Alkohol i inne używki, a leki.Wątek zbiorczy.

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez raphael 26 cze 2017, 23:06
Biorę escitalopram (20mg), propranolol(30mg) i trazodon(150mg). Za niedługo będzie wesele mojej siostry więc pasuje mi się napić alkoholu, no tylko jak mam pić skoro biorę leki. Spytałem się psychiatry i powiedział że mogę po prostu w dzień gdy będę pić nie brać i po ostatniej dawce alkoholu odczekać 12 godzin i wtedy wziąć tabletki. No tylko coś mi tu nie pasuje bo propranololu nie można z tego co wiem tak po prostu odstawić bo serce wtedy robi wixy + alkohol przyśpiesza pracę serca więc jakoś mi się to nie widzi. Co zrobić?

przez neon 26 cze 2017, 23:11
Nie pić... albo ryzykować. Proste.
bóg nam dokopie
I Mister Forum

przez Reghum 20 paź 2017, 00:14
Jak pisałem, alkohol powodował u mnie bezsenność, choć przez remisję nie wiem jak jest teraz, bo efekt po 30 mg hydroksyzyny miałem znacznie bardziej inny niż pół roku temu na takiej samej dawce przeciwlękowej.
Energetyki powodują u mnie poprawę objawów kognitywno-negatywnych. Kawa też.
whatever is life sense now
https://twitter.com/hoshi_yamazaki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez margor26 26 paź 2017, 21:53
Mam pytanie biorę sertralina 100mg rano i 75mg trittico xr na noc. W sobotę idę na imprezę czy mogę pić alkohol? Boję się że coś może mi się stać.
Aposerta 100mg
Trittico CR 50mg
Trittico Xr 75mg

przez myślący91 04 lis 2017, 20:15
Ja mogę wam powiedzieć swoją historię z lekami ssri/snri i alkoholem. Osobiście brałem te leki 1,5 roku na silne zaburzenia lękowe/somatyczne niestety ale żaden z tych leków mi nie pomagał. Piłem alkohol na escitopramie i paroksetynie i to nie tam jakieś piwo czy dwa czasami byłem w stanie wypić pól litra wódki i 3 piwa i tak przez 3 dni bez przerwy czasami piłem aż do totalnego upicia spałem na podłodze ; / i to się dość często zdarzało w miesiącu, nie miałem żadnych problemów nie czułem się gorzej ani fizycznie ani psychicznie, po prostu jakbym pił sam alkohol bez leków.

przez mwxbbg 04 lis 2017, 21:04
myślący91 napisał(a):Ja mogę wam powiedzieć swoją historię z lekami ssri/snri i alkoholem. Osobiście brałem te leki 1,5 roku na silne zaburzenia lękowe/somatyczne niestety ale żaden z tych leków mi nie pomagał. Piłem alkohol na escitopramie i paroksetynie i to nie tam jakieś piwo czy dwa czasami byłem w stanie wypić pól litra wódki i 3 piwa i tak przez 3 dni bez przerwy czasami piłem aż do totalnego upicia spałem na podłodze ; / i to się dość często zdarzało w miesiącu, nie miałem żadnych problemów nie czułem się gorzej ani fizycznie ani psychicznie, po prostu jakbym pił sam alkohol bez leków.

Ja, gd brałam paroksetyne, to też piłam prawie codziennie 2-4 piw, czasem coś innego (około misiąc z przerwami oczywiście) Nic mi się nie stało, przynajmniej nie na pierwszy rzut oka. ;)

przez Mbleble1990 11 lis 2017, 10:17
Następny raz pić to będę na sylwka dopiero no ale ja rzadko kiedy pije ;d juz raz sie nawalilem do olanzapiny i nic sie nie stalo wiec lajt
Olanzapina 5 mg
Citalopram 20 mg

przez identikit 17 lis 2017, 23:47
biore 3x dziennie propranolol i 1x sympramol, nie pije alkoholu. czasem jest jakas okazja typu urodziny czy chociazby zblizajacy sie sylwester - co wtedy? czy jak wypije 2-3 piwa to cos sie stanie? czy gdybym chcial sie napic, to lepiej odstawic leki tego dnia? czy takie odstawienie moze miec jakies uboczne skutki/niwelowac efekty leczenia i lepiej sobie darowac ten alkohol i nie przerywac?

przez chojrakowa 18 lis 2017, 00:31
Sądzę że odpowiedzi na wszystkie wasze pytania już padły w tym wątku.
Alkohol nasila czasem sedatywne działanie niektórych leków, niweluje efekty działania innych, z niektórymi się mixuje i działa w efekcie nieco inaczej ale odpowiadanie na pytanie co ze mną będzie jak biorę x każdemu po kolei się mija z celem.
Jak napiszę że obejdzie się bez zejść śmiertelnych to będzie ok? Obserwujcie się ludzie, poczytajcie trochę jak leki, które jecie działają na Wasze czapki i pijcie sobie, na zdrowie.
Nie ma takiego boga, który wybaczyłby Ci Twoje łajdactwo

NIE KAŻDA NOC PRZYNOSI ULGĘ POWIEKOM

Evil boy for life

przez dyshor 18 lis 2017, 12:24
Sprawa indywidualna......Ja mam bardzo konkretny mix (jest wymieniony w moim podpisie) i 3 piwa to max co mogę wypić. Po prostu upijam się po trzech piwach. Unikam alkoholu jak mogę,praktycznie nie piję w ogóle. Jeżeli już ktoś musi się napić alkoholu, bo idzie na jakieś przyjęcie a głupio odmówić (choć ja nie wiem co jest głupiego w odmowie wypicia alkoholu,ale ok) to najlepiej wypić kieliszek wina i na tym poprzestać. Reszta to własne ryzyko.
ApoTiapina 50 mg
Clonazepam 4 mg
Trittico 100 mg
Tegretol 300 mg
Doraźnie(w zależności od sytuacji) Hydroxizina/Propranolol/Alpragen

Sortuj wg