Skocz do zawartości
Nerwica.com

ofiara gwaltu


Rekomendowane odpowiedzi

Kowal, w każdej Twojej wypowiedzi znajduje się chichocząca emotka. To idiotyczne.

 

Nie zwracaj uwagi. Szkoda Twoich nerwów. W każdym poście chichoczące emotki, a w co drugim poście celowe pisanie "fsioki", "zaczynajo", "ówielbiam". Ewidentnie celowe. Jak ktoś lubi zgrywać idiotę, to proszę bardzo.

Rodzaj irytującego trolla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest trollem. Ma w sobie więcej zrozumienia i znajomosci w temacie niż osoby, które czasami się tu wypowiadają. W końcu tyle czasu jest z osobą, która na własnej skórze doświadczyła traum, czyli ze mną. Specyficzny sposób pisania nie świadczy o tym, ze ktokolwiek ma Go z góry oceniać. Gdyby ktokolwiek zadał sobie trochę trudu i poczytal o aleksytymii, to wiedzialby, ze emotki w pisaniu sa próbą wyrażenia jakichkolwiek emocji, co jest dla aleksytymika mega trudne. A tu od razu taki ton. To bardzo płytkie zwłaszcza, że jesteśmy na Forum dla osób zaburzonych, gdzie teoretycznie powinno się okazywać więcej zrozumienia...teoretycznie...

Tyle razy prosiłam, że jak komuś przeszkadza cudze pisanie, to żeby włączył opcję ignoruj zamiast pisac podsycajace i oceniajace komentarze, które doprowadzają jedynie do burdelu w wątkach. Zazwyczaj tylko obserwuję z boku, ale, że ten wątek jest mi szczególnie bliski, to poproszę o spokój tylko raz. Kolejnej prośby nie będzie tylko blokady na dział.

Artemizja, OK, ale czy chichocząca emotka jest odpowiednia dla tego wątku? Rozumiem w wątkach luźnych itd., ale tutaj to nie na miejscu. Nie uważam, że to trolling czy coś, napisałam, że w moich oczach to idiotyczne, by wstawiać lola w temacie o gwałcie, gdzie wiele osób przeżywa ciężkie chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem,za tym by gwałt ścigać z urzędu.Nie powództwa cywilnego.

 

A, to cholernie ciekawej rzeczy się dowiedziałam.

Nie wiem, co powództwo cywilne i w ogóle prawo cywilne ma do zgwałcenia.

Zgwałcenie nie jest nawet prywatnoskargowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość beznadziejniak

Gwałcicieli powinno się wyrzucać z helikoptera prosto do oceanu. Trzeba się pozbyć z kraju tych dewiantów. To niehumanitarne? A gwałt jest humanitarny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zostałam zgwałcona, dwukrotnie. Mimo że minęło od tego zdarzenia 10 lat to nie mogę się z tego otrząsnąć. Wspomnienia wracają, ból taki sam, strach, wstyd, upokorzenie. Do dnia dzisiejszego nienawidzę siebie i swojego ciała. Chodzę na terapię ale nie potrafię o tym rozmawiać. To zbyt krępujące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie mój były partner zmuszał mnie do seksu zmuszał mnie siła bił fizycznie ale nie słownie a ja że względu na to że nie krzyczalam nie uciekalam nie zrobiłam nic oprócz prób wyzwolenia się nie umiem tego gwałtem przecież to moja wina czy ja już jestem nie normalna zawsze taka będę coś że mną jest nie tak nie wiem jak mam przestawić się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lilith zastanawiam się czy nie przerzucić swoich przeżyć, wspomnień uczuć na kartkę. Tak łatwiej, terapeutka również zachęcała mnie do pisania maili do niej poza sesjami. Mam chaos myśli. Boję się że jak dowie się o mnie tylu negatywnych rzeczy to mnie zostawi. Wywnioskuje że jestem złym człowiekiem. Skrywam to wszystko w sobie tyle lat. Gotuje się we mnie od emocji. Zdaję sobie sprawę z tego że pomimo napisania będę musiała to wszystko przerobić na terapii, bo samo napisanie nic nie zmieni. A ja nie umiem o tym rozmawiać. Boję się że będę mimo wszystko musiała o tym opowiedzieć. Chyba że terapeutka po przeczytaniu tego wszystkiego mnie zostawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba najgorsza rzecz jaka możne się przytrafić kobiecie.12 lat temu się to stało.To 12 lat wykreślonych z mego życia.Nie będę wam opisywać moich męczarni, bezsennych nocy, leków i całego tego syfu.

 

Czytam tego typu relacje i jestem naprawdę pod wrażeniem tego, jak silne emocje potrafi tak zwykła, prosta czynność wycisnąć z kobiety. Głównie rozchodzi się o irracjonalny lęk np. związany z mówieniem o zdarzeniu. To tak, jakby osoba nie potrafiła opisać aktu seksualnego. Kompletnie abstrakcyjna sytuacja, w której ofiara gwałtu latami nie potrafi funkcjonować tylko dlatego, że ktoś ją posunął bez jej zgody. Dochodzi nawet do tego, że jest to okrzykiwane mianem "najgorszego, co może przytrafić się kobiecie".

 

Coś tak banalnego, mającego miejsce codziennie, wzbudza tak silne emocje i w dodatku potrafi ciągnąć się za człowiekiem latami. Prawdziwy ewenement. Piszę to, oczywiście, jako osoba, która gwałt ma za sobą. Nie wyrażałabym opinii, nie mając styczności z zagadnieniem, jednak mimo zażaleń tutaj składanych, uważam, iż każda kobieta powinna z taką ewentualnością się liczyć, ponieważ jako samica jest predysponowana do bycia seksualnie wykorzystywaną przez samca, także późniejsza niechęć do mężczyzn czy problemy z uprawianiem seksu są zwyczajnie nie na miejscu. Pomijam już sytuacje, w których do gwałtu dochodzi przez zbyt wyuzdany strój lub upojenie alkoholowe, gdzie później osoba "poszkodowana" nieudolnie próbuje, na drodze postępowania sądowego, wyegzekwować "sprawiedliwość".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już sytuacje, w których do gwałtu dochodzi przez zbyt wyuzdany strój lub upojenie alkoholowe, gdzie później osoba "poszkodowana" nieudolnie próbuje, na drodze postępowania sądowego, wyegzekwować "sprawiedliwość".

 

Kolejny tekst bo spódniczka była za krótka...żałosne. Żaden strój ani nawet alkohol nie jest usprawiedliwieniem gwałtu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×