Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 08 paź 2016, 08:20
Dzień dobry w sobotni poranek. U mnie też pada, więc zabieram się za robotę
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Spamowa wyspa

przez Carica Milica 08 paź 2016, 08:44
Dzień dobry,

Mam za sobą prawie bezsenna noc, wszystko przez chrapanie babeczki z pokoju. Miałam ochotę zgarnąć poduszkę i kocyk i lecieć kimac na korytarz. Bardzo mało spałam, chyba zaraz poloze sie jeszcze na godzinkę lub dwie.
Atmosfera na oddziale bardzo miła, nie czuć psychiatrykiem. :) Żadnych krzykow nocnych, pasów i sliniacych się osob. :) Cisza i spokój. Ludzie w porządku, jest parę osób, z którymi można usiąść na fotelach w korytarzu, napić się kawy i pogadać. Jak już wcześniej napisałam chyba, to jestem najmłodsza na oddziale, jedyną osobą poniżej trzydziestki. Jest trochę starszych pań z depresją, głównie to ta choroba dominuje na oddziale. Poza mną są jeszcze dwie osoby z chadem, więc wymieniamy się doświadczeniem.
Dalej się czuję stabilnie. Mam nadzieje, że nie będą mnie długo tutaj trzymać.
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
F31.6
lit 750 mg, amisulpryd 100 mg, paroksetyna 10 mg, trazodon 25 mg, klonazepam 2-4 mg
(okazjonalnie),
kofeina
trzy dawki dziennie.

Spamowa wyspa

przez mirunia 08 paź 2016, 08:47
Dzień dobry! :papa:

Wstrętna, pochmurna i deszczowa pogoda. :( Tak podobno w całym kraju dzisiaj ma być. :bezradny:
Dzionek w takim razie w domowych pieleszach, zakupy mam zrobione, może tylko piekarnię zaliczę na szybko.
Miałam w planie wietrzenie pościeli na balkonie - wczoraj było tak pięknie, to siedziałam w pracy. :bezradny:

platek rozy, takie derealki są przejściowe, miną. A czas jesieni i zimy musimy jakoś przetrwać- raz lepiej raz gorzej.
Nie martw się na zapas o brak funduszy, trzeba teraz rozsądnie wydawać te grosze. Masz się w co ubrać, w kosmetyki jesteś zaopatrzona - nie wydasz już na to, to na jedzonko wystarczy.

Ḍryāgan, witaj przy smętnej sobocie :papa:

Carica Milica, odeśpisz pewnie w dzień. Dobrze, że jest spokój na oddziale, dobre warunki do wypoczynku.
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 08 paź 2016, 09:07
Carica Milica, dasz radę, może długo nie będziesz musiała siedzieć na Oddziale. Jak widzę jednak nie jest źle, żadna tam trauma. Po prostu wykorzystaj ten czas na odpoczynek i wyciszenie się. Byle tylko dobrali Ci dobrze leki, żebyś nie musiała zaraz wracać z powrotem. W sumie to trochę źle, że teraz czujesz się stabilnie, bo to nieco zaburza obraz choroby w tym momencie. Jakbyś miała takie jazdy jak w tamtym tygodniu, może mieliby lepszy wgląd w sytuację. W każdym razie ja nieustająco trzymam kciuki za Ciebie Rudasku. Wracaj z dobrym samopoczuciem i radosna jak skowronek wiosną.
U mnie chwilowo spadek mocy, ale to z powodu pewnych kłopotów. Mam nadzieję, że jakoś je rozwiążę i nie pociągną mnie w dół.

mirunia, pozdrawiam. Tak, wszędzie pada. Pogoda gastronomiczna, zdecydowanie niespacerowa
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Spamowa wyspa

przez mirunia 08 paź 2016, 09:56
Dla Wszystkich na dobry dzień..... :D :D :D

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 08 paź 2016, 10:19
To i ja się odmelduję - Dzień dobry! :papa:

Młody poszedł do szkoły na jakieś dodatkowe zajęcia, monsz do pracy i zabrał psa, a ja się snuję w szlafroku z drugą już kawą. Wcale mi się nie chce zmobilizować, bo tak jak u Was straszna burość i zgnilizna za oknem.
Z tego wynika, że dziś dzień domowy... :bezradny: Miałam ciuchutką nadzieję, że na weekend troszkę mnie pogoda rozpieści, no ale trudno, kolejny dzień w ciemnicy i mokrości.

platek rozy, Zaczęłam o tej serii poleconej przez Ciebie... :D
Dzień się dopiero rozkręca, a masz fajny plan na wieczór, jakoś to będzie.

mirunia, Coś tam w domku zawsze się znajdzie do roboty, a opcja kocyka i książki też nie jest jakaś straszna, c'nie?... ;)

Ḍryāgan, To owocnej pracy! I mimo wszystko udanego dnia.

Carica Milica, Tak jak pisze Dryagan grunt, że nie jest traumatycznie.
W sumie ciekawe, czy to że masz teraz stabilność, wynika z takiej fazy, czy z tego, że jesteś w szpitalu. Bo może jednak masz duży wpływ na to, jak się czujesz - to byłaby dobra wiadomość.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 08 paź 2016, 10:48
A może po prostu pobyt w klinice sprawia, że Carica Milica czuje się bezpiecznie i stąd ta stabilizacja.
Cześć kosmostrada, też Ci życzę miłego dnia :)

Spamowa wyspa

przez tosia_j 08 paź 2016, 11:02
witajcie spamoludki
psychicznie czuję sie okropnie, mysli o przyszlosci zagryzają
outsider

Spamowa wyspa

przez mirunia 08 paź 2016, 11:44
tosia_j, dopadła Cię jesienna deprecha, dzisiaj taki dzień ponury. Nie myśl o przyszłości, co będzie - liczy się TU I TERAZ!
Sama o tym wiesz.

Wróciłam z piekarni, kupiłam se francuskiego rogalika z powidłami i zrobiłam kawę po kapitańsku.
Kosmuniu, Ty nadmorska Dziewczyna powinnaś znać smak tej kawy. To żółtko z cukrem porządnie ukręcone i zalane gorącą, zaparzoną kawą... pycha, to tak na rozpieszczenie dzisiaj. :yeah:
To masz dzisiaj trochę czasu dla siebie, Chłopaki wybyli, nawet z futrzakiem se nie pogadasz... a mobilizacja dzisiaj na pół gwizdka. ;)
Pościel już uprałam i powiesiłam, zaraz nałożę świeżą na zimową kołdrę, letnią właśnie schowałam.

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 08 paź 2016, 12:39
Dzień dobry.
Może wreszcie będę miał do kogo wyjść pogadać. :yeah:

Chociaż przyczyna tego jest niezbyt pozytywna...

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 08 paź 2016, 12:48
Ḍryāgan, No właśnie o tym piszę, że stabilizacja wynika z poczucia bezpieczeństwa, czyli ma duży wpływ na to jak się czuje. Znaczy można nad tym pracować. Ale to się wszystko okaże z czasem...

mirunia, Już wrócili, ale jutro znikają na dłużej... ;)
No u mnie kawa po kapitańsku to jeszcze musi mieć wysoko procentową wkładkę... :smile:
Znaczy rozpieszczasz się. :D Ja też wyskoczyłam po chlebek i do kolejnej kawki ( tym razem zrobiłam sobie latte orzechową) nabyłam kawałek metrowca. Już pożarty!
Ja już dawno zimową kołdrę mam wyciągniętą.

tosia_j, Jak pisze Mirunia, taki czas teraz... Przyszłością się nie zadręczaj, nie wiadomo co będzie... Ściskam!

Purpurowy, Napiszesz coś więcej ? ( Ty to lubisz być ciągnięty za język ;) )

Pszątam sobie...
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 08 paź 2016, 12:53
kosmostrada napisał(a): Purpurowy, Napiszesz coś więcej ? ( Ty to lubisz być ciągnięty za język ;) )

No bo taki jegomość co z nim chodziłem do jednej klasy w podstawówce i gimnazjum wraca w te okolice (jak 99,9% moich rówieśników wybył stąd od razu po szkole, w jego przypadku do Lublina)
A wraca z tego przykrego powodu, że jakoś z tydzień temu pod Lublinem śmiertelnie potrącił człowieka i nie ma samochodu (80km/h + facet 130kg wagi zrobiło swoje) i nie może wykonywać obecnej pracy.

Spamowa wyspa

przez tosia_j 08 paź 2016, 13:01
kto wazy 130 kg?
outsider

Spamowa wyspa

przez Purpurowy 08 paź 2016, 13:02
tosia_j napisał(a):kto wazy 130 kg?

No ten potrącony facet. Ważył.

A Ciebie się pytam, po co się dalej udzielasz wiesz w którym temacie?

Sortuj wg