Skocz do zawartości
Nerwica.com

KARBAMAZEPINA (Amizepin, Finlepsin, Neurotop retard, Tegretol, Tegratol CR)


Michal78

Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy karbamazepina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      27
    • Nie
      9
    • Zaszkodziła
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś bardzo mi pomogła więc licze na nią ponownie. Biorę 600mg ale myślę o 800. Właściwie bez co najmniej 400mg nie jestem w stanie w ogóle spać. A jeśli już to jakieś 2 godziny. Pewnie lekarz i tak za miesiąc dosadzi mi lit.

 

-- 19 sty 2015, 21:57 --

 

Kolejny raz czuję, że to bardzo dobry lek. Szkoda, że rano czuję się po nim jak po paru piwach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam karbe,choć zaczęła działać stabilizująco,wyciszyla i chyba pomagała usnac.Musze odstawić,bo wchodzi w interakcje z benzo,obniża ich stężenie i zaczęłam za dużo ich brać :( Trazodon też wchodzi w interakcje z karba.Boje się,ze jak nie wezmę neurotopu 300 wieczorem to nie usne,albo obudze się rano z lękami brrr.Wyciszala mnie karba,lek w sumie OK.Lekarz chce mi dać koniecznie Lamitrin,a ja się boje cholernej wysypki,oczopląsu i objawów pozapiramidowych,obrzęku węzłów chłonnych.Jak nie urok to sr... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyt o tym w charakterystyce prod leczniczego ,z pieczatka ministerstwa zdrowia w necie.Po drugie trzeba czekać na efekty nawet do pol roku.Tak ludzie piszą tutaj na forum.O ile zadziala w ogole.Moze sie przełamie i sprobuje po raz kolejny z lamo.Najdluzej brałam ja tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale Neurotop działa zupełnie inaczej niż Tegretol. Nigdy nie czułem różnicy z zamiennikami. Po Neurotopie nie mam problemów żołądkowych, nie muli mnie i nie jestem senny w ogóle. Po Tegretolu mogłem spać cały dzień, nawet przy małych dawkach. No i przy Neurotopie nie tyję w ogóle i nie zbiera mnie na rzyganie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karbamazepina miała mi pomóc, tymczasem lekarz nie wziął pod uwagę tego, że obniża skuteczność działania pigułek antykoncepcyjnych, a na to sobie pozwolić nie mogę :/

 

Masakra jak zobaczyłem ulotkę to zawal na miejscu malo tego ile interakcji

Dlatego ja ulotek nie czytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę brać raz dziennie (300mg) jeżeli mam lek o przedłużonym uwalnianiu? W dzień ten lek mnie zamula, wolę łykać pełną dawkę na noc (przy okazji pomoże w bezsenności).

 

Znalazłem coś takiego:

"Zazwyczaj terapię rozpoczyna się od dwóch tabletek 150 mg na dobę, następnie dawkę powoli zwiększa się

do osiągnięcia indywidualnej dawki optymalnej. Zalecane jest zwiększanie dawki wieczornej. Dawka

podtrzymująca wynosi 600 mg na dobę. Jeżeli lek jest podawany raz dziennie, należy przyjmować go

wieczorem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stifler19,

carba zdecydowanie złagodzi objawy odstawienne po benzo .

Często mi właśnie tak pomagała , jak chciałem wyrwac sie z nadużywania tego badziewia .

Jednak ostatnio dostałem po carbie zapalenia trzustki ( boli mnie juz 2 tygodnie ) i nie odważe się szybko wziążć carbamazepiny.

Obok kwasu walproinowego to największy rozpier-dalacz wnętrzności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na mnie przyszła kolej. Zaczynam przygodę z Tegretolem. Na początek CR200 1-0-1. Ma to niby być stabilizator. Na mnie działało rewelacyjnie lamo, ale mam diabelne uczulenie.

 

-- 07 lis 2015, 20:18 --

 

Czy po karbamazepinie (Tegretol) może pojawić się wysypka? Po lamo miałem masakrę na skórze. Teraz w drugim dniu brania Tegretolu mam całe uda w wysypce. Byłby on sprawcą tegoż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z wysypką po Tegretolu. Również brałem jako stabilizator. Zadziałał dość szybko, nawet bardziej poprawiał nastrój niż te wszystkie nieszczęsne SSRI. Niestety po jakimś czasie karba zryła mi żołądek. W kazdym razie, lepsze to od walproinianów - Depakina itp (ogromne tycie, wypadanie włosów, wątroba w tragicznym stanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po karbamazepinie (Tegretol) może pojawić się wysypka? Po lamo miałem masakrę na skórze. Teraz w drugim dniu brania Tegretolu mam całe uda w wysypce. Byłby on sprawcą tegoż?

 

 

tak ,

mi ten le powoduje zapalenia trzustki , masakryczne bóle .

Przez 20 ponad lat krzywdy nie czynił , ale teraz czyni .

Odstawiłem go na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysypka jest jakby mniejsza, chyba po prostu taki objaw przy wprowadzaniu leku. Mam nadzieję, że to minie. Na razie żadnych innych efektów nie widać.

 

-- 09 lis 2015, 11:21 --

 

W kazdym razie, lepsze to od walproinianów - Depakina itp (ogromne tycie, wypadanie włosów, wątroba w tragicznym stanie).

Dupakiny wcale nie mogłem łykać. Masakrycznie mi wchodziła, nie wiedziałem jak się nazywam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, a jak wg. Was jest z tyciem po Tegretolu?

Wysypkę mam prawdopodobnie po Propranololu , wczoraj zauważyłem, że wysypka jest blada a tak około godziny po wzięciu Propranololu robi się czerwona, zaogniona i swędzi przez ok. 3 godziny. Potem znowu jakby łagodnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×