Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Lepsze to coś od escitalopramu? Głownie chodzi mi o fobie społeczną i problemy z koncentracją
Lepsze od ssri z pewnością.

No jest noradrenalina, a ona raczej nie odstresowuje. Po za tym brałem mirtę(chyba podobna w działaniu do wenli) w każdej dawce i w żadnej nie zaskoczyła, pomijając dobre działanie nasenne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy lek dziala czy nie,ale jestem spojojna .Biegunek nie ma i co wazne wody w organizmie nie zatrzymuje.Przynajmniej w tej dawce.Biore dalej i czekam na to cos jak przy Zolofcie czyli spida.

 

-- 09 paź 2016, 19:03 --

 

Nie wiem czy to pogoda czy lek ,ale dzis misialam sie kimnac godzine.Nigdy mi sie nie zdaza podsypiac w dzień.

 

-- 10 paź 2016, 11:05 --

 

Dzis juz nie jest fajnie.Wczoraj spalam w nocy tez a dzisiaj nie jestem juz taka spokojna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje prawdopodobieństwo, że organizm może nie odpowiadać na wenlafaksynę w innym leku? po przerzuceniu się z Velafaxa na Velaxin objawy pozytywne ustąpiły, nie czuje już napędu, a pamięć uległa pogorszeniu. to kwestia czasu i dostosowania się do profilu tego leku czy na niektóre, mimo tego samego związku, mogę nie zareagować (czy mogą się czymś od siebie różnić)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałam to mogą się róznić.Jeśli znajdę to wstawię Ci artykuł.Czy jak wskoczę na wiekszą dawkę to senność w ciągu dnia minie?Jest taka szansa?

 

-- 11 paź 2016, 22:29 --

 

https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/010/814/original/Strony_od_MpD_2011_12-9.pdf?1468584916

 

-- 12 paź 2016, 09:03 --

 

Od jutra na 75 wchodzę.Jakoś snu w nocy rewelacyjna.Śpię jak kamień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje prawdopodobieństwo, że organizm może nie odpowiadać na wenlafaksynę w innym leku? po przerzuceniu się z Velafaxa na Velaxin objawy pozytywne ustąpiły, nie czuje już napędu, a pamięć uległa pogorszeniu. to kwestia czasu i dostosowania się do profilu tego leku czy na niektóre, mimo tego samego związku, mogę nie zareagować (czy mogą się czymś od siebie różnić)?
Mało prawdopodobne, a ile czasu jesteś na zamienniku tym velaxin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy istnieje prawdopodobieństwo, że organizm może nie odpowiadać na wenlafaksynę w innym leku? po przerzuceniu się z Velafaxa na Velaxin objawy pozytywne ustąpiły, nie czuje już napędu, a pamięć uległa pogorszeniu. to kwestia czasu i dostosowania się do profilu tego leku czy na niektóre, mimo tego samego związku, mogę nie zareagować (czy mogą się czymś od siebie różnić)?
Mało prawdopodobne, a ile czasu jesteś na zamienniku tym velaxin?

od czwartku. ale czy to istotne od kiedy, skoro to też wenlafaksyna i "mało prawdopodobne"? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem tu nowy,od 2010 roku borykam się z derealizacją,bezsennością i neuralgicznymi bólami głowy,których nie uśnieżał tramal i tegretol .Tak w ogóle to się zaczęło 22.03.2010 kiedy to obudziłem się odrealniony normalnie jak w DOOM-ie w tym filmie.Po paru dniach zaczęły się obezwładniające bóle głowy i totalna bezsenność, kilkakrotnie lądowałem na SOR-ze tomografia eeg ,dopler,tetnic kregowych,ppmr w kierunku borelijozy i jakichś wirusów,gazometria i inne odczynniki krwi i nic.Na własną rękę rezonans głowy,kręgosłupa C i TH i rezonans angiograficzny zatok żylnych móżdżku i nic okaz zdrowia w 100% .A tak naprawdę czułem się jak wrak już myślałem, że to koniec. schudłem 25kg nie jadłem nie spałem.a tu po 14 miesiącach zaczęło mnie to odpuszczać.Odpuściło na tyle, że wróciłem do pracy,ale derealka niestety nie puściła,no ale nauczyłem się z nią żyć.Trwało to do 03,05.2016 i wszystko zaczęło się znów pierwszej nocy nie mogłem zasnąć normalnie mój mózg przestał potrzebować snu nie ziewałem nie odczuwałem zmęczenia aż w końcu znowu zaczęła mnie potwornie boleć głowa,ból w środku głowy promieniujący do kręgosłupa szyjnego.Dodam .że w 2010-2011 nie miałem postawionej diagnozy.i znów szpitale najpierw bielany pózniej szaserów znowu tomografie i nic, a ból obezwładniający.w końcu przypomniałem sobie że niedaleko mnie mieszka taka starsza pani Neurolog odwiedziłem ją opowiedziałem jej swoją nieprawdopodobną historię.Powiedziałem wszystko nawet o odrealnieniu o którym wcześniej żadnemu lekarzowi nie mówiłem.może dlatego tyle trwała diagnoza:ciężka depresja maskowana.dostałem na start mirtor 30 trochę pomogł na sen,teraz od dwóch tygodni biorę wenle 37,5 i poczułem jakby ból delikatnie słabł.myślicie żeby zwiększyć dawkę wenli na 75 czy poczekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przykladam głowę do poduszki i śpię tak jak piszesz.Mialam klopoty od lat ze snem wiec sie cieszę.Mimo tego dzieci w nocy słyszę .

 

-- 14 paź 2016, 21:01 --

 

Co ile zwiększacie dawki wenli?Chodzi mi o to czy jeśli po np 5 dniach poczuję ,że nie jest wystarczająca to mogę podnieść?Czy jeszcze te 2 dni odczekać do 7 dni ./przy tym ostatnim moja dr się upiera/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze możesz przez całą terapię zażywać dawkę minimalną - to po prostu opóźni osiągnięcie progu sero.

 

co do mnie, mam z Velaxin - prawdopodobnie - ten problem, że stosuję jednorazową dawkę 75mg, która okazuje się dla mnie za mała - przy czym 75mg przy Velafax okazywało się optymalne, dziwne. eksperymentalnie zażywałem dawki dwa razy, trzy i cztery po 75mg i efekt wydawał się za każdym razem subtelnie ale mocniejszy - chociaż nie wykluczam siły sugestii. doraźna dawka Velafaxu sprawiała, że wstawałem wczesnym rankiem bez uczucia zmęczenia i pozytywnie naładowany. jakakolwiek miara Velaxin nie pomaga ani w zwleczeniu się rano z łóżka, ani w napędzie, ani w ćwiczeniach umysłowych; jest absolutnie bierny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze możesz przez całą terapię zażywać dawkę minimalną - to po prostu opóźni osiągnięcie progu sero.

 

co do mnie, mam z Velaxin - prawdopodobnie - ten problem, że stosuję jednorazową dawkę 75mg, która okazuje się dla mnie za mała - przy czym 75mg przy Velafax okazywało się optymalne, dziwne. eksperymentalnie zażywałem dawki dwa razy, trzy i cztery po 75mg i efekt wydawał się za każdym razem subtelnie ale mocniejszy - chociaż nie wykluczam siły sugestii. doraźna dawka Velafaxu sprawiała, że wstawałem wczesnym rankiem bez uczucia zmęczenia i pozytywnie naładowany. jakakolwiek miara Velaxin nie pomaga ani w zwleczeniu się rano z łóżka, ani w napędzie, ani w ćwiczeniach umysłowych; jest absolutnie bierny.

Czemu nie bierzesz Velafaxu skoro dobrze działał? Mi Efectin pomógł na nerwicę bardzo po żadnym z leków nie przechodziło mi tzw czarne myślenie i zamartwianie się o wszystko.Napęd tez jest lecz mniejszy niż na Zolofcie .Poczekam może się rozkręci jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze możesz przez całą terapię zażywać dawkę minimalną - to po prostu opóźni osiągnięcie progu sero.

 

co do mnie, mam z Velaxin - prawdopodobnie - ten problem, że stosuję jednorazową dawkę 75mg, która okazuje się dla mnie za mała - przy czym 75mg przy Velafax okazywało się optymalne, dziwne. eksperymentalnie zażywałem dawki dwa razy, trzy i cztery po 75mg i efekt wydawał się za każdym razem subtelnie ale mocniejszy - chociaż nie wykluczam siły sugestii. doraźna dawka Velafaxu sprawiała, że wstawałem wczesnym rankiem bez uczucia zmęczenia i pozytywnie naładowany. jakakolwiek miara Velaxin nie pomaga ani w zwleczeniu się rano z łóżka, ani w napędzie, ani w ćwiczeniach umysłowych; jest absolutnie bierny.

Czemu nie bierzesz Velafaxu skoro dobrze działał? Mi Efectin pomógł na nerwicę bardzo po żadnym z leków nie przechodziło mi tzw czarne myślenie i zamartwianie się o wszystko.Napęd tez jest lecz mniejszy niż na Zolofcie .Poczekam może się rozkręci jeszcze.

to przez nieobecność mojego lekarza prowadzącego. nie mogłem dostać recepty, więc w zamian na pocieszenie otrzymałem dwa opakowania Velaxinu, odpowiednika Velafaxu. a jak się okazuje, nie każda wenlafaksyna jest tym samym, co w zasadzie było podważane przez lekarza, co odstąpił mi ten produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak podziala na Ciebie.Mi leki niweluje w 100 proc .Na Zolofcie leki były.Za to naped wiekszy na Zolofcie ,ale Efectin krótko biorę .

 

-- 17 paź 2016, 10:58 --

 

Dodam jeszcze że wenle lepiej toleruję.Zero sk ubocznych.

 

-- 17 paź 2016, 11:06 --

 

równie dobrze możesz przez całą terapię zażywać dawkę minimalną - to po prostu opóźni osiągnięcie progu sero.

 

co do mnie, mam z Velaxin - prawdopodobnie - ten problem, że stosuję jednorazową dawkę 75mg, która okazuje się dla mnie za mała - przy czym 75mg przy Velafax okazywało się optymalne, dziwne. eksperymentalnie zażywałem dawki dwa razy, trzy i cztery po 75mg i efekt wydawał się za każdym razem subtelnie ale mocniejszy - chociaż nie wykluczam siły sugestii. doraźna dawka Velafaxu sprawiała, że wstawałem wczesnym rankiem bez uczucia zmęczenia i pozytywnie naładowany. jakakolwiek miara Velaxin nie pomaga ani w zwleczeniu się rano z łóżka, ani w napędzie, ani w ćwiczeniach umysłowych; jest absolutnie bierny.

Czemu nie bierzesz Velafaxu skoro dobrze działał? Mi Efectin pomógł na nerwicę bardzo po żadnym z leków nie przechodziło mi tzw czarne myślenie i zamartwianie się o wszystko.Napęd tez jest lecz mniejszy niż na Zolofcie .Poczekam może się rozkręci jeszcze.

to przez nieobecność mojego lekarza prowadzącego. nie mogłem dostać recepty, więc w zamian na pocieszenie otrzymałem dwa opakowania Velaxinu, odpowiednika Velafaxu. a jak się okazuje, nie każda wenlafaksyna jest tym samym, co w zasadzie było podważane przez lekarza, co odstąpił mi ten produkt.

Wcześniej wstawialam linka,poczytaj sobie.Ja jakos zawsze celuje w leki oryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ten Efectin ER 75 ?a czy ma dużo skutków ubocznych i po jakim czasie działa?

Na mnie leki działają szybko.Po Efectinie 37,5 przez parę dni byłam śpiąca .Po 7 dniach dr kazała mi wskoczyć na 75 .Tu już śpiąca nie jestem ,zero sk ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×