Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      35
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

A mnie lekarz powiedział ze nie moze mi tego zagwarantować, mówił ze nawet sam nie wie czy kiedys nie bedzie chory. Powiedział tylko że nie można zachorowac na schizo od strachu przed ta chorobą.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:53 pm ]

A tak na marginesie to ta rozmowa powinna toczyć sie w wątku ''strach przed schizofrenia'' :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego fluanxolu, ja dostałem po tym takiego skurczu mięśni, że myślałem, że umrę, skończyło się dzwonieniem po pogotowie...Ale oczywiście dla innych może być ok. Ja w każdym razie więcej tego nie wezmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Fluanxolu kilka ładnych dni,w dawce 3x0,5mg i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych,zahamował mi ataki paniki a to juz dużo,

myslę że każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na dany lek,

więc nie można z góry zakładac że będzie dobrze czy źle.

Trzeba wziąść pod uwagę tez to że Fluanxol nie uzależnia,

w przeciwieństwie do benzodiazepin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FLUANXOL 0,5x2 z doxepiną -w różnych ilościach 8) (od grudnia), działa na mnie pozytywnie.Głównie co da się odczuć ,to wzmożona aktywność. Bez niego ,ciężko było mi sie ruszyć z domu.Teraz jest o wiele lepiej ,choć zdarzają sie nieprzewidziane sytuacje ,na które nie mam wpływu :x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.. fluanxol był moim ratunkiem 2 lata temu po pierwszym napadzie nerwicy lekowej.. dostałam do w ilości niesamowitej więc.. jadłam po 3-4 miligramy dziennie co przy nerwicy lekowej (z tego co umiem czytac) stanowi maksymalnie wyciągniętą granicę górną. I wiecie.. po szłam do pracy, bałam się ale miałam zapał, animusz, chęci.. trzęsłam się ale latałam na skrzydłach - tak działal fluanxol. Dziś po dwóch latach musiałam wrócić do fluanxolu (jest to raczej próba jak mniemam). Dostaję go 2 razy dziennie po 0,5 mg. I tu mam wątpliwośc: wraz z nim dostałam Neurol 1 mg - 2 razy dziennie po 1 mg (znany odpowiednik Xanaxu). Czy może ktoś jadł taką mieszankę? Minęło 10 dni a ja nadal rano mam palpitacje ( mówię o tętnie 130-140 a nie jakimś postukiwaniu - wiem bo mi kardiolog nakazał badanie tentna i ciśnienia), do tego straszliwe napady lęku przy bardzo ciężkiej głowie. Jednym słowem głowa jest nieprzytomna a serce szaleje. Być może coś jem niewłaściwie.. może nie powinnam jeśc obu leków naraz albo chodzi tutaj o czas działania? Sama nie wiem.. prosze o pomoć bo ranny wyjazd do pracy powoli staje się koszmarem. Pozdrawiam Was ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam fluanxol ... Nie miałam żadnych!!! skutków ubocznych. Żeczywiście bardzo mobilizuje do działania i wogóle pozytywnie napędza ... ma sie ochote na działanie nawet jak się czuje lęk ;)

... brałam go dwa lata .... ale jak przestałam brać rok było super ... ale teraz lęki wróciły ze zdwojoną mocą :( ... może po prostu nie doleczyłam tego cholerstwa ... a może brałam za małą dawkę ...

Od kwietnia się leczę innymi lekami ... lekarz nie chce mi zapisać fluanxolu ... i się strasznie męczę ... no nic ... trzeba sie trzymać ...

pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore od pół roku Fluanxol, do tego Zotral i Finlepsin i działają bardzo dobrze. Jak dla mnie Flunaxol jest bardzo pomocny i nie powinno sie panikować jak chce sie go brać. Lekarz wie co zapisuje, a jak sie człowiek boi to bo zażyciu potrafi sam wywołać skutki uboczne na zasadzie paniki. Osobiście jestem z niego zadowolony. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam pytanie. Biore xanax 0,5 mg , asertin 50 i po asertinie bardzo schudłem, więc dostałem dodatkowo fluanxol, którego nie biorę bo się boję. Po 1. chce przytyć , a po 2. zastanawiam się czy by go nie brać, bo cały c zas mam ataki lęlu, może nie tak silne, ale czuje zrezygnowanie i towarzyszące temu ciągłe napięcie, a z tego co wiem lek ten działa także wspomagająco na ataki lękowe. Mam przepisany 1 raz dziennie fluanxol 0,5 mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

fluanxol to bardzo dobry lek; biorę go od prawie dwóch miesięcy i są efekty. Ustąpiły prawie całkowicie negatywne objawy, tj. otamowanie w mysleniu, izolacja, anhedonia, spowolnienie w mowie - to co najbardziej mi przeszkadzało. Nie jestem senny, nie czuje właściwie tego leku. Biorę 3 mg na dobę; dodatkowo chlorprothixen 150 mg/noc oraz mirtor 45 mg. Tym razem lekarze w szpitalu dobrze trafili z leczeniem; mam nadzieję, że bedzie jeszcze lepiej. Wszystkim biorącym fluanxol życzę zdrowia!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mam brac ten lek w dawkach 3x 0,5mg. Czy to nie za duzo na poczatek? Moze lekarz sie pomylil i mysli ze mam depresje zamiast atakow lekow? Boje sie skutkow ubocznych bo nie wiem co sie stanie przy takiej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×