Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Mili, bez paniki. Nie jestem doswiadczona w wychowywaniu dzieci, ale wiem po sobie, ze wciskanie jedzenia nic nie da - jeśli nie bedzie jadła przez kolejne dwa dni, mozecie sie udać do pediatry, ktory pewnie przepisze jakiś suplement diety. Moim zdaniem jak młoda czuje sie dobrze i na nic się nie skarży, to zaraz zgłodnieje i poprosi o coś. Poczekaj, bez nerwów, na pewno nie umrze i ciężko nie zachoruje przez te kilka dni;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili na pewno !!! Od czwartku biorę antybiotyk bez osłony - bo mi się skończył, więc stwierdziłam a co mi tam będzie. Sama się dziwie, że jestem taka stara, a taka głupia. Mam totalną rewolucję żółądkową, odstawiłam całkiem antybiotyk nic nie jem od 2 dni, tylko mięta i siemię..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi jest dzisiaj po prostu strasznie przykro, że mam 21 lat a już czuję się jakbym umierała, powinnam teraz cieszyć się zyciem, bo kiedy jak nie teraz, powinnam wychodzić na imprezy, nie przejmować się niczym, myśleć o przyszłości, pracy,a przede wszystkim powinnam już dawno skończyć się umartwiać, macać, kontrolować, bo zeby nagle od języka miec tyle chorób to niedorzeczne, wszyscy mi mówili, że z tym językiem sobie wymyślam, ze to fizjologicznie mi się odciskaja zęby od krzywego zgryzu, ale ja dalej uparcie wierzyłam sobie i teraz mam, węzły, pieprzyki i inne takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówicie, sama mam 23 - zawsze znajomi się ze mnie smiali, bo cały czas wymyślałam coraz to nowe choroby. Nawet jak byłam w liceum na wycieczce szkolnej to brałam ze sobą tony leków;) Kazdy mi mowi, ze zachowuje sie jak 80-latka. Zamiast życ pełnią zycia, bez stresu, to czarne mysli zaprzątaja moją glowe. Jak jeden problem znika, czy to natury zdrowotnej czy też innej, to pojawia się kolejny i tak od kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery miesiace temu byłam pewna ze mam cos z sercem. No i oczywiscie, ze bede miala straszne wyniki krwi - jak je odbieralam myslalam ze serce wyskoczy mi z piersi. Jak zwykle wszystko było okej, jednak za kazdym razem kiedy robię morfologię jestem pewna, że coś wyjdzie. Zapomniałam o problemach krążenia, pojawiły sie wezły.. Ciezko zyc z czyms takim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bojacadusza, ja jak robiłąm krew i żelazo we wrześniu to słuchajcie byłam przekonana, że mam białaczkę bo kazała mi zrobić krew z rozmazem więc byłam święcie przekonana, że ją podejrzewa, oczywiście krew wyszła wszystko ok i na jakies 3 dni spadł kamień z serca, ostatnio byłam u internisty radość trwała może 2 dni i potem umieranie, że na pewno coś przeoczyła;/ jutro kontrola i zobaczymy, ale zobacz jedną zależność jakbysmy tak nie analizowały to normalnie macałabyś się po szyi , karku, ciele, pachach itp? myślę ,że nie, u mnie skierowała mnie do dermatologa i co ja od razu? czerniak, choć nigdy w zyciu pieprzyków nie oglądałam

Pawelt, Ty to jesteś zdrowy jak koń :P, możesz już nie przejmować się zdrowiem i żyć pełnią zycia, mówię Ci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olga_xxx, bylam u lekarza wlasnie z Mala - co za idioci za przeproszeniem tu sa!!!

mowi, ze gardlo ok, brzuch tez, temp nie ma ... mowie mu ze moze to od tego ze nie miala probiotyku do antybiotyku a on w smiech ze tu sie takich rzeczy nie uzywa przy antybiotyku !!! i nic nie zapisal kazal dawac paracetamol i picie... banda debili...

w dodatku w poczekalni tak mnie telepalo 20 razy myslalam, ze upadne zaslabne itp... ledwo tam wytrzymalam... tylko zimny napoj pity malymi lyczkami mi pomagal...co sie ze mna dzieje ;(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olga_xxx, bylam u lekarza wlasnie z Mala - co za idioci za przeproszeniem tu sa!!!

mowi, ze gardlo ok, brzuch tez, temp nie ma ... mowie mu ze moze to od tego ze nie miala probiotyku do antybiotyku a on w smiech ze tu sie takich rzeczy nie uzywa przy antybiotyku !!! i nic nie zapisal kazal dawac paracetamol i picie... banda debili...

w dodatku w poczekalni tak mnie telepalo 20 razy myslalam, ze upadne zaslabne itp... ledwo tam wytrzymalam... tylko zimny napoj pity malymi lyczkami mi pomagal...co sie ze mna dzieje ;(((

 

 

Mam znajomą , która robiła dla koncernów farmaceutycznych. Probiotyki to podobno jedno z gorszych świnstw ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy młodzi tutaj jesteście ! 20 lat fajny wiek, czas studiów ahhh rozmarzyłam się :oops:

 

Ja od 3 lat wymyślam sobie różne choroby, ale w sumie i tak nie mogę powiedzieć że marnuje życie, nie izoluje się w domu -przeciwnie, mam dużo znajomych, chłopak ze mną nadal wytrzymuje, nie ma tragedii ;) Poza czytaniem w googlach niewiele się zmieniło :D

 

-- 31 mar 2015, 21:47 --

 

Też tak mam, że jak odbieram wyniki morfologii widzę już oczyma wyobraźni białaczkę, i NA PEWNO coś będzie nie tak. :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh...jak wychodze biorac Cloranxen to wszystko jest w miare ok a jak wyszlam bez to poprostu byl jakis koszmar...a bylam tam z Corka...nie moglam wybiec... a czulam jak sie w srodku trzese, balam sie, ze cos mi sie zaraz stanie, brzuch bolal z nerwow i ledwo chodzilam... :(( ja nie chce sie tak czuc, boje sie, ze to jakas choroba a nie nerwy...przeciez biore ten setaloft juz 4 miesiace i co ?;((( tak mi zle...czuje sie beznadziejna...

 

a co do probiotykow- nie wiem jak sie je robi ale ja bez nich nie moge brac antybiotyku czyli jakos oslaniac zoladek/jelita musza...

Cora nie chciala jogurtow... :( nie lubi takich rzeczy- raz wypila pol activii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

księżniczka! :D O rany, tyle Cię nie było, co u Ciebie słychać? :P

A propos probiotyków - dlaczego to jedno z większych świństw? Swego czasu pochłaniałam to na kilogramy .

 

 

nic, poza tym , że mam chorobę autoimmunologiczną, kolagenoze, jaka , jescze nie wiadomo... NFZ :D.

Teraz naprawiam zęby, więc myślę o czymś innym, jak na księżniczkę przystało zmartwiłam się bardziej moim wyglądem ( tzn ze może coś mu zaszkodzić np siny ząb) niż tym ze WRESZCIE znaleźli upragnioną chorobę.

Nauczcie się ze psychologia to sciema XXI wieku. Nikt z lekarzy od Łba mi nie pomógł, sama sobie, owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sterydów to mam podobne zdanie. Jak już będziesz wiedziała konkretnie, które to choróbsko, to daj znać.

A ANA1 jak jest dodatnie to też trzeba kontrolować czy można olać sprawę? Bo mnie ta moja reumato jakieś dziwa zleca typu ANCA, CANCA, APA, a tego ANA nie robiła mi powtórnie, dopiero hematolog mi to ponownie zlecił >. Chciałabym mieć choć część Twojego nastawienia, ale z drugiej strony ja mam full zestaw objawów :?

 

Wiem, że u 5% populacji, właśnie kobiet może to mieć i może to o niczym nie świadczyć, ale podawali, że wtedy typ świecenia jest homogenny jak u mnie.... ;/

Te inne co podałaś, są mi obce, może teraz zbada czy coś, ale rejestrowałam się przez tel i babka nawet nie zapytała o naziwkso, także może za rok pojde hahaha xD. W dupie to mam, mam teraz przeprowadzkę, musze poznajdować sobie nowych lekarzy i znależć robotę po obronie. 6 lat na studiach to jedyne co mi zniszczylo to wątrobę :D haha może mam AZW xD

 

-- 31 mar 2015, 22:47 --

 

Co do sterydów to mam podobne zdanie. Jak już będziesz wiedziała konkretnie, które to choróbsko, to daj znać.

A ANA1 jak jest dodatnie to też trzeba kontrolować czy można olać sprawę? Bo mnie ta moja reumato jakieś dziwa zleca typu ANCA, CANCA, APA, a tego ANA nie robiła mi powtórnie, dopiero hematolog mi to ponownie zlecił >. Chciałabym mieć choć część Twojego nastawienia, ale z drugiej strony ja mam full zestaw objawów :?

 

Wiem, że u 5% populacji, właśnie kobiet może to mieć i może to o niczym nie świadczyć, ale podawali, że wtedy typ świecenia jest homogenny jak u mnie.... ;/

Te inne co podałaś, są mi obce, może teraz zbada czy coś, ale rejestrowałam się przez tel i babka nawet nie zapytała o naziwkso, także może za rok pojde hahaha xD. W dupie to mam, mam teraz przeprowadzkę, musze poznajdować sobie nowych lekarzy i znależć robotę po obronie. 6 lat na studiach to jedyne co mi zniszczylo to wątrobę :D haha może mam AZW xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, jak Księżniczka Mizantrop, jak zaczynam dyskutować to do rękoczynów często dochodzi xD. Mnie sie już nie śpieszy jakos :D...... Tylko zęby mi się sypią, chlip. Są białe jak na ksiezniczke przystało ale próchno pożera je w takim tempie, całe życie szczotka, nitka, plyny chujozy irygatory a gowno i tak co drugi ząb umartiowny ;( a syf w gebie jakbym z batonami spać łaziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo księżniczka, wielki come back po latach! :P

 

A sluchajcie, mial ktos takie dziwne bole palcow u nog? I nie wiem z czym to wiazac. Czasem zdarza mi sie, ze nagle jakis palec zaczyna mnie MEGA bolec, trwa to jakies 3 sekundy i przechodzi. Oprocz tego nic mnie nie boli (przy ruszaniu itp.) I dzisiaj w nocy zaczał mnie tak boleć ten najwiekszy palec - i łapał mnie ten ból dosłownie co chwile. A potem przeszlo. To jakby tak w kosci coś albo jakis skurcz. Nie wiem co to moze byc? Mial ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, dzień dobry Pani :)

Może to nerwobóle co? Ja od rana nie najgorzej ale od jakiś 10min zimno mi uczucie mdlenia / kręcenia się w głowie / jakieś oszołomienie / trochę się trzęsę. Od miesiąca nie mam spokoju łapało mnie co drugi lub trzeci dzień a teraz już praktycznie codziennie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×