Maski

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Maski

przez Lilith 20 gru 2015, 18:15
greg666, raczej dbają o swoje bezpieczeństwo, bo odsłaniać siebie, to wystawiać się na ciosy...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Maski

przez mark123 25 sty 2017, 20:55
janek159 napisał(a):Jak bym miał być cały czas sobą to zostałbym sam. Taki jestem arogancki, wyniosły, wredny i złośliwy. Natomiast, ponieważ zależy mi na normalnym funkcjonowaniu w społeczeństwie, to jestem ,,miły" i wtedy daje się poznać jako ktoś w najgorszym wydaniu, cyniczny czy sarkastyczny.

Ja gdybym miał być cały czas sobą, to nie miałbym żadnych szans na normalne funkcjonowanie w społeczeństwie (moja natura to funkcjonowanie poza społeczeństwem), wszyscy z otoczenia by mnie krytykowali i naśmiewali się (zdecydowana większość cech mojej natury jest definitywnie nieakceptowana społecznie), a w przyszłości umarłbym z głodu (całkowite nieróbstwo to moja natura).

Psycholodzy propagujący bycie sobą chyba takich rzeczy nie rozumieją.
Najbardziej nielubiane przez społeczeństwo są osoby, u których prawie wszystkie cechy psychiki, to cechy będące poza "normami społecznymi"

Zjawiska nadprzyrodzone istnieją, gdy doświadczysz, uwierzysz.

Maski

przez Lilith 20 kwi 2017, 09:04
Rozumieją. Myślę, że nawet dość dobrze. Z dwojga "złego" jednak trzeba się zastanowić, czy lepiej być w zgodzie ze sobą, czy ukrywać się cale życie pod maską. Co przyniosłoby większe szkody? Utrata osób, który by Nas nie zaakceptowały, czy kontakt z osobami, które Nas w ogóle tak naprawdę nie znają < i tym samym samotność wśród ludzi >?
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Maski

przez distorted_level68 20 kwi 2017, 09:08
Lilith, wszystko okay, ale co wtedy kiedy "maska" która jest założona, to Twój jedyny sposób na współistnienie z innymi? Bo prawdziwa natura tego człowieka jest całkiem inna i społecznie piętnowana?

Maski

przez mark123 20 kwi 2017, 16:11
Lilith napisał(a):
Rozumieją. Myślę, że nawet dość dobrze. Z dwojga "złego" jednak trzeba się zastanowić, czy lepiej być w zgodzie ze sobą, czy ukrywać się cale życie pod maską. Co przyniosłoby większe szkody? Utrata osób, który by Nas nie zaakceptowały, czy kontakt z osobami, które Nas w ogóle tak naprawdę nie znają < i tym samym samotność wśród ludzi >?

Jakby rozumieli, to nie głosili by tak, żeby być w zgodzie ze sobą, a że człowiek powinien się zastanowić nad "za i przeciw" bycia w zgodzie ze sobą i bycia "w masce".
Najbardziej nielubiane przez społeczeństwo są osoby, u których prawie wszystkie cechy psychiki, to cechy będące poza "normami społecznymi"

Maski

przez mariusz75 21 kwi 2017, 12:44
W dużym stopniu straciłem tą zdolność zakładania masek. Gdybym to umiał nie miałbym większych problemów.
mariusz75

Maski

przez winter 21 kwi 2017, 13:29
Maski bola i ciaza. Zabieraja mnostwo energii a jednoczesnie ulatwiaja wiele spraw. Wszystko aby ukryc wlasne "ja" przed otaczajacym swiatem by moc przetrwac. Wyniszczajace emocjonalne klamstwo potrafi zgubic i spowodowac, ze maska odpadnie w najmniej oczekiwanym momencie a wtedy nie pozostaje juz nic. Zostajemy zywa tarcza. Obrywamy raz po raz az zycie polozy na lopatki. Wszystko stalo sie jasne i oczywiste dla wszystkich, byles tylko uluda, iluzja, krecja w ludzkich oczch. Juz nie musisz niczego udawac...teraz tylko musisz "wstac" i zyc dalej tylko jak?

Maski

przez Lilith 29 kwi 2017, 08:30
Lilith, wszystko okay, ale co wtedy kiedy "maska" która jest założona, to Twój jedyny sposób na współistnienie z innymi?
A co ze współistnieniem z samym sobą?
Administrator

Maski

przez mark123 29 kwi 2017, 10:21
mariusz75 napisał(a):W dużym stopniu straciłem tą zdolność zakładania masek. Gdybym to umiał nie miałbym większych problemów.

Brak umiejętności zakładania masek jest definitywnie wadą. Jeśli np. ktoś jest nierobem z natury i nie umie postępować wbrew sobie, to umrze z głodu.

Maski

przez superb 29 kwi 2017, 10:37
Jak dla mnie to maski ludzie zakladaja gdy chca byc widziani w oczach innych osob tak jak sami sobie tego zycza.
Jak dla mnie to slabe to jest.
Wiadomo ze inaczej zachowuje rozmawiajac z kolegami,
i inaczej ze starszymi ludzmi,
jednak nie wydaje mi sie zeby to byly te maski,
dopoki nie oszukujesz sam siebie, nie przeklamujesz tego kim jestes,
nie starasz sie na sile byc akurat taki a nie inny,
to wszystko jest w porzadku.

Sztuczne staranie zeby przypodobac sie komus do niczego dobrego nie prowadzi,
ile czasu mozna udawac i oszukiwac samego siebie?
Po co robic cos co jest niezgodne z nami samymi?
Bóg > Miłość > Optymizm > Rozwój >> W tej kolejności

Wiesz co według mnie jest najważniejsze w walce o swoje zdrowie, szczęście, życie?
Pozwol. że Ci powiem
Polała sie już krew?

Maski

przez distorted_level68 07 paź 2017, 15:48
Lilith napisał(a):
Lilith, wszystko okay, ale co wtedy kiedy "maska" która jest założona, to Twój jedyny sposób na współistnienie z innymi?
A co ze współistnieniem z samym sobą?
nie bardzo rozumiem... :bezradny: zdaje sobie sprawę, że bycie szczerym w stosunku do siebie i innych jest najistotniejsze ...wiadomo, że ukrywanie twarzy przed innymi, pokazywanie, odgrywanie teatrzyku, aby się tylko przypodobać, albo nie być na językach innych, że odstaje od reszty, (brak pewności siebie, kompleksy...)
ale ja nie to miałem na myśli, głównie chodzi mi o to, że taki człowiek MUSI się ukrywać pod tą maską, aby żyć w społeczeństwie między innymi, nie dlatego, że tak jest prościej przed innymi, bo masz problemy natury osobistej, ale że tak to ujmę, dla "Dobra Ogółu", co tylko wąskie grono osób zna prawdę, a nie jest to informacja dla każdych uszu!

Maski

przez mark123 03 lis 2017, 22:03
Brak umiejętności zakładania masek to chyba jakieś rzadkie wypaczenie psychiczne. Przeglądam różne fora i prawie każdy umie, spotkałem tylko kilka przepadków, gdy ktoś nie umie.

Sortuj wg