niedokończoną przyjemnością, przegryzioną wargą do krwi...

Niech mi ktoś zrobi przysługę i mnie zastrzeli.
PRZYJAŹNI NIE MA

Ankiety, badania, magisterka...wątek zbiorczy

przez Powietrzny Kowal 10 maja 2017, 00:00
Ankieta

Szanowni Państwo!
Jestem studentką trzeciego roku studiów licencjackich, kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie rzetelnych informacji na temat bezpieczeństwa w szpitalach psychiatrycznych w Polsce. Zebrane informacje pomogą mi w sformułowaniu wniosków, które zostaną umieszczone w pracy licencjackiej. Ankieta jest skierowana do pacjentów oraz personelu szpitali psychiatrycznych. Uzyskane informacje będą wykorzystane tylko na potrzeby pracy. Serdecznie proszę o szczere i przemyślane odpowiedzi.

Proszę o zaznaczenie poprawnej odpowiedzi symbolem „X”, a w przypadku pytań otwartych o odpowiedź w miejscu wyznaczonym kropkami.
Dziękuję!

1. Płeć:
mężczyzna

2. Wiek:
d) 35-50 lat

3. Wykształcenie:
a)średnie

c)pacjent

1 jebany dzień – oddział Złotoryja

Psychiatryk

b) nie

e) inne (jakie?) hujnia z grzybnią (czasy gierka… olejne lamperie, gnijące linoleum, kozetki z 1971 i okna jak z Lotu na Kukułczym Gniazdem (a trzepią dziennie kasę lepiej niż a obwoźnego cyrku…)

d) inne (jakie?) syf jak /cenzura/ (na tym biją jeszcze lepszą kasę)

d) inne (jakie?) chamstwo i opcje rodem z więziennej celi – trochę chyba im się jebie 1 piętro z 2… no ale po tylu latach……………….

c) nie, personel nie udziela wsparcia psychicznego

d) inne (jakie?) a co to ma do rzeczy?... hahahhahahhaha… oni w pojedynkę zastraszają tak ludzi, że jak w więzieniu!… 22:00 i KONIEC!!!! xDDDD ZŁOTORYJA RUULEZZZZ xD

e) nie (dlaczego?) Orwell 1985… te jebane debile z niewiadomych dla siebie i systemu powodów blokują wyjściowe IP WSZYSTKICH serwisów komunikacyjnych…. GG, Skype itp… to jest jakiś obłęd połączony z kurewskim uwstecznieniem i obłudą
e) nie (dlaczego?) zero – nawet sprzątaczki (a może ZWŁASZCZA.. hahhaha) się wpierdalają bez pardonu

c) prawa pacjenta notorycznie są łamane (dlaczego) zerowo – te złotoryjskie zatwardziałe kałmuki nie mają od daaawna pojęcia co to w ogóle są PRAWA PACJENTA
E (ja dodałem to „e”) koło dupy mi latają połącznia komórkowe skoro te barany mają jedynie wpływ na blokowanie IP w swichj routerach…. Hahahha (niezłe widzę jednoczenie układanie pytań… rok 2017 a tu pytania o „jakość połączeń telefonicznych” jak z 1990 xDDDDDDDDDDDDDD)
E (znów dodałem) - sram na to bo nikt mnie nie odwiedza

E (znów dodałem) – tak.. dano mi – ale taka sraczka, że szkoda przytaczać – jedna z Pań Kierownik lubi za mocno trudne wyrazy z druga… chyba alkohol xD

e) inne (jakie?) zerowe… jakby się uczyli kursów z Netu

c) nie dotyczy

b) pacjenci rozmawiają ze sobą, jednak nie ma między nimi bliższych więzi

???... jakie środki przymusu? :D

??????????????.... jak wyżej (co to za ankieta??? Hahahhaha)

a) tak (dlaczego?) bo wiedziałem, że po pierwszych godzinach już następnego dnia mnie tam nie będzie
b) nie (dlaczego?) bo wiedziałem, że po pierwszych godzinach już następnego dnia mnie tam nie będzie…………………. Oddział Leczenia Nerwic i Depresji w Złotoryi „polecam” JEDYNIE ludziom w największych epizodach, gdzie w zasadzie mowa już jedynie o bezpośrednim zagrożeniu życia i zdrowia…. W każdym innym wypadku to najbardziej pojebana, faszystowska i niekompetentna placówka na całej planecie, gdzie będzie się czuć bardziej jak w więzieniu o zaostrzonym rygorze niż w czymkolwiek co mogłoby lub powinno pomóc.
Po zalogowaniu się na forum polecam wejść na SZUKAJ oraz w polu AUTOR wpisać własny nick zawsze... ułatwia wszystko od A do Z :D

przez sailorka 11 maja 2017, 21:57
1. Płeć:
a) kobieta

2. Wiek:
a) poniżej 18 lat (w trakcie pobytu w szpitalu)
c) 26-35 lat (obecnie)

3. Wykształcenie:
b)wyższe

c)pacjent

6 tyg.

psychiatria dziecięca i młodzieżowa

b) nie

d )bardzo złe, brud i niedbalstwo

a) smaczne jedzenie, podawane w odpowiednich ilościach

b) obojętny, ale pomocny rutynowo

b) personel sporadycznie udziela wsparcia psychicznego

b) niekiedy zbyt mało personelu w stosunku do ilości pacjentów

c) prawa pacjenta notorycznie są łamane (dlaczego?)
Sanitariusz molestował nastoletnią pacjentkę, i o ile mi wiadomo, sprawa została zatuszowana.

a) możliwość wykonywania połączeń telefonicznych bez ograniczeń

c) zbyt krótki czas odwiedzin

c) nie wyczerpująco

b) zazwyczaj widać poprawę stanu zdrowia, po zastosowaniu wskazanych metod leczenia

b) nie

d) pacjenci są do siebie wrogo nastawieni

a) tak

b) przymusowe zastosowanie leków

b) nie (dlaczego?)
Przebywali tam niebezpieczni pacjenci, niejednokrotnie znajdujący się pod wpływem narkotyków lub podejrzani o popełnienie ciężkich przestępstw..
Cześć, jestem czubkiem

Newsweek - prośba

przez Elisa1988 12 lip 2017, 19:09
Dzień dobry! Mam prośbę w związku z powstającym artykułem na temat problemu uzależnień wśród górników. Chodzi o środki psychoaktywne, alkohol. Chciałabym porozmawiać o tym, jak wygląda życie z takim uzależnieniem- i zawodowe i prywatne, a także o możliwościach wyjścia z tego problemu. Jeśli ktokolwiek tutaj posiada wiedzę na ten temat i chciałby się nią podzielić (oczywiście anonimowo), będę wdzięczna za pomoc. Każda wskazówka jest bardzo cenna. Proszę o kontakt pod adresem: ewelina.lis@newsweek.pl. Pozdrawiam, Ewelina Lis.

Newsweek - prośba

przez wiejskifilozof 13 lip 2017, 17:52
Górników,lepiej nie tykać.To dziś kasta świętych ludzi ;) przyjedzie taki Hanysek.I walnie,o chodnik kilofem :mrgreen:

przez Ewelina#92 04 sie 2017, 20:01
Witam,
Jestem studentką II roku studiów magisterskich, na kierunku praca socjalna.
Piszę pracę magisterską na temat roli wsparcia społecznego u osób z zaburzeniami nerwicowymi.
Chciałam Was bardzo prosić o pomoc w uzyskaniu danych na powyższy temat, poprzez wypełnienie internetowej ankiety.
Badanie jest anonimowe i powinno zająć ok 15-20minut.

LINK do ankiety: https://goo.gl/forms/FOiEueWxAYnlVO2q2

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
Ewelina :)

Amnezja(F44.0) i inne zaburzenia dysocjacyjne

przez BadaniePsyche 05 sie 2017, 03:52
Poszukujemy osób, u których zdiagnozowano zaburzenia konwersyjne, DDNOS lub dysocjacyjne zaburzenie tożsamości i które zgodzą się wypełnić online kilka testów. Pomoże nam to dokończyć prace nad wdrożeniem polskiej wersji cennych narzędzi klinicznych, które ułatwiają wykrywanie objawów dysocjacyjnych.

Testy można uzupełnić anonimowo. Uczestnik uzyska informację zwrotną o swoich wynikach. Jest test możliwość skorzystania bezpłatnie z konsultacji w Centrum Badań nad Traumą i Dysocjacją na Uniwersytecie SWPS w Katowicach.

Link do badania: http://badaniepsyche.pl/diagnostyka

[Ankieta] Gra terapeutyczna

przez NataliaH 21 sie 2017, 11:38
Cześć!

Bardzo proszę o drobną pomoc (kilka minut Waszego czasu):

Firma, w której pracuję, planuje stworzyć grę terapeutyczną, która będzie poprawiać nastrój oraz uczyć jak sobie z takim nastrojem poradzić.

Będę bardzo wdzięczna, jeżeli wypełnicie krótką ankietę - jest nam potrzebna, aby sprawdzić jakie jest zapotrzebowanie na taką grę i czy ktoś w ogóle może być nią zainteresowany

Ankieta:
https://docs.google.com/forms/d/e/1F...rm?usp=sf_link

Jeżeli udostępnicie link znajomym (lub poradzicie mi gdzie jeszcze mogłabym ją udostępnić?) - będę wdzięczna jeszcze bardziej

Dziękuję!

przez NataliaH 21 sie 2017, 12:05
Cześć!

Bardzo proszę o drobną pomoc (kilka minut Waszego czasu):

Firma, w której pracuję, planuje stworzyć grę terapeutyczną, która będzie poprawiać nastrój oraz uczyć jak sobie z takim nastrojem poradzić.

Będę bardzo wdzięczna, jeżeli wypełnicie krótką ankietę - jest nam potrzebna, aby sprawdzić jakie jest zapotrzebowanie na taką grę i czy ktoś w ogóle może być nią zainteresowany.

Ankieta:
https://goo.gl/forms/0Zapwttady3yoMCt2

Jeżeli udostępnicie link znajomym (lub poradzicie mi gdzie jeszcze mogłabym ją udostępnić?) - będę wdzięczna jeszcze bardziej.

Dziękuję!

Sortuj wg