Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jak pisalem wcześniej poddałem się. Nie potrafie żyć bez sexu a ogolne rozdrażnienie i ciągle skurcze mięśni to już wogle masakra. Zrezygnowalem z porad psychiatry,nie mam zamiaru być królikiem na którym doświadcza się dzialanie różnych lekow. Po tygodniu od zaprzestania paromercku wrócił wzwod i ochota na sex:) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy dziwnie?

 

Czułam się jak przy jakimś zatruciu, albo jakby działały w moim organizmie jakieś chemikalia

albo jakaś trucizna, choć jak działa takie coś w organizmie to nie wiem :D

ale tak mogę w przybliżeniu określić te odczucia. Jednak minęły już i jak na razie

jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wczoraj wieczorem wziolem pierwsza dawke (cwiartke jak zalecil lekarz). Teraz mam male nudnosci i ogolnie slabo sie czuje jakbym sie czyms zatrul. Mam pytanie czy jak juz wezme cala tabletke to te nudnosci beda 4x silniejsze? Jak sobie z nimi radziliscie i z pierwszym tygodniem przyjmowania leku? Moze sam sie nakrecam ale dziwnie sie czuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19_latek czytałeś ulotkę? Może to po prostu objaw po wzieciu... rozpoczęciu leczenia. Organizm jakoś musi się przystosować do chemii, która bierzesz. Poczytaj o działaniach niepożadanych w pierwszym stadium leczenia. Może to normalna rekacja Twojego organizmu. Reakcja, która minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wczoraj wieczorem wziolem pierwsza dawke (cwiartke jak zalecil lekarz). Teraz mam male nudnosci i ogolnie slabo sie czuje jakbym sie czyms zatrul. Mam pytanie czy jak juz wezme cala tabletke to te nudnosci beda 4x silniejsze? Jak sobie z nimi radziliscie i z pierwszym tygodniem przyjmowania leku? Moze sam sie nakrecam ale dziwnie sie czuje.

19_latek spokojnie, jeśli wymioty nie występują, ani biegunka ani wysypka to wszystko jest ok i te dolegliwości to

skutki uboczne, które musisz przeczekać. U mnie było tak:

- po ćwiartce - nic

- po półówce - okropne nudności

- po 3/4 - nic

- po całej - rozkojarzenie i uczucie jakbym się czymś zatruła lub była pod wpływem jakiegoś środka odurzającego lub

jakiejś trucizny. To wszystko już minęło. Tak więc zaciśnij zęby i przeczekaj. Będzie dobrze! :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ParoMerck 20 mg biore od soboty. U mnie objawy wyglądają w ten sposób, że jestem strasznie senna, cały czas ziewam, bez przerwy. A poza tym czasami drżą mi ręce i czuje niepokój. Psychiatra powiedział że bede musiała ten lek brać 3 miesiące. Narazie nie narzekam, mogło być gorzej, jestem dobrej mysli, a tak ogólnie dobrze sie czuje. Zobacze co będzie później. pozdrawiam :D mgiełka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 tygodni brałam 10 mg, dzisiaj musiałam przejść na 20 zgodnie z zaleceniem lekarza. Strasznie się bałam, bo po 10 już byłam senna i miałam nudności. Na razie jestem tylko rozkojarzona i ciągle ziewam. Przyznam, że ogólnie czuję się kiepsko, i tylko dlatego zwiększyłam do 20, inaczej strach przed efektami ubocznymi byłby silniejszy. W środę byłam w takim dołku, że myślałam, żeby wejść pod samochód. Podobno ten lek zwiększa objawy, ale mam nadzieję, że nie na długo, bo jest mi strasznie ciężko. W dodatku przez kilka dni będę sama w mieszkaniu, a jak się tak czuję, chciałabym, żeby ktoś przy mnie był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej (4-5 miesięcy temu) brałem Seroxat ale sam go odstawiłem co nie było dobrym pomysłem bo może ataków paniki nie mam ale strach dosyć często występował. Wczoraj psychiatra przepisał mi 2 tabletki dziennie ParoMercku 20mg. Wziąłem wczoraj jedną i jest w porządku. Nie wiem tylko dlaczego w skutkach ubocznych jest napisane że jest możliwe przybieranie na wadze - u mnie to jest działanie jak najbardziej porządane bo parę kg mi się przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli powoduje tycie to sie bardzo ciesze bo przydalo by mi sie kilka kg. Czy ktos przytyl po tym leku albo ogolnie po Paroksetynie?

 

[Dodane po edycji:]

 

Ok wziolem polowke leku i mam nadzieje ze przezyje do jutra :D

Mam zamiar brac polowke ok 5-6 dni i jak skoncza sie nudnosci to pozniej mam brac 3/4 a pozniej całą. Napisze jutro jak sie czuje po polowce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucy86 spokojnie tak może być przez jakiś czas. Ja niby już byłam przyzwyczajona do Paro, ale jak

wzięłam przez pierwsze trzy dni całą tabletkę to też byłam jakaś nakręcona.

U mnie Paro wyeliminował lęki na tyle, że powoli zostaję sama w domu i sama wychodzę.

Jednak to bardzo długie leczenie i sporo potrwa za nim będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem że po 1 dniu było ok ale godzinę później jak mnie łeb rozbolał to trochę czasu minęło nim przestał. Co ciekawe to był pierwszy raz w życiu kiedy mnie głowa bolała - może to dziwne ale nie znałem wcześniej tego bólu. Do tego doszły zawroty głowy i ruchy miałem jakieś takie trzęsące, czułem się osłabiony i jeść za bardzo się nie chciało. Teraz te objawy ustąpiły i czuję to znane, przyjemnie ściskanie w gardle kiedy zaczynam się bać ale nie mogę bo jest ta blokada w "gardle" (ale jakbym się postarał to bym dał radę wpaść w panikę, tak myślę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×