Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Źle się czuję w ogóle, nie przez etylo. Sort jest w miarę nowy, ale od Gienka, mieszam ze starym i uj. Niestety nie mam wagi (...mam, ale 0,01mg i już chyba rozepana (o ile nie trzeba wymienić dorzuconych razem z nią baterii)), więc nie wiem, ile tego łykam.

Przerwaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nieeeeeeeeeeeeee. Polskie prawo, zmieniające się za dość niedługo mnie pogania :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bierze ktoś metylofenidat z powodu depresji stosując inne leki? np wenlafaksyne. Dla mnie metylofenidat to ostateczność. Chce spróbować wcześniej welbrutrin. Może ktoś ma podobne doświadczenia? Chodzi oczywiście o motywacje do działania, nawet zadzwonić w jakiejś sprawie jest dla mnie problemem. Nic mi się nie chce. Szukam czegoś co pozwoli mi się nie przejmować i działać. Ze stymulantów próbowałem wielu, 3mmc najlepiej mi pomagał, jednak nie da się tego stosować na dłuższą metę. Etylo nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bierze ktoś metylofenidat z powodu depresji stosując inne leki? np wenlafaksyne.

Zbychu77 , akuratnie bierze wenlę z Metylo , jego zapytaj .

Ja akurat mam teraz przerwę od metylo , ale brałem ten lek z Paroxetyna około 3 lat . Wspamiały antylękowo- antydepresyjny MIX , z wielu rzeczy mnie wyleczył ,pomógł .

Na pewno warto bys go połączył z Wenlą .

Nie licz na Wellbutrin , nie sądzę by pomógł .

 

-- 22 maja 2015, 13:01 --

 

zaznaczę jeszcze ,że przy metylo ,nie grożą Ci żadne uzależnienia . To mit .

Lek odstwiałem( nie raz ) z dnia nadzień bez najmniejszych dolegliwości .

Na pewno nie uzależnia tak jak większość SSRI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy psych moze wypisac ten lem czy trzeba szukac jakiegos z uprawnieniami ??

 

Lek jest na specjalną receptę,niestety nie wszyscy psychiatrzy mają do niej dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem metylo jedyne uszne rozwiazanie skoro.amfa dziala.w.moim przypdku idealnie usuwa w 100% fobie negatywne mysli zamartwiani sie tym co bedzie jakies glupie natretne mysli tez znikaja no.i nabieram checi do zycia co jest dla mnie najwazniejsze bo poki co to.wegetuje a nie zyje wiec metylo moze i drogie moze i ciezko dostepne ale zrobie wszystko zeby je zdobyc bo po prostu nie widze.dla.siebie perspektyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję ostatnio dawek 10-50mg.

Dobrze pobudza koncentrację, jakby dopinguje mózg do działania, typowy DRI z minimalnym działaniem jako NRI.

Typowy stymulant, minusem jest to, że wzmaga niepokój ogólny, nerwowość, nie zauważyłem pozytywnego

wpływu na nastrój, nastrój po Metylo jest raczej taki bufonowaty i nadęty, raczej taka nuta nihilizmu, czyli prędzej

ten lek pogarsza nastrój niż go poprawia.

Działanie jest średnie, u mnie jest efektywny przez 2h a potem wywołuje tylko rozdrażnienie i lichy nastrój.

Sprawdza się u mnie w skupieniu przy pracy na komputerze i nauce.

 

Na pewno nie jest to lek dla osób które mają problem z lękiem, bo go wzmaga - niestety.

Metylo to bardziej dla tych z nadmiarem serotoniny, którzy potrzebują kopa, koncentracji, czujności umysłu.

 

Ciekawy lek, skuteczny ale daleki od ideału. Raczej do doraźnego stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję ostatnio dawek 10-50mg.

Dobrze pobudza koncentrację, jakby dopinguje mózg do działania, typowy DRI z minimalnym działaniem jako NRI.

Typowy stymulant, minusem jest to, że wzmaga niepokój ogólny, nerwowość, nie zauważyłem pozytywnego

wpływu na nastrój, nastrój po Metylo jest raczej taki bufonowaty i nadęty, raczej taka nuta nihilizmu, czyli prędzej

ten lek pogarsza nastrój niż go poprawia.

Działanie jest średnie, u mnie jest efektywny przez 2h a potem wywołuje tylko rozdrażnienie i lichy nastrój.

Sprawdza się u mnie w skupieniu przy pracy na komputerze i nauce.

 

Na pewno nie jest to lek dla osób które mają problem z lękiem, bo go wzmaga - niestety.

Metylo to bardziej dla tych z nadmiarem serotoniny, którzy potrzebują kopa, koncentracji, czujności umysłu.

 

Ciekawy lek, skuteczny ale daleki od ideału. Raczej do doraźnego stosowania.

 

 

Spróbuj tianeptyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie metylo to genialny motywator,intensyfikuje sprawnie odczuwanie zadowolenia z zycia i przyjemnosci,nasila lęki ale owa intensyfikacja radosci skutecznie tłumi tą niedogodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie owszem pobudzał ale wywołał lęki i ogólny niepokój, wyraźne wkurwienie i co ważne pogorszenie nastroju w

kierunku agresji, dysforii i niezadowolenia, taki tępy stymulant i nic więcej.

Wolę jednak Amisulpryd, bo Metylo działa za krótko by go dobrze wykorzystać i psuje efekt LPD więc tutaj działanie ze sobą koliduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem dzisiaj wysępić reckę na metylo a mam super kontakt z moją panią psychiatrą ale nie ma szans, nie wiem kto to dostaje na legalu..

a w necie full wypas, nawet w W-wie z odbiorem osobistym tylko boje się wałka bo sprzedają w postaci białego proszku a skąd ja mam wiedzieć czy to

metylofenidat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem dzisiaj wysępić reckę na metylo a mam super kontakt z moją panią psychiatrą ale nie ma szans, nie wiem kto to dostaje na legalu..

a w necie full wypas, nawet w W-wie z odbiorem osobistym tylko boje się wałka bo sprzedają w postaci białego proszku a skąd ja mam wiedzieć czy to

metylofenidat ?

Pewnie etylofenidat z Chin jesli amsz szczescie, w przeciwnym wypadku fake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi dzisiaj Etylo odrobinę pomogło, nie mogłem zwlec się z wyra, więc zażyłem trochę,

pojechałem do serwisu by rower naprawić, w domu porządki porobiłem i ogólnie minimalnie

mnie ożywił, szału nie ma, ale da się wyczuć jego działanie.

Da się wyczuć lepszą koncentrację, ociupine motywacji, lekkie zainteresowanie otoczeniem,

umiarkowana chęć do działania, bez wpływu na nastrój, tak samo bez wpływu na siłę, nie dodaje

on energii - typowy dopaminowiec, bo po Etylo nie czuję zbytniej chęci do jazdy na rowerze czy biegania,

bardziej nadaje się do czytania, pisania z kimś w necie, drobnych prac domowych, po prostu człowiek

staje się bardziej cierpliwy.

 

Ale oczywiście biorę go razem z ESCI i AMI - bo w monoterapii Metylo/Etylo wpędza mnie w lęki i depresje.

 

W sumie niedrogo mają 50zł za 1 gram Etylofenidatu, a starcza to na spokojnie 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mega przerwie od tego leku, nie tak dawno brałem 10mg dziennie i nic. A kiedyś 5mg stawiało mnie na nogi, samopoczucie pierwsza klasa. A teraz ZERO. Chcę dodać wellbutrin do paro, ale nikt za ch.uja nie chce wypisać nawet w kontekście rzucenia palenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artur1978 myślę że właśnie o to chodzi, to ogłoszenie wisi długo w necie i gdyby to był rzeczywiście metylofenidat to gościa by dawno zwinęli

a dla RC nie warto organizować takich akcji

 

-- 20 cze 2015, 11:06 --

 

Po mega przerwie od tego leku, nie tak dawno brałem 10mg dziennie i nic. A kiedyś 5mg stawiało mnie na nogi, samopoczucie pierwsza klasa. A teraz ZERO. Chcę dodać wellbutrin do paro, ale nikt za ch.uja nie chce wypisać nawet w kontekście rzucenia palenia.

 

a ja dostałem bezproblemowo wellbutrin "na otarcie łez" jak mi lekarka odmówiła medikinetu, tylko że to drogie cholerstwo: 150 zł za opakowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×