Skocz do zawartości
Nerwica.com

Tragicznie niska samoocena czy obiektywizm?


prism

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zdaję sobie sprawę, że problem o którym tutaj pisze jest niczym do tego, co przeżywa większość z Was na co dzień. Ja osobiście, po ponad rocznej kuracji wyszedłem z najgorszego bagna, którym była silna nerwica połączona z d/d. Ale do rzeczy.

Nie wiem czy jest to pozostałość po nerwicy, czy czysto obiektywne spojrzenie ale uważam siebie za osobę jakoś wybitnie brzydką :/ Nie zarzucam sobie głupoty, braku inteligencji czy jakichś innych defektów (a może powinienem zwracając uwagę, jakie tematy zakładam) ale właśnie jeśli chodzi o wygląd, twarz, prezentacje samego siebie na zewnątrz to jest źle... Nikt nigdy mi nie powiedział: jesteś brzydki albo jesteś ładny więc ja wolę stawiać na to pierwsze. I jeszcze raz przepraszam za ten temat ale zbliżająca sytuacja zmusiła mnie do dywagacji na ten temat. Czy ktoś też tak ma? Jak zweryfikować czy takie myślenie jest poprawne? Pozdrawiam...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś też tak ma? Jak zweryfikować czy takie myślenie jest poprawne?
Najlepiej o tym nie myśleć. Ogólnie piękno jest zawsze subiektywne, jednemu się podoba innemu nie..

 

Jeśli się sam sobie nie podobasz, no to masz problem braku akceptacji siebie :roll: Na pewno istnieją przyczyny tego braku. Czy oprócz myślenia o swoim wyglądzie, są jeszcze jakieś inne konsekwencje? Np. nie wychodzisz do ludzi bo się wstydzisz, nie spotykasz ze znajomymi, może czujesz się skrępowany czyjąś obecnością. Jeśli coś takiego występuje, to warto by było poznać przyczyny całego tego myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednej dziewczynie sie spodobasz innej nie i tyle. A komplementy dla mezyczn zdarzaja sie bardzo rzadko, w sumie jak sie nad tym dluzej zastanowilam to nigdy jeszcze nie skomplementowalam faceta nazwyajac go ladnym, u plci meskiej to ma male znaczenie. Wazne jest by siebie akceptowac i lubic, znalezc w swoim wygladzie cos co Ci sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×