Skocz do zawartości
Nerwica.com

Myśli samobójcze


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę edytować, ale tam miało być:

 

Ja też, ten sam schemat, tylko u mnie bilans życia (albo raczej jego braku) albo rozkminy na temat rzeczywistości, świata, który mnie czasem przeraża.

 

Bez tego "nie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedawkowanie antydepresantów jest przyczyną 26% przypadków śmiertelnych zarejestrowanych na oddziałach toksykologicznych

najbardziej toksycznymi lekami przeciwdepresyjnymi są trójcykliczne antydepresanty (np. imipraminia, doksepina, dezypramina). Objawy zatrucia nimi pojawiają się w ciągu godziny po przedawkowaniu.

i czemu ja nie byłam w tych 26% :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie miałam takich myśli, ale patrząc na ten wątek jest to problem wielu osób. Nawet nie pytam co skłania takich ludzi to takiej decyzji bo to jest indywidualna sprawa, ale moim zdaniem zawsze warto żyć. Ja polecam zmienić coś w swoim życiu tak aby nie było rutyny - wyjechać gdzieś, wyjść do ludzi nawet jeśli za bardzo tego nie lubimy - a może coś nam się ciekawego przydarzy, poznamy kogoś takiego samego jak my i będziemy żyć długo i szczęśliwie. To brzmi jak bajka lecz i takie sytuacje zdarzają się życiu, ponieważ jest ono wyjątkowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę TO zrobić. Jak pokonać strach i wykonać ruch, ten krok do przodu, który wszystko zakończy??? Jest tyle sposobów, tyle możliwości, tylko ten strach... Zakończyć to wszystko... Chcę bardzo... Jak pokonać strach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie się zdziwić, ale ja mam myśli bo nie umiem odpocząć w tym życiu i poradzić sobie przez 15lat z takim niby małymi problemami.Moje życie zniszczył: a)trądzik i łojotok i teraz mając 35lat kilka wyprysków powoduje , że potrafię nie wyjść do ludzi, rzucać pracę , po prostu się wstydzę i wkurwiam sam na siebie że to mam. b)wkurwia mnie ząb wstawiony mostek i jest to jedynka. Mam takie uczucie , że zasypiam to go czuję, jeżdżę rowerem to też, chodzę też, oglądam TV też i myślę o nim i nie odpoczywam. c)mam problemy z erekcją d)mam problemy z deprechą, lękami , tzn. wstydem, że ktoś mnie oceni, ktoś zauważy mój wygląd, sam źle się czuję. Boję się pójść do pracy, bo uważam , że nie nadaję się do niczego, chociaż wiem że jak mam humor to mam dobry kontakt z ludźmi, ale co z tego jak wygląd mi spieprzy i wtedy jestem inny wystarszony itp.

Zwariowałem, codziennie z rana myślę, by zażyć tabletki antydepresyjne i położyć się pod szpitalem, że może mi pomogą. Nie widzę sensu życia. Nie mam żyć dla kogo, ja po prostu w takim stanie nie chcę codziennie przez kolejne 35 lat wstawać i mieć te same dylematy i rozmyślać kur..a , że nie mam pracy, że jej nie szukam, że wszyscy się ustawili, że kurwa mam się wziąć w garść ....gdybym umiał to bym się wziął. Jestem tchórzem bo bym już dawno skończył z sobą, ale się boję, boję się jak i życia. Kiedyś będę musiał wybrać. Nie cieszy mnie film, nie cieszy spacer, rower nic. Wszędzie gdzie jestem towarzyszą mi moje czarne myśli. Antydepresanty brałem , kiedyś pomogły a teraz jakoś mają tyle skutków, ze je odstawiam. Byłem na terapiach grupowych i co z tego jak myśli miałem zajęte moimi problemami. Jestem cholernie skupiony na sobie i tych swoich pierdołach, przez które dostaje świra. Wojna- gdyby była wtedy będzie łatwiej zginąć. Nie wiem co jest po drugiej stronie, gdybym wiedział, że nie ma nic tylko po prostu kończymy w piachu zasnąłbym i nidgy się nie obudził. Nie może być tak źle z tym, przecież tyle młodych osób ginie w wypadkach, katastrofach, 4500 osób rocznie dokonuje jednak samobójstw. Sam nie jestem. To mnie pociesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zmienić coś w swoim życiu tak aby nie było rutyny - wyjechać gdzieś, wyjść do ludzi nawet jeśli za bardzo tego nie lubimy - a może coś nam się ciekawego przydarzy, poznamy kogoś takiego samego jak my i będziemy żyć długo i szczęśliwie. To brzmi jak bajka lecz i takie sytuacje zdarzają się życiu, ponieważ jest ono wyjątkowe :)

 

Tak aby nie było rutyny... Jakie to proste ;) Może niektórym się przytrafi taka bajka. Nie mówię, że nie. Mi nie jest ona pisana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakieś skuteczne i bezbolesne sposoby na samobójstwo?

Mam już dość i muszę w końcu ze sobą skończyć, ale nie potrafię tego zrobić :(

 

Czytam sobie posty, które zamieściłem w trakcie epizodu ciężkiej depresji i nie mogę uwierzyć, że to ja pisałem :D

Obecnie nie mam myśli samobójczych i nawet przez myśl by mi to nie przeszło.

Ładnie byłem zdesperowany i mam nadzieję, że do takiego stanu się już nie doprowadzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trudne pytanie, na ogół nic mi nie pomaga. Czasem trochę pomaga przekonywanie siebie, że jeszcze nie jest aż tak źle, abym musiała to zrobić, że życie jest jedno, że jeszcze może mnie spotkać coś dobrego, że przecież i tak kiedyś umrę, więc teraz jest czas na to aby żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że myśl o samobójstwie to tylko tymczasowa bezsilność, którą można pozostawić daleko za sobą.

Hermann Hesse rzekł pewnego razu, że charakter człowieka ujawnia się najwyraźniej i najczyściej, kiedy człowiek zostanie odsunięty od swego codziennego otoczenia i postawiony przed czymś nowym. Również tak myślę. Nie ma żadnej wartości odbieranie życia. Wartości rodzą się tam, gdzie coś tworzymy dla innych a przede wszystkim, gdzie po prostu znajdujemy dla siebie odpowiednie miejsce do życia. Znajdując własne miejsce na tym świecie odkryjesz celowość swojego życia. Jednak aby znaleźć, trzeba wcześniej szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×