WENLAFAKSYNA (Efectin,Efevelon,Velafax,Velaxin,Alventa)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wenlafaksyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
225
66%

Nie
87
25%

Zaszkodziła
30
9%

Liczba głosów : 342

przez warkno 21 kwi 2017, 12:28
icrew napisał(a):Czy 150mg wenlafaksyny to jakaś już duża dawka czy taka normalna jeśli chodzi o nerwicę?
Od kilku dni zacząłem brać taką bo objawy somatyczne nie dają mi żyć... brałem przez 1,5 roku 75mg ale od jakiś 2,5 tygodnia zaczęły się znowu objawy somatyczne.
Czy też tak macie, że rano po przebudzeniu czujecie się ok, bez objawów somatycznych, a później w czasie dnia się wam nasilają i maleją w kółko?

150mg to raczej normalna dawka, dopiero powyżej 225 włącza się działanie noradrenalinowe, co może wzmagać niepokój. Z drugiej strony są osoby, u których 75mg już zaczyna działać na wychwyt noradrenaliny, więc kwestia czy jest to duża dawka jest indywidualną sprawą. Ogólnie nie jest to duża dawka.
Ja przy zwiększaniu dawki miałem nasilone objawy somatyczne (ale dało się żyć), które ustąpiły po paru tygodniach, ale nie do końca.
Biorę 150mg i miewam takie momenty w ciągu dnia, kiedy chce mi się cheftać czy nawet chwilowo brzuch boli, ale wszystko szybko ustępuje i bywa, że kilka razy w kółko. Najczęściej to mam suchość w ustach i brak apetytu, ale też trwa to jakiś czas w ciągu dnia po kilka razy. Ale nie są to silne objawy i nie przeszkadzają zbytnio w normalnym funkcjonowaniu.

Jak masz tak uciążliwe jak mówisz i nie ustępują już od 2,5 tygodnia to chyba musisz iść z tym do lekarza.
A zwiększałeś ostatnio dawkę?

przez icrew 21 kwi 2017, 12:35
Zwiększyłem dawkę dopiero 5 dni temu.

przez wisnia80 21 kwi 2017, 13:24
czy wenla powoduje chudnięcie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez icrew 21 kwi 2017, 13:30
U mnie raczej w drugą stronę ... ale nie wiem czy to wina leku czy tego, że mam pracę siedzącą ... ale też biegam ze 2 razy w tygodniu... pozwalam sobie dość często na słodycze.

przez warning 21 kwi 2017, 14:00
wisnia80,
wisnia80 napisał(a):czy wenla powoduje chudnięcie?

U mnie sprzyja tyciu, zwłaszcza w dawkach większych od 225 mg.

przez warkno 21 kwi 2017, 20:39
icrew napisał(a):Zwiększyłem dawkę dopiero 5 dni temu.

Czyli miałeś te objawy już przed zwiększeniem dawki to nie wiem, może ktoś inny ci jakoś pomoże.
Ja jeszcze z nerwów nieraz mam zwiększone dolegliwości, ale to też nic wielkiego.

przez zupa z rzodkiewek 24 kwi 2017, 08:00
Jak dobrze, że znalazłam ten temat. Ja u siebie też zauważyłam ten problem. Nie mijają 3 tyg a ja z cyklu 30 dni lub więcej znowu mam. Denerwujące to

-- 24 kwi 2017, 09:05 --

laguna napisał(a):ja zazwyczaj mam na niedlugo przed miesiaczka, czesto dostaje miesiaczki wczesniej co jest dziwne bo biore tabletki antykonc., po wybraniu opakowania po 3 dniach pojawia sie okres, z welafaxem czasem od razu dostawalam. nie przejmuj sie, wkrotce to minie.
czyli to tak jest? to w końcu minie? bo słowo daje denerwuje mnie to okropnie, kiedy nie wiem kiedy jak i gdzie :(.

przez chester 24 kwi 2017, 15:00
Wróciłem do wenli po 7 miesiącach prób na innych lekach. Biorę 12 dni, ale uboki mam takie, że masakra. Otępienie połączone z roztrzęsieniem. Brak apetytu, lęki zwiększone. Sam nie wiem ile tak wytrzymam:( 3 razy wchodziłem na Efectin i nigdy nie miałem aż takich uboków.

przez Motocyklista 25 kwi 2017, 12:47
Czy taki faxigen można na luzie łykać bez osłonki? :D. W kapsułce znajdują się dwie tabletki. Lekarz zalecił jedną tabletkę wyrzucać(przyjmuję dawkę 37.5). MARNOTRAWSTWO...
Szkoda 21zł.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me

przez cytrynka84 25 kwi 2017, 14:19
Motocyklista, mozesz lykac bez oslonki.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 300mg
Mirtazapina 60mg
Baclofenum 100mg

przez wisnia80 26 kwi 2017, 06:10
a co to dzialanie na noradrenaline oprocz dzialania na motoryke ma dawac wenli?

przez warning 26 kwi 2017, 12:21
wisnia80 napisał(a):a co to dzialanie na noradrenaline oprocz dzialania na motoryke ma dawac wenli?

In the brain, norepinephrine increases arousal and alertness, promotes vigilance, enhances formation and retrieval of memory, and focuses attention; it also increases restlessness and anxiety.
(z Wiki)

przez Herschel 70 26 kwi 2017, 17:41
Witajcie,

Jestem tu nowy co nie znaczy że Wenla to dla mnie coś nowego. Zacząłem od Efectinu 15 lat temu, po drodze 2 próby odstawienia, powrót lęków ataków paniki itd. Od października próby z innymi specyfikami, setaloft, trittico, ranofren, citaxin obok xanax doraźnie lęki coraz większe, odrealnienie, zarwane noce, obsesje , natrętne urojone myśli- koszmar. Teraz od 2,5 tyg powrót do Wenlafaksyny w dawce już 150 ale szału na razie nie ma, wsparte lorafenem 2x1 , chlorprotksenem na noc, w dzień jeszcze hydroksyzyna. Pytanie do Was , zwłaszcza do Strumyk, jak Wasze samopoczucie czy już czujecie jakieś pozytywne działanie....
Pozdrawiam Wszystkich :)

przez Alutka_86 27 kwi 2017, 07:41
Pomóżcie mi proszę. Dostałam jakiś czas temu od mojej psychiatry na zaburzenia lękowe z natręctwami do brania efectin 75, sulpiryd i kwetaplex. O ile supliryd powoduje u mnie tylko spanie, kwetaplex tak samo, to efectin już po pierwszej tabletce spowodował koszmarne efekty uboczne. Zaczęło mi drętwieć ciało, spięły się wszystkie mięśnie, szczególnie na twarzy - wyglądałam jak bardzo niezadowolona i zdziwiona - z wyłupionymi oczami. Trzęsły mi się ręce, paliły i mrowiły wszystkie koczyny i co chwilę ziewałam, ale bez brania oddechu, bo mnie "korkowało". Dlatego natychmiast poszłam do lekarki po zmianę leków, co tez uczyniła, ale nie mam po nich żadnej poprawy. Na forum dostałam radę, żeby wrócić do SNRI albo SSRI. Pomyślałam, że na najbliższej wizycie powiem psychiatrze, żeby wrócić do efectinu albo czegoś podobnego, ale nie wiem czy te objawy, które miałam, to jest naturalne "wejście" na efectin? Czy ktoś z was miał podobne efekty, które potem przeszły?
Alutka_86

Sortuj wg