Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej przy zmniejszaniu są zjazdy to normalne, przy zwiększaniu jest nawet przyjemnie z porównaniem do odstawiania. Wiecie co wczoraj byłem u takiej jednej konowałki co mi powiedziała. że to są dość mocne leki (wenla i chlorprothixen) z porównaniem do innych. A ja się pytam tzn. jakich innych, a ona że no tych innych "esseserajów" HAHA. Padłem. I być tu mądry jak ci lekarz takie pierdoły gada. Przecież to wszystko zależy od dawki, a wenla jest nawet słabsza serotoninowo niż fluo czy paroksetyna ... Ci lekarze w ogóle nie mają pojęcia o tych lekach, w ogóle... Już nie mówię że oni sami tego nie biorą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewgf, oczywiscie ze czesc z lekarzy nie bierze ale mnostwo bierze leki, np schizofrenia jest czesto diagnozowana u osob majacych zawody np lekarza (znam kilku takich). Jezeli chodzi o psychiatrow to tez sie zdarzaja rozne odchyły i niedouczenia. W Polsce depresja jest na drugim miejscu pod wzgledem najczesciej wystepujacych chorob,dlatego co drugi Polak ma depresje na to wychodzi. Wlasnie taka natura człowieka nie ma czegos takiego ze zdrowy jest szczesliwy cały czas tez maja ludzie rozne załamania np moja kolezanka urodzila blizniaki, maja dwa lata a ona teraz dostala depresji bo nie wyrabia psychicznie z dziecmi i musi sie nimi zajmowac itd i robi to(jest na zwolnieniu aktualnie, bierze leki). A byla całkiem zdrowa, wiec patrzac na to co sie wokol dzieje to aktualne czasy sprzyjaja depresji, nerwicy oraz stres. Stres towarzyszy ludziom ciągle. Dlatego jak ktos pisze ze bierze lek i on nie dziala, to wg mnie nie ma czego oczekiwac, zaden lek nie sprawi ze ktos bedzie zadowolony i szczesliwy. Chodzi o jako takową stabilizacje i ktos moze powiedziec ze to wegetacja, ale zycie to nie jest bewerly hills i nalezy sie z tym pogodzic :) Tezmam okresy ze sie zle czuje, ale nie zamierzam ciagle sie nad soba uzalac, bo i tak co mi to pomoze. Nic. Wg mnie to jeszcze gorzej...dlatego osobiscie sadze ze kluczem do radosci i zadowolenia jest zdolnosc do zrozumienia ze nie ma czegos takiego jak pełnia szczescia i "dobre zycie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wizycie u lekarza znow bede zmieniac lek. Lekarz nie pozwolil mi odstawic leki. Wiec zamiast wenli bede brac sertraline do tego tak jak wczesniej trittico na noc ale gdyby to nie zadzialalo to po 3 tyg mam dodac spamilan 2xdz czy nie za duzo tego mozna brac tyle lekow? dzis zmniejszylam wenle do 75mg a od jutra dodaje do tego 25mg aposerty po tyg 1/2 wenli i cala serte a pozniej tylko serte. Boje sie zas nowy lek kurcze zeby chociaz to podzialalo. Skuteczna ta sertralina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

od ok. miesiące biorę Wenlę w dawce 75mg rano.

Mam problem ze snem - zasypiam łatwo, ale najgorzej jest rano.

Budzik dzwoni o 7;05, a wtedy za każdym razem jestem w fazie ren przez co niesamowicie ciężko jest mi wstać a później przez cały dzień chodzę niewyspany. Macie na to jakieś rady? Śpię przeważnie min. 8 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj lekarz nie chce zwiekszyc dawki do 300 mg uwaza ze 225 to duzo wiec chyba pora zmienic lekarza albo iechac na 2 fronty przeciez max to 375 tym bardziej ze serte np bralem w max dawce ,odstawiam aktualnie clona i lekarz zmienil na relanium ;/ lecz do klona to daleko ale jakos to gowna trzeba odstawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, zamienil stryjek siekierkę na kijek ;d Relanium działa aż do 2 tygodni, okres półrozpadu to 100 godzin i 200 godzin dla aktywnego metabolitu.

Zmień konowała bo 225 to jest dużo ale chyba dla dziecka. Mi ledwo coś tam pomaga te 450 jakbym się sztandarowych lekarzy trzymał to bym się jeszcze długo męczył. Ta dawka co biorę i tak jest chyba na granicy sensowności brania wenli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, Podstawowe pytanie, ile czasu brales dawke 225mg ??

Relanium jak najbardziej ok przy schodzeniu z klona albo alpry, na huj ma zmieniac lekarza?

Bo mu nie chce dawki 300mg przepisac, przeciez to jest duza dawka 300mg, lekarz ma doswiadczenie, tutaj nikt nie wie tyle co lekarz na temat depresji, mozemy blyszczec wiedza teoretyczna, ale z praktyka to ma nie wiele wspólnego, jezeli chcesz to sobie sam zwieksz na 300, ale ja ci gwarantuje, ze jak 225mg na ciebie nie dziala to i 300mg nie zadziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, Jakim cudem możesz mu gwarantować że zwiększenie dawki nic mu nie da? Jesteś w jego głowie? Ja jak bym wiedział przed braniem wenli, że dojde tylko do 225 bo mi jakiś konował będzie wiedział lepiej jak ja się czuję, to od razu bym to pierdolił i przeszedł na sertraline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, Podstawowe pytanie, ile czasu brales dawke 225mg ??

Relanium jak najbardziej ok przy schodzeniu z klona albo alpry, na /cenzura/ ma zmieniac lekarza?

Bo mu nie chce dawki 300mg przepisac, przeciez to jest duza dawka 300mg, lekarz ma doswiadczenie, tutaj nikt nie wie tyle co lekarz na temat depresji, mozemy blyszczec wiedza teoretyczna, ale z praktyka to ma nie wiele wspólnego, jezeli chcesz to sobie sam zwieksz na 300, ale ja ci gwarantuje, ze jak 225mg na ciebie nie dziala to i 300mg nie zadziala.

 

Zgadzam się z Toba Patryk.Relanium b . dobre na zejście z Klona,właśnie dlatego,ze tak dlugo działa.

Dark,lekarza bym nie zmieniała,nie ma sensu.Ewgf bierze kosmiczne dawki Wenli,nie zawsze więcej znaczy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZYGFRYD moze z czasem Ci to przejdzie :) tyle, ze 7 rano to baaaaardzo wczesnie :( moze kladz sie wcześniej ?

 

NOVYMIVO ja Ci nie napisze, ze wolno. Ja Ci napisze mój przyklad, ze czasem mi sie zdarzało piwo dwa na wenli i nic mi nie bylo :) nawet bylam na weselu i poprawinach hehe :) ponoc te nowsze leki nie maja interakcji z alkoholem. Ale jak wlazlam na 225 to wole unikać przy takiej dawce. Ja zawsze lubilam piwko na dobry sen :) po tym sie lepiej spi. Teraz jak mam trittico to po nim zasypiam jak po piwku

 

-- 02 kwi 2015, 22:54 --

 

PABLO5HT1 Agusi nie ma co czytac, ona żyje w innym świecie hehe

 

PATRYK29 jak zawsze ma racje :) po co zwiększać jak i tak duza dawka nie dziala ??? Ja juz dawno chcialam zmienić lek ale lekarka kazala wejść na 225. Jest niby lepiej ale czuje, ze to przez trittico i wiem, ze nowy lek byl mi potrzebny. W życiu juz bym nie przeszla na 300 mg ! Z resztą to nie są kurwa wyscigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam po rocznej przerwie wszystkich nerwowych.Rok bez nerwicy, ba ponad rok, wszystkim polecam z calego serca witaminę d3.Teraz zwiększył em dawkę na 2000 JM , jak zacząłem było 1000 JM .Sporadycznie powroty ale tyko po alkocholu, ale to wszyscy wiemy dlaczego. Pamiętam jak w 2013 byłem chorym człowiekiem, i wiecie co już nie pamiętam. Pozdrawiam.Jesli macie jakieś pytania zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx, Dzieki :) hehe ale nie zawsze mam racje, ale to tylko szkoda dla mnie, dla nikogo innego, co do mojego postu, to po prostu bralem wenle i czytalem duzo i tak jak pisze do pewnego momentu oplaca sie zwiekszac, ale jezeli sa jakiekolwiek korzysci na mniejszych dawkach, dawki rzedu 450mg to jest po prostu bezsens i jeszcze ktos pisze ze ledwo taka dawke czuje, w takiej sytuacji sie zmienia lek, czasem warto posluchac lekarza albo ulotki, a nie sluchac ludzi z forum, co tak na prawde huja sie znaja, przeczytaja cos w google i sadza, ze sa lepsi od lekarza, heh :), producent nie bez powodu zamieszcza tam rózne informacje, szczególnie o dawkowaniu, jak ktos chce to niech próbuje dawki 600mg i wzwyz, tylko na huj, im wieksza dawka tym wieksza toksycznosc danej substancji. :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawkę 375 czyli max można brać,ale warunkach szpitalnych wg. ulotki.Po coś te ulotki jednak drukują do lekow :? Brałam najwięcej 225 i czułam się dobrze,jak na kogos nie działa to się zmienia lek.

 

-- 03 kwi 2015, 21:17 --

 

Dark Knight, Wystarcza 4 mg Relanium? To mala dawka w porównaniu do 4 mg klona.Odstawiaj to lepiej pod scisla kontrola lekarza,bo inaczej moze być Ci bardzo ciężko (objawy abstynencyjne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84, jak ci w ulotce napisza że masz nasrane we łbie i jesteś murzynem to też stwierdzisz że po coś te ulotki są pisane? Myślisz że lekarz czyta te ulotki? Ulotka jest po to żeby była podkładka do obrony w sądach w przypadkach zaskarżenia. Tu raczej nie jest wiele dla pacjenta. To powiedz mi co ja mam myśleć o lekarzach jak idę do jednego i mi mówi że od wenli z trittico dostane zespołu serotoninowego, a ide do drugiego to mi na dzień dobry daje właśnie taki zestaw i jeszcze neurolepta na spanie. W czym oni są tak naprawdę mądrzejsi od nas? Lekarka mi mówi żebym się nie denerwował a widzę że jej samej się ręce trzęsą i być tu mądry. Oni się znają to fakt bo tak te 5 ponad lat niby studiowali, ale co z tego jak jest to wiedza czysto teoretyczna i gdzie ide to te dobieranie leków jest po prostu na "a może siądzie" pffff. Weźcie mnie nie wqrfiajcie takim gadaniem bo jak ktoś jest głupi to i apapem sie zabije. To jest czysty biznes na lekach i państwo robi z nas po prostu debili którzy nie wiedzą co robią dyktując warunki kupowania leków przez recepty. Zobaczcie jaki to jest biznes na lekach, jak wielki jest czarny rynek leków , w aptece kupujesz za pare złotych sprzedajesz na necie po 50zł?

Patryk29, Ty się puknij w dekiel są leki w dawkach 1mg i są takie których odpowiednik jednego 1mg dzialania poprzedniego wynosi np. 100mg. To nie jest escitalopram że są tabletki po 5 mg. Fluoksetyna jest największa tabsa 20 mg i się bierze tego nawet do 120mg. A chociażby nawet to 3x20. Ja biorę 3x150 bo większej tabsy nie ma jak 150. A to że mamy lekarzy z ery PRL co ci przepisza 225 wenli i mówia że to dużo to już nie moja wina. Sam tu czytam że jeden lekarz tu chopowi mowi max 225, tu zaraz dziewczyna gada że bierze 300.

Taki mądry panie pacjent jesteś i w ulotki wierzysz to mi powiedz czemu w jednej piszę że max 225, a w drugiej piszę że 375! QRFA przecież to ta sama substancja a 2 różne wersje w ulotce. LUDZIE MYŚLCIE za siebie a nie dajecie się robić w pacjenta. " Tak dziękuję panie doktorze już pół roku tableteczki nie pomagają, ale co tam moze strzelimy inny mix i zas przyjde na wizyte za miesiąc i stwierdzimy czy dziala czy nie, a życie leci..."

Patryk29, bezsens to te twoje pier*olenie jest, niekiedy wystarczy pare mg więcej czegoś aby zaczęło działać calkiem inaczej, zmienia się wybiórczość, selektywność i nasilenie. Wenla dziala na serotonine na zasadzie paraboli, im wieksza dawka tym slabiej działa wg. proporcji, nie dziala liniowo. Większy potem jest wpływ na NET i DAT i o to właśnie chodzi. A nie będe zarł ssriaje inne żeby zamulony łazić na serotoninie. Noł fenk ju. Brałem fluo duże dawki, teraz biore wenle duże dawki i widzę że wenla jest o wiele lepsza. Nie na darmo Stahl wymyślił CRF, i tak tam nawet byly przypadki do 600mg wenli na dzień. Niektórzy mają inny metabolizm leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewgf, Ty sie puknij w dekiel, nawet nie wiesz na co Dark knight bierze ten lek, jemu glównie zalezy na leczeniu fobii spolecznej, max dawka wenlafaksyny wynosi 375mg i podawana jest w szpitalu, do domu masz 300mg max dawke, wiec dawka 225mg jest duzo dawka proporcjonalnie, skoncz sie kurwa madrowac to ze ty wpierdalasz 0,5grama tego leku nie znaczy ze inni maja isc twoim sladem gdzie przy zwiekszeniu nie ma juz istotnych róznic, tylko uboki dochodza, co ty mylisz ze jestes madrzejszy od producenta i lekarza, kurwa jak by lekarz wierzyl ze zwiekszenie dawki w jego wypadku z 225mg na 300mg cos da, to sadzisz, ze by mu nie zwiekszyl?, kurwa pomysl troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, tak jestem mądrzejszy od lekarza. I gó wno mnie obchodzi co tam se lekarz myśli nt. tego czy zwiększenie dawki zadziała. Bo widzisz w tym rzecz że jeden lekarz sądzi że zwiększenie zadziała, a drugi ci nie zwiększy, wiec o co tu chodzi? Gdybym się słuchał jednego lekarza to bym teraz był na 75 mg wenli i promazyny i dalej tracił czas w nerwicy. Dużo to pojęcie względne. I właśnie myślę, tylko że też myślę samodzielnie i dlatego nie jestem w czarnej wielkiej dupie jak ty i nie gdybam na forum co tu zrobić, tylko już dawno se ustabilizowałem sytuacje z nerwicą i czuję się zajebiście. Nie wiem o jakich ubokach mówisz bo ja nie mam kompletnie żadnych, a przynajmniej nie mam nic czego nie miałem przed braniem leków. Więc twoja teoria większa dawka=większe uboki jest tak samo śmieszna jak myślenie że zwiększanie dawki nic nie daje. Gdybyś chodził na terapie to byś wiedział że to jest nieważne jak się nazywa twoja dolegliwość czy to jest fobia społeczna, czy nerwica dupy czy inne cuda wianki tylko się drąży temat i uczy z tym radzić. Bo jak już dawno ci mówiłem samymi lekami się nie wyleczysz. No ale cóż ty dalej sobie słuchaj lekarzy i czytaj ulotki a ja czując się zajebiście będe się śmiał dalej z tych twoich smarków tu na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewgf, Smarki to ty masz w glowie zamiast neuronów, nie obrazaj mnie skurw...

 

-- 04 kwi 2015, 09:11 --

 

Ewgf, I nie jestes madrzejszy od lekarza, tylko ci sie tak kurwa wydaje, czerpiesz swoje kurwa pseudo - wiadomosci z google, bo sam nic wydedukowac nie umiesz smiech na sali, huj mnie obchodzi twoja nerwica, co to wogóle jest nerwica, przeciez to glównie zaburzenia lękowe i somatyka na huj ty leki wogóle bierzesz, pfff, kurwa smark z ciebie bez kitu. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny098, Nic ci nie dadzą odżywki, wszystkie są tak naprawdę gó wno warte, nawet serwatki białkowe itp. I tak nie strawisz takiej ilości białka jakie masz w dobrej diecie, chyba że na sterydach. Uwierz mi mam przetestowane przez ostatnie 10 lat odżywki, te wszystkie super gainer, nitrobolony, kreatyny, hmb, bcaa, glutaminy, jablczany srany i inne l karnityny. Teraz mam więcej siły niż jak brałem kreatyne pare miesięcy temu. Nawet mi gościu co sprzedaje te odżywki sie przyznał, że one są gó wno warte i chodzi tylko o nabijanie kasy, a te wszystkie warszawskie koksy czy inne głaby to tak naprawde jadą na sterydach, a cisną kit że są naturale żeby firmy odżywkowe im dawaly kase za reklame. Ale taki ten świat jest zbudowany od podstaw na oszustwie, rządzi pieniądz. Jedyne co dla mnei ma sens to pakowac w witaminy i minrealy, i dobrą dietę. Nie jesć śmieci typu czipsy, cola czy pizza. Na noc 50mg cynku i b6. Witaminy A E D K działają mocno anabolicznie. Ja podniosłem sobie teścia do górnej granicy normy, samym zbijaniem aromatazy cynkiem i witaminami. Estrogeny mam przy dolnej granicy normy. Wszystko co podbija dopamine ci pomoże, a co zwiększa prolaktyne będzie cie stopować w przyrostach i ogolnie kondycji. Myślisz że czemu wybrałem wenle ;d Tutaj np. by była bardzo dobra selegilina. Albo kabergolina ewentualnie bromokryptyna. Ale i tak najważniejsza jest wydolność kardio i sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×