Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do znawców pregaby.Czy te cudo w dawkach 2X300mg,czyli max według ulotki ma działanie podobne do silnych benzo,czy to raczej nie ta liga?

Zastanawiam się czy warto wywalić ponad 80zł na miesiąc na to w zastępstwie dla benzo?A co jak się połączy z benzo działanie się wzmacnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pregabalinę właśnie 2 x 300 mg chyba już od 5-6 lat i moim zdaniem benzo to jednak inna liga.

Ciężko mi coś powiedzieć na temat działania samej pregabaliny, bo od początku biorę ją ze 150 mg Zoloftu (Sertralina), a więc SSRI. Po włączeniu pregabaliny poczułem przede wszystkim redukcję objawów somatycznych, jak napięcie, drżenie, swędzenie, "prąd" przechodzący przez ciało, uczucie gorąca, niepokój, czyli dokładnie to o co mi chodziło. Dawka nocna poprawia znacznie jakość i głębokość snu.

Przez pierwsze 0,5 - 1 rok pregabalina działa euforycznie - taki haj, głupawka, trochę jak po alkoholu. Z czasem to zanikło.

W sytuacjach kryzysowych, czyli w moim wypadku ekspozycji, np. wystąpienie publiczne, seminarium itp. albo lot samolotem, wspomagam się Afobamem (benzo). Benzo to jednak konkret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem pregabaline sandoz do paroksetyny i 0.5 mg clonazepamu w celu zmniejszania clonazepamu, mam zacząć od 150 mg pregabaliny na noc, czego można sie spodziewać po pierwszej dawce? ciekawy czy jakbym tylko tą pregabaline wziął a clonazepamu nie czy by lęków i napięcia nie było...150 mg pregabaliny może mocno zadziałać? jest sie czego obawiać? jeszcze w dodatku że clonazepam jest brany...powiem wam że 60 mg paroksetyny i 0.5 mg clonazepamu i papierosy to całkiem dobry zestaw, biore rok czasu i czuje sie czasami euforycznie, bez papierosów jest dużo gorzej, wygląda na to że dym tytoniowy spowalnia rozkład neuroprzekaźników, w mózgu palących jest ponoć 30% wolniejszy rozkład serotoniny, dopaminy i noradrenaliny....no i tak to wygląda że potrzeba hamującego clonazepamu, nikotyny i serotoniny by występowała czasami euforia, no i 7 godzin snu dziennie najlepiej i jest spoko, jeszcze magnez 350 mg i komplet witamin B fajnie mózg spowalniają troche i też jakby efekt antydepresyjny i antylękowy dodatkowy był, magnez w takiej dawce fajnie uspokaja dodatkowo i mocniejsza psychika jest, tak jak i witaminy z grupy B, wczesne wstawanie i nie za długie spanie około 7 godzin idealnie też jest bardzo ważne, pisze bo może komuś sie przydadzą te informacje, w ostatnich miesiącach dodawałem też sertraline 15 mg do paroksetyny 60 mg, odczuwałem dużą senność, tylko przez tydzien brałem to połączenie leków, dosyć spoko zamulenie, nawet przyjemny stan, tylko gorzej z fobią społeczną raczej, więc jednak 60 mg paroksetyny, clonazepam 0.5 mg i doraźnie propranolol na spotkania to bardzo dobrze sie sprawdza, na luzie ogólnie, no ale chce zastępować pregabaliną bo lekarz mówił że clonazepam może wkoncu przestac działać, a pregabalina będzie działać stabilnie i to dobry lek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chciałbym zadać kilka pytań nt. pregabaliny osobom, które ją przyjmowały:

1. Czy powoduje jakieś zmiany w sferze seksualnej (szczególnie u facetów?),

2. Kilka osób pisało o tyciu - czy macie większy apetyt, czy raczej wrażenie, ze wpływa na metabolizm (hamująco?),

3. Czy lek działa od razu, czy "rozkręca" się stopniowo?

4. Jakie były dla Was najbardziej odczuwalne skutki uboczne? Czy długofalowo odczuwacie jakieś skutki uboczne?

5. Czy euforia, o której pisaliście, ze występowała w pierwszym okresie przyjmowania, podobna jest do tej po alkoholu?

6. Czy odstawienie jest bolesne/odczuwalne?

7. Czy działanie leku słabnie z czasem?

8. Na co najbardziej pomogła Wam pregabalina?

9. Czy wpływa odczuwalnie na nastrój?

 

Wybaczcie ta serie pytań, ale szukam czegoś optymalnego, poza tym mam nadzieje, ze odpowiedzi na te pytania mogą pomoc innym forumowiczom. Z góry dziękuje wszystkim, którzy poświęca czas na udzielenie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrko, Nie wiem czy jest sens dokładnie odpowiadać na pytania, bo to jednak psychotropy i musisz sprawdzić na sobie, ale co tam :-)

Odpowiedzi na pytania. U mnie:

1. nie

2. wpływa hamująco na metabolizm, apetyt mam nawet mniejszy

3. działanie leku moim zdaniem czuć od pierwszej tabletki, ale docelowo rozkręca się do tygodnia

4. zwiększenie masy ciała. innych brak

5. nie zauważyłem euforii, raczej na początku, lub ze zwiększeniem dawki, lekkie ogłupienie, wyłączenie, upojenia

6. jeszcze nie odstawiałem

7. to docelowe działanie raczej nie. jednak takie specyficzne, sztucznej uspokojenie już tak

8. na napięcie, stres, problemy z usiedzeniem w miejscu. nie pomogła na negatywny neurotyczny obraz świata, odbiór rzeczywistości itp

9. nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę pregabaline Sandoz w dawce 150mg rano. Ogólnie jest ok, ale zawsze mogło by być lepiej. Wizyta u lekarza dopiero za miesiąc, być może powinnam zwiększyć dawkę no ale przez moje roztrzepanie pomyliłam termin wizyty i ..przegapilam termin właściwy :roll: awaryjnie mam afobam. Pregabalina to wlasciwie moje pierwsze tabletki, ktore biore regularnie. Ostatnio bylam u innehk lekarza, prywatnie-dostałam Mozarin, jednak boje sie go brac ;) ludzie, powiedzcie mi jak sobie radzicie bez picia alkoholu? ;) ja już od 7 tygodni na pregabaline, zero alko i zaczyna mnie to denerwować :mrgreen: no i nie wiem co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica lekowa;) jest ze mną od kilku lat-wcześniej bardzo sporadycznie brałam afobam (połówka 0,25mg). W marcu 2016 miałam pierwszy atak lęku + codzienne zawroty glowy i wowczas pierwsza wizyta u psychiatry (pregabalina). Nadal jest srednio..dzisiaj byłam na zakupach i znowu czułam to uczucie napięcia + nieustanne myśli o nerwicy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobik123 paroksetyna w max dawce zawsze ciekawa opcja na lęk :) z clonazepamem to poezja :D to równa sie również z silnym uzależnieniem, i propranolol doraźnie i 6 mocnych papierosów dziennie to mój zestaw i 7 godzin regularnego snu dziennie, nie mniej, nie więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ponad tydzień na dawce 600mg (2x dziennie po 300). Efektów w sumie żadnych tj. niepokój/lęk wolnopłynący w max. nasileniu i rozdrażnienie. Prawdopodobnie spadek libido, ale może mieć to związek z CFS , na które to cholerstwo również ciepię. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odrzuciłem Mozarin na rzecz Pregabaliny (Zentiva). Zaburzenia lękowe.

 

Od lutego/marca biorę 2x75mg. Pierwsze 2 miesiące - OK. Teraz się pogorszyło znacznie (wygasł pozytywny efekt Mozarinu?) Także ogólnie nie jestem zadowolony. Wzrostu masy ciała nie zaobserwowałem. Cena jak cena, przy mojej dawce wychodzi 20 zł/mc. Chyba nie będzie to mój faworyt i będę wnioskował o zmianę na coś innego. Czy ktoś odstawiał pregabalinę i jakie ma wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak u Ciebie przebiegło odstąpienie Mozarinu? Dostałam od innego lekarza Mozarin ale boję sie brać.. Pregabaline również chce odstawić, jestem na początku drugiego opakowania (mam wrażenie, ze już na mnie dziala) i chce wyjść z tego cholerstwa bez leków (meczy mnie brak imprez, alkoholu itd.)..ciezkie to życie; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawkę 20 mg, zszedłem na 15 mg potem 10 mg przez miesiąc i miało to być na zakładkę z Pregabaliną. Ale przedłużył mi się termin następnej wizyty więc wybrałem do końca 10 mg i potem zacząłem Pregabalinę. Nie słyszałem i nie odczułem żadnych negatywnych skutków odstawiennych Mozarinu. To już bardziej Pregabalina jest podobno 'uzależniająca'.

 

Jeśli od innego lekarza - lepiej skonsultować to i nie brać wszystkiego 'na raz'. Jeśli chodzi o alkohol - przy Mozarinie podobno nie ma problemów, przy Pregabalinie - bardziej. Ja nie łączę, bo już 2 lata w zasadzie nie piję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dawka 300mg pregabaliny po pełnym rozkręceniu daje podobne uspokojenie co silne benzo typu:alpra,klon ? Czy to raczej można poruwnać do słabych benzo typu:relanium? Zastanawiam się nad tym lekiem i chcę wiedzieć czy warto wywalić na niego ponad 8 dych na miecha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odrzuciłem Mozarin na rzecz Pregabaliny (Zentiva). Zaburzenia lękowe.

 

Od lutego/marca biorę 2x75mg. Pierwsze 2 miesiące - OK. Teraz się pogorszyło znacznie (wygasł pozytywny efekt Mozarinu?) Także ogólnie nie jestem zadowolony. Wzrostu masy ciała nie zaobserwowałem. Cena jak cena, przy mojej dawce wychodzi 20 zł/mc. Chyba nie będzie to mój faworyt i będę wnioskował o zmianę na coś innego. Czy ktoś odstawiał pregabalinę i jakie ma wnioski?

 

Ja mam takie dziwne wrażenie, że pregabalina działa lepiej w połączeniu z SSRI. Chciałem zrezygnować z antydepresantów, ale zawsze jakaś część objawów wracała. Niestety. Dlatego jestem na połączeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×