Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba z każdego się leje po tych lekach. Kiedyś jak jeszcze miałem ochotę jakiś sport uprawiać, to w lato na wenlafaksynie mogłem z podkoszulka wycisnąć ze szklankę potu śmiało. Rafa Nadal na korcie się mniej poci. Na paroksetynie to się mało ruszałem, ale nawet w spoczynku się ze mnie lało latem, albo po nocy całą pościel mokrą miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dumps, to cóż poradzisz, tym lekom do ideału daleko. Musisz jakoś przetrwać i pogodzić się z ewentualnymi przykrościami. Można tez od dawki mniejszej zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kot_, to bardzo proste, już tłumaczę :mrgreen: Chodzi o to, że potliwość spowodowana jest lękami, dlatego dumps bierze leki, żeby problem zniknął, a że po tego typu lekach potliwość raczej się wzmaga, to już inna kwestia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro potliwość pochodzi z lęku , to jak paro zlikwiduje lęk może coś z tego da , ale za to dołoży potliwość ze skutków ubocznych , więc nie wiadomo. bierzesz dopiero 2 tyg więc poczekaj jeszcze z 2 tyg , paro się szybko wkręca , jak nic z tego nie będzie no to odstawisz i inny lek. taki który nie wzmaga potliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na potliwość najlepsze leki to doxepina, opipramol, mirtazapina/mianseryna i ew. oxybutynina. Lek musi dość mocno blokować 5-HT2, plus ew. mieć działanie antycholinergiczne ale nie może z drugiej strony mocno zwiększać serotoniny i noradrenaliny. SSRI zmniejszają lęk, ale przez ciągły agonizm 5-HT2 potliwość może się wręcz nasilić. Silne leki serotoninowe i noradrenalinowe (bez blokady 5-HT2) są znane z tego, że zwiększają potliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błagam pomóżcie mi poradźcie, biore paroksetyne od grudnia ale coraz zcesciej dopadaja mnie lęki boje sie wyjsc z domu z nikim nie rozmawiam a mam studia, musze wychodzic, na co polecacie zmienic czy co mam zrobic, juz nie daje rady, a slyszalam ze paroksetyna jest najlepsza na fobie a u mnie tak nie bardzo dziala to co mam zrobic, mam mysli ze nic mi nie pmoze jak paroksetyna juz nie dziala to koniec, mam jeszcze recepte na Laffactin, ale nie wiem czy na wlasna reke kupowac i zmienic paroksetyne na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×