Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIX do oceny :)


Gość wieloraki

Rekomendowane odpowiedzi

ja sobie obrałem target na stany zapalne, z tego co czytałem w prasie internetowej ludzi z zaburzeniami mają znacznie wiecej tych rzeczy w swoim organizmie. przewlekły stan zapalny wywołany długotrwałym stresem powoduje reakcje autoimmunologiczną prowadząca do uszkodzenia komórek, tkanek. organizm sam siebie atakuje i niszczy.

 

Jeśli chodzi o stan zapalny, to mogą to być zęby, czytałam że nieleczone stany zapalne zębów mogą mieć wpływ na cały organizm i być źródłem chorób ogólnoustrojowych. Warto się tym zająć, czego sobie życzę, bo nie mogę się zebrać, żeby pójść do dentysty (nie jest to też tanie i ciągle brak kasy...)

 

http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/500260,nieleczone-zeby-zrodlem-powaznych-problemow-zdrowotnych.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą w wolnej chwili zrobię listę różnych suplementów i eksperymentów stosowanych przez ludzi z forum i pokażę mojemu lekarzowi, jestem ciekawa wrażeń

 

" w wolnej chwili " to co najwyżej kupę mozna zrobić jak ciśnie kicha ;) ,,, tu jest temat poważny , nie starczyłoby Ci czasu na opisanie tych wszystkich " sztuczek " , których ludzie się chwytają by odzyskać zdrowie , łyknąć choć haust powietrza nieskażonego lękiem , czy depresją .

Pewnie Twój lekarz byłby zaskoczony jak PRAWIE każdy strachliwy akademik , pełen bojażni przed nowościami . Poza tym walę w to już od dawna .

Powodzenia w konstruowaniu listy . :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, "wszystkich" było słowem umownym, wiadomo że nie przeczytam forum. Mój lekarz nie jest strachliwym akademikiem, nie wmawia mi czegoś, bo tak napisali w podręcznikach, jeśli jest inaczej, jest otwarty na nowości (z dozą zdrowego sceptycyzmu), nie jest też zapaleńcem, który zmieni świat, pokażę mu próbkę ludzkich możliwości jako ciekawostkę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nie suplementowałam do tej pory, ale schodzę z paro, która za drugim razem nie wskoczyła i próbuje zrozbić to bez kolejnych leków.

Czyli akupunktura plus suplementy.

Obecnie na dawce 10 mg paro i 50, 75 mg triticco (zeszłam z p 25 i t- 125)

 

Zakupiłam wczoraj Hela mag b6- (nie forte i planuję łykać 2 tabletki dziennie)

Do tego d3 2000

Chciałabym poprawić sen- na triticco spię ale tak do 4-5, chciałabym czymś je zastąpić, ale nie kolejnym lekiem.

Tutaj jest kilka opcji 5-HTP- ale piszą żeby nie łączyć z antydepresantami.

Melatonia? o niej nie mam pojęcia

Tryptofan

olejek CBD

co z tego wszystkiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko wiem tyle, ze omega 3 to nic ale to nic nie zadziala jak dawka nie bedzie miala  minimum 1000mg EPA i jakies minimum 400 DHA. Takze samo to ze cos sie nazywa Omega 3 to nic nie zdziala. A teraz tyle tegos syfu, ze jedna kapsulka ma 200 EPA itd. Znajdowalam nawet kapsulki 1000mg Omega 3 a EPA i DHA lacznie mialo tylko np 300mg albo wcale.nie bylo napisane a to juz wtedy na pewno szajs jakis. Ja narazie znalazlam kapsulki 1000mg w ktorym EPA to 400mg i DHA 200 i wale 3 na dzien. Ponoc mozna zwiekszyc do 5g ale juz nie wiecej.

Dodam, ze lepiej wchlaniane sa w formie trojglicerydu ale tez jest drozsze i trudniej znalezc. Jak nie jest napisane to na pewno jest w formie  esteru etylowego. No i musi miec certyfikat IFOS bo jak nie ma to nie ufam. Omega 3 to deikatny produkt i latwo kupic szajs a pozniej sie odbija rybą. Te co ma to zero. Czysty olej bialy i rozgryzam kapsulki, wyssysam olej i wypluwam kapsulke bo na co mi to. Poszukam dalej bo chce znalezc jeszcze lepsza opcje. Narazie biore pare dni. Ponoc jak sie po tygodniu nie czuje poprawy to trzeba zwiekszyc.

Wiec jesli nawalisz suplementow ale nieodpowiednie dawki to nic ci to nie poprawi. Jak omega 3 lykniesz dawke a nie bedzie miala 1000mg EPA to dzialanie omega 3 mozesz juz skreslic z listy. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×