Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Vengence, nie tylko po tym, ale moja dawna lekarka mowila ze jak wenla dziala -a kobita 30 lat pracowała w psychiatryku to sa uboki cały czas mniejsze lub wieksze ale są. Poprzednio tez sie pociłam i wtedy sie lepiej czułam. Teraz sie czuje bardzo dobrze :) a poce masakrycznie, czyli wenla dziala. U mnie sie tak objawia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, nie tylko po tym, ale moja dawna lekarka mowila ze jak wenla dziala -a kobita 30 lat pracowała w psychiatryku to sa uboki cały czas mniejsze lub wieksze ale są. Poprzednio tez sie pociłam i wtedy sie lepiej czułam. Teraz sie czuje bardzo dobrze :) a poce masakrycznie, czyli wenla dziala. U mnie sie tak objawia :mrgreen:
Ok, ważne, że dobrze się czujesz. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebo001, juz kilka lat, miałam przerwę, powrót w lutym, wiec wychodzi niecałe 2.5 mca stosowania wenli. Dobra poprawę juz poczułam jakies 4 tygodnie temu, ale taką bardzo dobra gdzies od 2 tygodni. Dawka 75 mg, teraz solo, bo wczesniej miałam bezsennosc i brałam dodatkowy lek na to, a teraz sypiam świetnie -pierwszy raz w tym roku od 20 lat nie biore nic nasennego na noc (dziwne uczucie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wenla pomoże na napięcie wewnątrz głowy/ból spowodowany zaburzeniami depresyjnymi??? Czy mieliście problemy z orgazmem i wytryskiem po Wenli??

 

bardzo proszę o odpowiedzi..

Pomoże, na bóle, jeśli są one spowodowane zaburzeniami depresyjnymi, wenla ma powinowactwo do receptorów opioidowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże, na bóle, jeśli są one spowodowane zaburzeniami depresyjnymi, wenla ma powinowactwo do receptorów opioidowych.

Wenlafaksyna wg. najnowszych badań nie posiada powinowactwa do receptorów opioidowych, poza prawdopodobnym, słabym powinowactwem do receptorów sigma-1.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26330872

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4518112/pdf/ijpr-14-843.pdf

 

The results of this study indicate that venlafaxine (40 mg/Kg i.p.) is effective in alleviating thermal hyperalgesia and this effect is independent through manipulation of adenosine or opioid system.

 

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17431134

 

http://jpet.aspetjournals.org/content/322/1/101.full.pdf

 

These results suggest that the effect of venlafaxine on LC neurons is modulated by alpha(2)-adrenergic and 5-HT(1A) receptors, and not by opioid receptors.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15157989

 

Thus, although apparently mediated by the opioid system, the behavioural effect of VLX does not involve specific opioid receptors.

 

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12727329

 

Thus, we demonstrate a clear antinociceptive effect of VFX which, unlike that of most mixed tricyclic antidepressants, does not involve the endogenous opioid system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a receptory sigma coraz częściej przestają być klasyfikowane jako opioidowe tylko jako oddzielny rodzaj receptorów.

Ehh, gdyby fluwoksamina nie była silnym inhibitorem cytochromu P 450, to brałbym ją zamiast escytalopramu...

 

Ciekawe jest, że cała "śmietanka" tryptamin, dysocjantów i innych mózgotrzepaczy agonizuje receptory sigma1 i/lub sigma2: tramadol, morfina, heroina, metylofenidat, metamfetamina, kokaina, ibogaina, DMT, MDMA/ecstasy, no i do tego afobazol, opipramol, memantyna/amantadyna/bromantan i prawie wszystkie SSRI/SNRI*. :P

 

* Z tym, że sertralina jest antagonistą, a fluwoksamina posiada najwyższe powinowactwo, chyba jedyne istotne klinicznie w tej grupie.

 

A gdyby ktoś był ciekaw do jakich efektów prowadzi nadmierna aktywacja receptora sigma-1, polecam lekturę ( :lol: )- https://neurogroove.info/trip/plateau-sigma-czyli-sw-tomasz-i-jasna-gora-nagniot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ktoś był ciekaw do jakich efektów prowadzi nadmierna aktywacja receptora sigma-1, polecam lekturę ( :lol: )- https://neurogroove.info/trip/plateau-sigma-czyli-sw-tomasz-i-jasna-gora-nagniot

W moim przypadku dawka 100 mg fluwoksaminy (największa jaką brałem) waliła w łeb bardziej niż 30 mg mianseryny i mimo tego, że brałem ją o ok. 20 to rano wstawało się znacznie ciężej niż po wymienionej już dawce mianseryny. Natomiast gdy wziąłem jednego razu 100 mg rano, to w ciągu dnia nie byłem w stanie w ogóle funkcjonować - Zombie-mode on wersja hard.

 

Natomiast funkcje kognitywne poprawiała niesamowicie, szczególnie dotyczyło to pamięci długotrwałej - potrafiłem przypominać sobie wydarzenia z dalekiej przeszłości, o których już dawno zapomniałem. Uważam, że jest to bardzo niedoceniana cecha tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wenla pomoże na napięcie wewnątrz głowy/ból spowodowany zaburzeniami depresyjnymi???

 

Na bóle - w opiniach ludzi chorych na RZS i inne, bolesne schorzenia - dobrze działa duloksetyna, krewna wenli. O ile na depresję dulo działa w relacjach użytkowników średnio, to na bóle akurat bardzo dobrze. Może rozważ duloksetynę zamiast wenli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby ktoś był ciekaw do jakich efektów prowadzi nadmierna aktywacja receptora sigma-1, polecam lekturę ( :lol: )- https://neurogroove.info/trip/plateau-sigma-czyli-sw-tomasz-i-jasna-gora-nagniot

W moim przypadku dawka 100 mg fluwoksaminy (największa jaką brałem) waliła w łeb bardziej niż 30 mg mianseryny i mimo tego, że brałem ją o ok. 20 to rano wstawało się znacznie ciężej niż po wymienionej już dawce mianseryny. Natomiast gdy wziąłem jednego razu 100 mg rano, to w ciągu dnia nie byłem w stanie w ogóle funkcjonować - Zombie-mode on wersja hard.

 

Natomiast funkcje kognitywne poprawiała niesamowicie, szczególnie dotyczyło to pamięci długotrwałej - potrafiłem przypominać sobie wydarzenia z dalekiej przeszłości, o których już dawno zapomniałem. Uważam, że jest to bardzo niedoceniana cecha tego leku.

 

Bez wątpienia tajemniczy jest ten receptor jako, że jego aktywacja wiąże się jednocześnie z "uspokojeniem"/ stanem zbliżonym do sedacji(?) (opipramol, afobazol), wpływając przy tym dość wyraźnie na sferę kognitywną, a jednocześnie przy połączeniu innych czynników może doprowadzić tok myślenia do kompletnie anormalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak jeśli chodzi o bóle somatyczne w depresji, polecam wenlafaksynę. U mnie kiedyś świetnie sprawdziła się pod tym kątem. Więc musi ona posiadać jakieś właściwości przeciwbólowe czy tam wpływać na receptory związane z odczuwaniem bólu. Poza tym wykazała ona świetne działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Jedynym minusem był bardzo długi czas oczekiwania na w/w efekty. Po odstawieniu natychmiastowy nawrót nerwicy i depresji. Druga kuracja wenlafaksyną była nieudana. Teraz jestem w trakcie trzeciej. Póki co bez efektów. Nie zamierzam rezygnować z wenli bo ona była moim pierwszym w życiu lekiem przeciwdepresyjnym i sprawdziła się najlepiej. Mam kilka pytań. Czy to prawda, że dany lek przeciwdepresyjny działa na nas najlepiej tylko podczas pierwszej kuracji nim? Od czego zależy powodzenie jednej kuracji przy niepowodzeniu drugiej kuracji tą samą substancją (wenlafaksyną)? Czy ma to związek z tym, że organizm uodparnia się na wenlafaksynę i podczas każdej kolejnej kuracji trzeba stosować wyższe dawki żeby wenlafaksyna znowu zaskoczyła? Czy może chodzi tutaj o receptory, które raz wystawione na działanie wenlafaksyny, po odstawieniu jej i późniejszym powrocie do niej, nie są już w ten sam sposób pobudzane (czy jak to się tam nazywa) i nie poddają się działaniu owej substancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc musi ona posiadać jakieś właściwości przeciwbólowe czy tam wpływać na receptory związane z odczuwaniem bólu. Poza tym wykazała ona świetne działanie przeciwlękowe i przeciwdepresyjne.

Tak, wykazuje działanie przeciwbólowe w "nerwobólach" (np neuralgiach), ale nie jest ono wynikiem bezpośredniego jej działania na receptory opioidowe. Natomiast działanie na objawy somatyczne lęku wynika głównie z jej działania przeciwlękowego, czyli mija lęk, a tym samym mijają objawy somatyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×