Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

stx, to raczej moze miec zastosowanie przy zwyklych tabletkach, nie za bardzo sprawdzi sie przy retardach, jezeli dobrze rozumuje.

 

ja mam zwykłe 10mg natychmiastowe uwalnianie. nie wiem czy dobrze myslę jeśli chodzi o tę biodostępność jedynie mi się tak wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wiekszosc substancji ma wieksza biodostepnosc poprzez podanie podjezykowe. Nie wiem jak to wyglada w przypadku metylo, ale warto sprobowac (ew. poszukaj na 'podobnym' forum opisow, bo tam na pewno juz tego probowali).

 

właśnie aż się dziwie że tak mało informacji o tym jest, stąd moja niepewność co do skuteczności tej drogi podania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podanie podjęzykowe nie sprawdza się w przypadku metylofenidatu. Droga doustna jest w zupełności wystarczająca. Ale po co się rozdrabniać... Proponuję przyjmować mph donosowo albo i.v., względnie walić w dupę(fachowo per rectum). :roll:

 

Donosowo, tylko i wyłącznie, Bierzesz, przełamujesz tą twardą skorupkę i wciągasz, gorzej jak masz zmodyfikowane uwalnianie, pewnie zamulisz sobie cały nos tym gorzkim kiślem :D 10 to tak z pół godziny potrzyma, będzie przyjemnie... Tyle, że tak właściwie, to po co to? Metylofenidat i tak jest strasznie drogi :/, ja bym wolał się ustatkować się czy coś, zamiast ćpać metylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podanie podjęzykowe nie sprawdza się w przypadku metylofenidatu. Droga doustna jest w zupełności wystarczająca. Ale po co się rozdrabniać... Proponuję przyjmować mph donosowo albo i.v., względnie walić w dupę(fachowo per rectum). :roll:

 

skąd w tobie ta złośliwość skoro pytanie dotyczyło stosowania metylofenidatu pod język w celu np. mniejszej dawki - a nie zmienionego działania. gdybym chciał sobie poćpać to łatwiej załatwić inne rzeczy bardziej nadające się do tego celu, bo według mnie MPH do takich nie należy, przynajmniej w moim przypadku.

 

po prostu gdy zauważyłem że droga podania doustnego to ~30% biodostępności, a podjęzykowego blisko 100%, to nasunęło mi się pytanie czy z tabletki 10mg wchłonie się 3mg a nie 10mg? po drugie tylko zapytałem, a nie stwierdziłem i dodałem również że mogę się mylić oraz że nie jestem pewien co do tej metody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem złośliwy, tylko sarkastyczny, a to duża różnica. Biodostępność wynosi 100% dla niemal każdej substancji przy podaniu i.v. czyli dożylnym. Nie inaczej jest z metylofenidatem. Przy podaniu doodbytniczym ma biodostępność na poziomie 80-90%, donosowo 60-70%, doustnie 11-52% (wbrew pozorom to stosunkowo sporo). Podanie podjęzykowe ma z reguły wyższą biodostępność niż podanie doustne, poza tym wchłaniając się przez błony śluzowe do krwiobiegu omijana jest wątroba(efekt pierwszego przejścia), a działanie substancji następuje szybciej. Podobnie podaje się leki podpoliczkowo. Dlatego wiele leków występuje właśnie w tabletkach podjęzykowych, przyjmuje się tak często kinderdragi, a nawet suple typu melatonina, witamina B12 można podawać podjęzykowo. Ale nie sprawdzi się to w przypadku każdego leku. Niektóre są nieaktywne przy podaniu podjęzykowym.

 

Metylofenidatu po prostu nie przyjmuje się podjęzykowo i nawet(a może zwłaszcza) rasowe ćpuny o tym wiedzą, a dlaczego? Odsyłam do riserczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia bo wychodzi na to że można pół tablety do nosa wciągnąć zamiast żreć całą. Chyba se wymieszam metylo z tabaką :))) Dla mnie wciaganie rzeczy do nosa nie jest jakąś dziwną rzeczą bo należę do grona tabaczarzy :) Chodz kusi mnie też opcja per rectum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od chyba wczoraj zacząłem odczuwać działanie metylofenidatu, dość delikatnie ale zawsze coś. od 3 dni biorę również witaminę b6 w dawkach dziennie średnio 300mg więc możliwe że to nie przypadek. oczywiście też kofeina (kawa) do tego.

 

chyba trzeba spróbować dodać tej tyrozyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 3 dni biorę również witaminę b6 w dawkach dziennie średnio 300mg

 

Dawki powyżej 200mg/dobę uważa się już za potencjalnie neurotoksyczne. Im wyżej tym gorzej.

 

-- 24 gru 2015, o 01:08 --

 

powiedz mi dark czemu na wieczór się czuję najlepiej? przechodzi mi senność tak jakbym dopiero na wieczór sie budził, a w dzien jestem senny z rana pare godzin pochasam i mnie zmula, a na wieczór najlepiej?

 

Ciężko to wyjaśnić, ale u wielu osób powtarza się ten schemat. Można to potraktować jako preludium do deprywacji snu. Pozbawianie się snu jest w stanie w niektórych przypadkach doraźnie pomóc na objawy depresyjne czy negatywne. Na dłuższą metę to nie jest rozwiązanie ale parę razy w miesiącu można spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak se zrobie taki deprivation to na drugi dzien mnie tak zetnie dosłownie w sam "dzień" ze nie wytrzymam do wieczora i sie drzemne ... Ja mam swoją teorię że mój organizm sie przestawił biologicznie do spania w dzień z jakiś lękowych pobudek. Jak ide spać w dzień to wiem że spokojnie se zasypiam bo się jeszcze dziś obudze i se coś tam porobie, a jak ide spac na wieczor to jakis taki lęk mam że jutro rano znowu wstawać i wszystkie te stresujące rzeczy trzeba będzie robić, tak w kółko... Myślę że to coś z kortyzolem ma wspolnego. Może za duży poziom? Mialem takie lata że pracowałem w firmie gdzie ciągle mialem mega stresy i ciągle chorowałem.

 

-- 26 gru 2015, 16:13 --

 

Stwierdzam jako by iż nie widzę znacznej różnicy pomiedzy wciagnieciem do nosa 20 mg metylo a zjedzeniem go normalna droga ... Rzekłbym nawet że wydaje mi się że słabiej działa. Może efekt jest dłuższy ale słabszy. Chociaż może to lepiej bo zwykły medikinet za krotko dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 3 dni biorę również witaminę b6 w dawkach dziennie średnio 300mg

=

= Toxic

 

Witamina B6 – objawy i skutki nadmiaru

 

---Do nadmiaru witaminy B6 może dojść w wyniku długotrwałego przyjmowania jej w postaci tabletek w dawce powyżej 200 mg/dobę. Wówczas jest toksyczna i prowadzi do:

wystąpienia braku koordynacji mięśni

zwiększonego odczucia chłodu

mrowienia kończyn

zwyrodnienia tkanki nerwowej

Zmiany te zwykle ustępują po odstawieniu suplementów, jednak niekiedy mogą być nieodwracalne

 

 

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/witamina-b6-pirydoksyna-za-co-odpowiada-w-jakich-produktach-wystepuje_37664.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ulotka witaminy b6 którą kupiłem ma następującą treść, nią się kierowałem:

 

Zwykle lek stosuje się następująco:

Dorośli

- leczniczo: zwykle 50 do 100 mg (1 do 2 tabletek) 3 razy na dobę;

- zapobieganie neuropatii obwodowej podczas stosowania izoniazydu: 1 tabletka na dobę;

- zapobieganie oparzeniom słonecznym i pooparzeniowym zmianom barwnikowym skóry:

150 do 200 mg jednorazowo lub w dawkach podzielonych;

- zaburzenia metaboliczne: do 450 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych;

- choroba popromienna: 50 do 100 mg na dobę;

- pomocniczo w leczeniu bezsenności i nerwicy wegetatywnej 50 mg do 300 mg na dobę,

w dawkach podzielonych.

 

ale i tak zmniejszyłem dawkę, dla ewentualnego bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przedawkujesz witaminy B6 tak jak witaminy C bo jest ona rozpuszczalna tylko w wodzie, czyli nadmiar jej od razu wysikujesz. Co najwyzej nerki obciazasz bardziej, albo sraczki dostaniesz. Ja biore juz chyba 9 miesiac dziennie po 300-500mg i jakoś mi dupy nie urwało. W sumie nie wiem po co to biore dalej bo z poczatku widzialem efekt a teraz juz niebardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×