Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Lockheed, nie masz żadnego SLA, SM czy innego HWC. Neurolog Ci to potwierdzi i wypisze ładne skierowanko do psychologa. Ja miałem tak samo. Wiem, że teraz myślisz że umierasz, ale uwierz mi, przyjdą lepsze dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Zaraz zwariuje, przed chwila na nadgarstku ale od wierzchu wyskoczyla mi mala twarda gulka oczywiscie od razu wpadlam w panike. Wyczytalam juz ze to moze byc nie grozny ganglion czy cos takiego ale z objawow mi sie nie zgadza bo mnie to nie boli ani nic. Przezciez nie bede z czyms takim kechac na pogotowir bo by mnie wysmiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lockheed, jestem przekonany, że jedyne co w ciągu dnia robisz to wsłuchiwanie się w swój organizm i oczekiwanie na ból, drżenie mięśni itp. itd.. Wiem o tym, bo robiłem to samo.

W dzień i w nocy nawet... . Na szczęście palce przeszły uff.

 

 

@up

Miałem to, ganglion. Pozbyłem się go na metodę biblijną, encyklopedia i uderzyłem, potem powoli schodziło. Jednakże nie polecam tej metody, bo można sobie krzywdę zrobić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Zaraz zwariuje, przed chwila na nadgarstku ale od wierzchu wyskoczyla mi mala twarda gulka oczywiscie od razu wpadlam w panike. Wyczytalam juz ze to moze byc nie grozny ganglion czy cos takiego ale z objawow mi sie nie zgadza bo mnie to nie boli ani nic. Przezciez nie bede z czyms takim kechac na pogotowir bo by mnie wysmiali.

 

Jak byłem chyba nastolatkiem to mi takie coś wyskoczyło. Dwie lekarki nie wiedziały co to takiego, kazaly czymś smarować (stwierdziły, że to jakaś "chrząstka"). Zeszło samo, ale też mnie nie bolało, po prostu twardy guz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie rak. :)

 

Dziś było źle rano i całkiem nieźle po południu. Poranki są jak by mi ktoś umysł bronował. Najgorsze jest poranne wstawanie, od razu z błogości snu atakują cie wszystkie cholerne lęki i musi wiele godzin minąć zanim się z nimi na nowo oswoisz. Nie lubię poranków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim !!!

Hipochondria u mnie leci sobie dalej w kulki :)

Tym razem żylaki nog i nic to ze byłem z nimi u dwóch lekarzy specjalistów (jeden na NFZ drugi prywatnie) rodzinnych nie wspomnę. Generalnie zalecili żebym sie nie martwił. Starczyło na trochę, bo na ile ma starczyć skoro wszędzie straszą powikłaniami? :)

No to sie wygadalem. Kolejna wizyta prywatnie mam nadzieje w ciagu tygodnia i myśle ze z dopplerem. Pomysleć ze inni ludzie z tymi wszystkimi dolegliwościami normalnie żyją. :)

Miłego wieczoru Wam życzę oby bez wkrętów hipochondrycznych.

 

P.S. Jak ktoś lubi dobre kino to polecam francuską komedie "Przychodzi facet do lekarza" no jakbym siebie widział ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie u mnie dzisiaj tez masakra od rana ból szyi i karku , bóle w klatce i brzucha :( najbardziej się przerazolam gdy rozmawiałam z bratem i się zaśmiałam a tu ucisk w klacie :( czy to może się tak zdarzyć? Proszę poradzcie coś bo wsród rodziny już się nawet nie odzywam bo to zawsze wywołuje nerwy. Idę 20 do onkologa bo kazał przyjść na kontrole i z jednej strony się cieszę a z drugiej boje ze tym razem mi powie ze nie jest dobrze :/ miłego wieczoru dla was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucisk w klatce jest dość normalny przy stanach nerwicowych. podczas epizodów "zawałowych" zdarzało mi się, że z powodu ucisku przez kilka minut miałem problem, aby złapać powietrze. Także Gosiiak nie martw się :)

 

Dzięki za odpowiedz:) ja nie chce się już badać , robić żadnych prześwietleń bo wiem ze to błędne koło tylko te bóle są takie realne ze nie chce mi się wierzyć czasami ze to nerwica a nie jakaś śmiertelna choroba :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra -- to ja mam identycznie, w domu normalnie sprzatam, gotuje, zajmuje sie dziecmi ...

a wejde do sklepu to czuje sie tak niestabilnie, boje sie stawiac krok , bo mam wrazenie, ze upadne... to okropne uczucie- i przechodzi gdy ze sklepu wyjde, ale zostaje wtedy takie uczucie oszolomienia po tym wszystkim.... to okropnie meczace i ograniczajace...

czasem wchodze do sklepu i widze, ze dana rzecz jest w jego glebi i rezygnuje, bo boje sie, ze to tak daleko od wyjscia- koszmar :(

a jeszcze rok temu moglam wszedzie wszystko zalatwiac, kupowac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucisk w klatce jest dość normalny przy stanach nerwicowych. podczas epizodów "zawałowych" zdarzało mi się, że z powodu ucisku przez kilka minut miałem problem, aby złapać powietrze. Także Gosiiak nie martw się :)

 

Dzięki za odpowiedz:) ja nie chce się już badać , robić żadnych prześwietleń bo wiem ze to błędne koło tylko te bóle są takie realne ze nie chce mi się wierzyć czasami ze to nerwica a nie jakaś śmiertelna choroba :(

 

Wiem doskonale co czujesz, teraz mnie kości bolą w różnych miejscach (chyba kości, według mojego mózgu kości), chyba nie muszę mówić jaka nowa choroba kołacze mi się po głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, ja mam tak samo. Boję się głębiej wejść do sklepu, bo mi się zaczyna. Po wyjściu I tych zawrotach mam to oszolomienie jak Ty, do wieczora plus taka depresję, że niee mogę normalnie;( w czwartek idę do neurologa, bardzo się boję, ze mnie skieruje na tomograf głowy, że cos znajdzie itd. boli mnie brzuch caly czas przed tym neurologiem. Nawet nie wiem jak badanie wygląda za bardzo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra, tez miałam obawy przed badaniami typu tomograf lub rezonans ale ja nie miałam wyjścia bo dostałam padaczki. Badanie u neurologa było bezstresowe głównie wywiad i ewentualnie jakimś mloteczkiem popuka i będą ćwiczenia typu dotknij palcem nosa itd. Jeśli chodzi o same badania tomograf bezstresowy i szybki jeśli chodzi o rezonans to dłuższą sprawa i głośna ale da się przeżyć :)

A co Ci dolega ze idziesz do neurologa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja panikuje bo mam zawroty głowy, ucisk w głowie i w ogóle gorzej widzę nie mogę się na niczym skupić bo cały czas analizuje ta głowę. .. jakby pływał czy byłabym w kasku... mam też chore zatoki wiec troszkę może być od zatok... oczywiście ja boje się raka mozgu... mój wujek na to umarł w tym roku kolejne 2 osoby na to umarły i się zaczęły moje dziwne stany... czy od nerwicy mogą być takie dziwne rzeczy z głową? Tez boje się ze zaraz zemdleje, że stracę kontakt z rzeczywistością.. madakra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2013 miałam tomografia głowy, rezonans z kontrastem I dopler tętnic szyjnych... wtedy było wszystko ok ale może się zmieniło? ?? Pomóżcie bo zwariuje...

Poza tym dokuczają mi lęki i deprecha... miałam bardzo stresująca zimę i chyba to wyłazi :/

Jakby coś było nie tak to cały czas coś byłoby nie tak. Nie tylko w sklepach, czy określonych miejscach. Przejdziesz się, wydasz pieniądze, ale utwierdzisz się że jest ok.

 

Ja teraz panikuję i ryczę, bo mam mniejszą sprawność w lewej stopie niż w prawej. Mogę chodzić na piętach, palcach, ponosić palce do góry, zginać itp, ale np w prawej stopie umiem założyć 4 palec na 3 samymi mięśniami, w lewej stopie tego nie umiem zrobić... . A lewa to ta bolesna noga... . Tak się boję!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do nerwicowców od oddechów. Macie czasem takie dziwne uczucie w mostku jak "źle" zlapiecie oddech? Takie bardziej połknięcie powietrza i dyskomfort w mostku? Albo czy zdarzaja się Wam takie nagłe wciągnięcia powietrza, jakby zachłystywanie się nim, taki raptowny głębszy wdech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez panikuje w różnych sytuacjach. Jakiś czas temu pojawiła mi się gulka na ręce taka twarda ale zniknęła na szczęście. .. co ja się nie odenerwowalam to moje... potem miałam gorąco na jednej lydce... dziwne uczucie... ale doszłam do tego ze to może być od kręgosłupa... w grudniu urodziłam synka i ciągle nos?e jedno albo jego w foteliku i zawsze na jednym biodrze :P zapewne od złej postawy takie rewolucje. .. nie zdziwilabys się gdyby moje zawroty głowy itd wynikały tez od kręgosłupa. .. ale wiecie jak działa nerwica... wiemy jedno a i tak się boimy bo co jeśli. .. ehhhh teraz mi np przeszło. .. ale jak nie mam zajęcia to to wraca... bardziej chyba chodzi o wsluchiwanie się w siebie...

W nerwicy jestem weteran... mecze się już jakieś 12 lat... raz jest lepiej raz gorzej... od półtora roku jestem bez leków ponieważ za wiele mi nie pomagały... miałam jak ktoś pisał różne rewolucję z sercem tak jakby na chwile stop a potem parę mocnych uderzeń. .. ekg ok... miałam trudności z oddychaniem, miałam wiele wiele rzeczy. .. jak coś służę pomocą :) dobrze jest w tym się wspierać bo dla niektórych te nowe schizy to dla nas coś juz opanowanego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alexandra, to jest straszne, ja czekam na rezonans- nie daj sobie wcisnac skierowania na tomograie, bo tomografia nie obrazuje dobrze mozgu ...

 

wez skierowanie na rezonans magnetyczny...

 

ja mam miec go za miesiac niecaly... boje sie, ale chce wiedziec czy cos tam jest... ale z drugiej strony to chyba ciagle bysmy to czuly, nie?

a nie tylko magicznie po wejsciu do sklepu... eh to jesttakie uciazliwe, ze czasem po takim ataku boje sie gdziekolwiek wyjsc :(:(

 

zaczarowanaaa, nie panikuj, to moze byc od zatok lub z nerwow :*

 

lockheed, ja wogole tak nie umiem :D to cyba nie ma nic wspolnego z sila w nodze!!

 

Pholler, hmm ja nic takiego nie mam, za to czesto zrywam sie w nocy jakbym sie dusila i ciezko mi zlapac oddech ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×