Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

alu, uwierz, ze przetrwalabys to wszystko:)

Ja od 9 rano jestem Mama x 2:) Synek urodzil sie w 2 godz 40 min. Bolalo jak diabli,ale juz po wszystkim i jestesmy w domku <3

Gratulacje !!! Dużo zdrówka dla Was <3

 

Dziewczyny w ciąży ! Byłam dzisiaj na pobraniu krwi i skorzystałam także z darmowego badania na konflikt płytkowy. Dla zainteresowanych podaję linka. Większość labów jest w programie.

http://www.konfliktplytkowy.ihit.waw.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dziś jestem tak śnięta, tak paskudnie zmęczona i obolała się czuję, a to dopiero 6t5d... coraz bardziej zastanawiam się czy iść 18 czy 25.01 do gina, bo kazała kontrolnie przyjść za 1,5/2 tygodnie (od 7.01), a się boję że się jeszcze sytuacja nie rozwinęła i znowu się tylko niepotrzebnie będę denerwować, że serduszka nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, wiem, ze sie niecierpliwisz, ale chyba lepiej pojsc 25tego, bo z kazdym dniem widac wiecej:)) a to tylko pare dni roznicy więc wytrzymasz:) spij sobie jak masz ochote, nie przemeczaj sie i niczym nie martw:*

 

Mnie boli brzuszek, ale to norma po porodzie. Dzidzius sobie smacznie spi po kapieli:) Siostrzyczka co chwile podchodzi Go glaskac:))) cudowny widok<3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, bierz sobie jakies zelazo poki co polecam hela ferr po nim jedynym nie mialam zaparc ani sensacji zadnych. Musisz sie oszczedzac. Pamietaj żeby nie siedziec ciagle tykko robic sobie przerwy na chwilke, a kiedy mozesz trzymaj nogi lekko w gorze.

Pij soki wieloowocowe, marchewkowe. Pij barszczyk :)

 

A mowilas juz w pracy, ze jestes w ciazy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, odrzuca mnie od imbiru, może spróbuję później, migdały tak średnio , bo czuję że zaczynają mi się problemy z zębami i są wrażliwsze niż zwykle, wcinam banany jak głupia, moje dziecko chyba będzie małpką :P idę w poniedziałek (18.01), bo czuję się coraz gorzej, jutro rano może uda mi się zrobić badania... grunt to dotrwać do końca tego trymestru - dziś 6t6d :D odwołałam dzisiejsze jazdy - oby zrobić prawko zanim się maluszek urodzi! pewnie powinnam instruktorowi powiedzieć o ciąży? dziś mu mówiłam tylko tyle, że się źle czuję i się szykuje grubsza sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, pewnie, ze powiedz i nie rezygnuj z jazd, bo teraz wygodniej Ci jezdzic poki nie masz jeszcze brzuszka. Poczytaj o innych sposobach na mdlosci... Mam nadzieje, ze znajdziesz cos dla siebie:) a ochote na banany masz pewnie przez to, ze maja duuuzo potasu. A pomidory? Pomidorowa zupa?:D tez maja sporo:)

 

Glowa do gory, ten czas szybko zleci:):*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Little Red Fox, spróbuj opasek Sea Band - kupiłam mojej przyjaciółce jak zaciążyła i to było jedyne co jej pomagało, no i to 100% natura, bo działa w oparciu o ucisk punktów akupresurowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byla dzis znow polozna, osluchiwala Synka, sprawdzala oczka, nozki, kregoslup, raczki

Wsztstko jest dobrze:) Malutki podobno bardzo silny, bo sie podciagal za jej palce do gory :))

W piatek bedzie mial badania z pietki.

A mnie dzis zaniepokoilo, ze podczas siusiania wypadl ze mnie skrzep taka czerwona galareta (wybaczcie opis) ale polozna powiedziala ze to normalne

I ze dobrze ze samo wypadlo. Ja to juz zapomnoalam jak to jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się dziś czuję fatalnie... cały czas mdłości, ledwo się na nogach trzymam...
wspolczuje, ja w koncu wstaje i nie rzygam to mega ulga bo mozna normalnie zjesc, a tak cały 1 trymestr to głownie woda i bułki, a pozniej tez srednio było. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dziewczyny. To mój pierwszy post mimo, że od jakiegoś czasu czasem was podczytuję. Gratuluję przyszłym mamusiom oraz tym, które już swoje pociechy szczęśliwie trzymają w ramionach. Kobietki, po jakim czasie od odstawienia antydepresantów można nie martwić się o ich wpływ na ciążę ?

 

Moja historia jest nieco skomplikowana. Nagłe pogorszenie stanu zdrowia - tj. problemy z kręgosłupem, przyjmowanie leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych, później z grupy benzo na rozluźnienie mięśni (Relanium, później Zomiren - oba z amitryptyliną ), które nie specjalnie pomagały.. W końcu jak już nikt nie mógł mi pomóc trafiłam do psychiatry, który stwierdził depresję ( kto by jej nie miał ciągle cierpiąc z bólu i strachu, że nie będzie mógł pozwolić sobie na dziecko). Z przepisu specjalisty brałam Cloranxen, amitryptyline i Tianesal, a na końcu Tianesal i Cital.Bóle pleców, bóle nogi i odrętwienie palucha stopy, bóle i drętwienie dłoni, piszczenie w uszach magicznie nie przeszły. Trafiłam niedawno do dobrego fizjoterapeuty, zaczął mnie stawiać na nogi. Antydepresanty odstawiłam, bo całymi dniami z tej chemii było mi niedobrze. Nic się nie dzieje, zresztą psychoterapeutka stwierdziła, że nie mam objawów depresji. Postępy z fizjoterapeutą obudziły nadzieję, że uda mi się zostać matką. I nie ukrywam, że jak skończymy tę terapię, a ja oczyszczę organizm z chemii, zmienię dietę to chciałabym zacząć starania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marzymięta, nie masz sie co martwic. Nic nie bierzesz wiec mozesz si starac nawet teraz;) te substancje bardzo krotko utrzymuja sie w organizmie diatego tak duzo osob ma ibjawy odstawiennie.

 

Ja cala ciaze bralam seroxat w dawce 10mg. To polowa dawki minimalnej. Na takiej tez karmie piersią i lekarz i Polozne powiedzialy ze moge bez obaw.

 

Nie martw sie na zapas. Nie bierzesz lekow wiec nie masz powodow by zaprzatac sobie tym glowke. Zycze owocnych staran:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×