Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

D@ri@nk@, moja Mama miala takie wyniki moczu jak miala kamice nerkowa i kamien probowal wyjsc- te szczawiany i krew na to wskazuja - moze byc tez piasek...

jesli lekarz to potwierdzi to polecam wode Jana duuuuze ilosci wody i debelizyne- do kupienia w aptece- nie jest to dobre - taka pasta rozrabiasz z woda i pijesz- swietnie dziala na kamienie/ piasek a jest tania :)

 

nie boj sie- gdyby to byla infekcja bylyby bakterie i leukocyty- krew i szczawiany wystepuja niestety bardzo czesto przy kamicy...

miala kiedys usg nerek?? warto zrobic zeby zobaczyc czy to piasek czy kamien- ale jesli jest krew to juz pewnie kamyczek schodzi w moczowodach i na usg nie bedzie widac... nie martw sie!!! niech Corka pije duzo wody!! tak czy siak pomaga to i na nerki i na kamienie ..

 

ja dzisiaj caly dzien jakas senna, bylam u dentysty-dostalam skierowanie na wyrwanie 8mki- ale uprzedzil mnie, ze bede czekac na termin do 2 miesiecy... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olga_xxx, eee to lipa a już myslałem, że nie mam raka :) No cóż zobaczymy po USG.

 

A raka czego podejrzewasz u siebie ?

Jestem dopiero na początku tego wątku, nadrabiam posty i chyba źle się "wstrzeliłam" z odpowiedzią bo nie czytałam Twoich wcześniejszych postów - za co przepraszam ;)

 

Gdyby z morfologii można było tak łatwo wyczytać nowotwór nie umierałoby na tę chorobę tyle osób ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podejrzewam tylko internista podejrzewa zmiany w nadnerczach więc ja jako przykładny hipohondryk odczuwam od razu ból nerek (choć podobno nerki nie bolą) . Tak na serio to mam nadzieję, że to tylko nerwica odpowiada za moje bóle, zawały, udary itd itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich hipochondrykow :)

Pisalam tu jakis czas temu w 2011 i 2012 roku kiedy to zaczela sie moja przygoda z nerwica i hipochondria.

U mnie wszystko runelo po smierci mojego taty (nieresekcyjny rak zoladka, IV stadium). Tato zmarl 3 miesiace po postawieniu diagnozy tuz przed swoimi 59 urodzinami.

Od tego czasu walcze z nerwica i nieustannym strachem :(

Przeszlam juz jedan terapie a w poniedzialek zaczynam kolejna bo ostanie dwa miesiace jest naprawde niefajnie :why::why: Poza tym biore oxazepam.

Nawet nie chce mi sie wyliczac ile rakow juz "przechodzilam" :?:?

W piatek tydzien temu robilam mammografie i usg cyckow bo cos tam wynalazlam po tym jak gdzies na jakim forum przeczytalam dyskusje babeczek o samobadaniu piersi. Lekarz po wymacaniu stwierdzil, ze to nic groznego ale dal skierowanie na badania ze wzgledu jak sam okreslil na moj stan psychiczny. Badania potwierdzily, ze cycki ok. Moja radosc trwala krotko bowiem dzis wynalazlam niepokojacego pieprzyka i od nowa jazda bez trzymanki.

Normalnie chce mi sie wyc :why::why::why::why:

 

Na koniec pare slow o mnie: mam 36 lat, od 12 lat mieszkam poza PL, mam meza, dwoje dzieci (8 i 5 lat) no i oczywiscie nerwice....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, moja Mama miala takie wyniki moczu jak miala kamice nerkowa i kamien probowal wyjsc- te szczawiany i krew na to wskazuja - moze byc tez piasek...

jesli lekarz to potwierdzi to polecam wode Jana duuuuze ilosci wody i debelizyne- do kupienia w aptece- nie jest to dobre - taka pasta rozrabiasz z woda i pijesz- swietnie dziala na kamienie/ piasek a jest tania :)

 

nie boj sie- gdyby to byla infekcja bylyby bakterie i leukocyty- krew i szczawiany wystepuja niestety bardzo czesto przy kamicy...

miala kiedys usg nerek?? warto zrobic zeby zobaczyc czy to piasek czy kamien- ale jesli jest krew to juz pewnie kamyczek schodzi w moczowodach i na usg nie bedzie widac... nie martw sie!!! niech Corka pije duzo wody!! tak czy siak pomaga to i na nerki i na kamienie ..

 

Dzięki za pocieszenie. Usg nie miała nigdy bo ma dopiero 6 lat i wczesniej (w październiku) miała dobre wyniki moczu. Generalnie poszłyśmy z bólem brzuszka i ten mocz miał być dodatkowym badaniem do kału na wszelkie bakterie i pasożyty a tu takie hopki :?

Wiesz ja zawsze sądziłam że nerki czy nawet piasek to boli, daje jakies objawy a ona ostatnio tylko na ból w okolicach pępka narzekała. :roll:

Co do picia to ona jakby mogła to by się utopiła. Wypija około 1,5-2 litry dziennie to tez by chyba kamienie wykluczało :roll:

 

 

A jakby tego było mało to starsza córka robiła wyniki do licencji na zawody taekwon-do między innymi ciśnienie i ma 133/49 :bezradny: Normalnie załamka...

 

-- 26 lut 2015, 22:06 --

 

Ardash, witaj

 

Co do pieprzyków to musisz (zresztą nie tylko ty inne dziewczyny tutaj też) nauczyć odróżniać pieprzyki od brodawek. Brodawki zwykle wyglądają jak chore pieprzyki, potrafią krwawić być duże i miękkie, odstające od ciała ale NIGDY nie rakowieją !!!!!! Bardzo często ludzie mylą brodawki ze zmianami chorobowymi pieprzyków. Nowotwory z pieprzyków zdarzają się niezwykle rzadko (w porównaniu z innymi nowotworami) a dermatolodzy każdemu pacjentowi tłumaczą że to tylko brodawki ;) Brodawki można wycinać kosmetycznie, natomiast do pieprzyków dermatolog musi mieć przekonanie że naprawdę trzeba go ruszać

To tak żeby cię trochę uspokoić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, ja jako nastolatka miałam problemy z pęcherzem I nerkami, pęcherz boli właśnie w okolicach pępka. Krew i szczawiany wapnia w moczu miałam jak kamień przyblokował mi się w moczowodzie. I to nie zawsze musi boleć, można dostać kolki nerkowej I wtedy boli okropnie. Ale ogólnie u mnie zwykle to właśnie pęcherz bolał, I miałam problemy z oddawaniem moczu I też nie były one strasznie uciążliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@ dzieki za pocieszenie...moj pieprzyk to raczej nie brodawka, bo plaski, ale jakis taki nierowno wybarwiony. Juz raz usuwalam znamie na plecach takie nierowno wybarwione (ze 3 kolory mialo ) i duze bylo (tak kolo 1 cm srednicy) i okazalo sie, ze to nic groznego.

Poszlabym to skontrolowac, ale sie wstydze bo w lutym juz 4 razy bylam u lekarza (tu wszystko kontroluje rodzinny i w razie czego kieruje do specjalisty). Chlop padnie jak mnie znow zobaczy w poczekalni, bo w ciagu ostatnich 3 tygodni bylam juz u niego z gula w gardle, bolem brzucha (myslalam ze to jajnik), guzkiem w piersi i w koncu z sama nerwica.

Poza tym moj maz ma na plecach znamie, ktore mi sie nie podoba, ale olewa to, co mowie i nie chce isc do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardash, Kochana tylko nie przesadz z ta mammografia- bezpieczniej jest robic usg piersi bo robiac mammografie czesto mozna sobie naprawde zaszkodzic... bardzo mi przyro z powodu Twojego Taty- takie traumatyczne przezycia naczesciej prowadza do nerwicy...

 

D@ri@nk@, moze starsza corka byla zestresowana badaniem ? mi u lekarza momentalnie cisnienie wariuje- sprawdzalyscie w domu cisnienie ??

 

co do kamicy nerkowej- to moja Mama wyhodowala dwa kamienie dosc spore i wogole o tym nie miala pojecia az kiedys przyleciala do mnie do Anglii (bylam wtedy pare dni po porodzie) i dostala takich boli ze zabrala Ja karetka, dostala morfine a ja 1 raz w zyciu Mame w takim stanie widzialam- bylam przerazona...po badaniach wyszlo, ze to kamien zablokowal moczowod :shock::shock: i jak nie mialam nerwicy przez cala ciaze tak po tym zdarzeniu momentalnie wrocila:( Mama pozniej pila debelizyne i wode Jana i wszystko ladnie wyszlo- teraz nawet na sile pije jak szalona wode Jana lub inne niskomineralizowane wody.- to wazne bo pijac mineralna wode dokladamy tych skladnikow od ktorych tworzy sie piasek lub kamien .

tu znalazlam fragment lekarza odnosnie szczawianow wapnia w moczu :

Podwyższone stężenie szczawianów w moczu może wynikać z defektu metabolicznego lub ze spożywania dużej ilości pokarmów bogatych w te związki, takich jak szczaw, rabarbar, pomidory, papryka, kapusta, witamina C. Przesycenie moczu szczawianem wapnia sprzyja powstawaniu kamicy moczowej, dlatego warto powyższy wynik skonsultować z lekarzem, który w razie konieczności poszerzy badania o USG układu moczowego, Rtg czy urografię i zadecyduje o dalszym postępowaniu. Na początek warto ograniczyć spożycie soli i białka zwierzęcego, pić wodę o niskim stopniu mineralizacji.

 

tak wiec glowa do gory!! trzeba bedzie wyplukac ten piasek lub kamien (piasek czesto est niewidoczny na usg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj wiem co to jest ból nerki, mi w ciąży jedna przestała funcjonować I założyli mi cewnik od nerki do pęcherza w Niemczech. Potem wróciłam do Polski I urodziłam dziecko I urolog stwierdził że jak dałam sobie to włożyć w Niemczech to mam jechac do Niemiec wyciągnąć. W końcu po 6 miesiącach mi to wyciągneli bez znieczulenia a to obrosło w spory kamień który mi zablokował ujście z pęcherza przestałam wogóle oddawać mocz. Znowu szpital I miażdzyli mi ten kamień czymś w rodzaju obcęg na sam widok tego przyrządu niemal zemdlałam. Teraz jak mam w Polsce iść do lekarza to dostaje ataków paniki, zwlaszcza ze ktorys raz z kolei zrobili cos zle. Zbieram siły psychicznie na urlop w lipcu, pewnie jak na zlosc zaczne tam chorowac :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petek, też źle wygladam.. W pracy pytają się mnie co mi jest bo wyglądam jakoś "nieciekawie".

Mam mega wory pod oczami pewnie efekt palenia fajek i problemów ze spaniem. Ogólnie czuję się jakoś "wymiętolony".

 

No właśnie tylko , że ja nie pije nie pale i nie biore narkotyków a mam tak spuchnięte powieki górne i brąz pod oczami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwica bardzo wpływa na nasz wygląd. czasmi mam dni ,ze zapominam robić tapaty do pracy:) a czasami nawet tona by nie pomogła. Oczy czerwone, oczy podpuchnięte, włosy nie chca sie ukladać!

w sumie to powiedzenie w zdrowym ciele zdrowy duch powinno brzmieć " z zdrowym duchem zdrowe ciało" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili to byl pierwszy raz kiedy mialam robiona mammografie. Wczesniej zawsze usg. A jak mozna sobie zaszkodzic czesta mammografia?

 

Petek ja, kiedy moja nerwica osiagnela apogeum mialam: podkrazone oczy, bialka tak przekrwione, ze wygladalam jak krolik angorski, ziemista cere i matowe wlosy. No i tracilam na wadze (5 kg w 3 miesiace). Jednym slowem tragedia!

Tak jak pisze malenstwo "z zdrowym duchem zdrowe cialo".

Zreszta zawsze jak mnie dopada to cholerstwo to zaraz odbija sie to na moim wygladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardash, mamografia wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie wiec nie nalezy go robic zbyt czesto- tak ak innych przeswietlen...

USG robi to, czego mammografia nie potrafi: odróżnia łagodną torbiel od masy będącej złośliwą zmianą. Ale nie wykrywa zwapnień, ktore mammografia potrafi wykryc...

 

ja musze wziac sie za siebie, pomalowac wlosy, bo wygladam strasznie...

 

w dodatku mam problem nie wiem czy to przez Setaloft- ale zaczelam miec problemy z cera- zwykle mialam tak tylko przez okresem, a teraz ciagle robia mi sie takie bolace podskorne krosty- a jak przy nich majstruje to zostaja mi strupy:( juz nie wiem co robic- mam maseczki, zele neutrogeny i nic nie dziala..kupie chyba masc ichtiolowa- ale co zrobic zeby one przestaly sie tworzyc?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, wiesz ,że ja tez od pewnego czasu mam problemy z cera. tak jak Ty przedtem tylko przed okresem a teraz mam taka tarkę na buzi pod skóra pełno małych krostek. może to u mnie tez setaloft a nie uczulenie, bo ani podkładu, ani kremu nic nie zmieniłam. zastanawiam się czy zawroty głowy to tez nie wina setaloftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, ja miałam to samo z cerą, ale chyba od kosmetyków, w każdym razie - kup sobie krem Ziaji z tlenkiem cynku - baza dermatologiczna - jakoś tak się nazywa. Mi wszystko poschodziło i znów mam ładną cerę a krem kosztuje niecałe 9zł i już duży :)

 

ja znów mam zakwasy dziś, ale ćwiczę dzień w dzień, jestem z siebie bardzo bardzo dumna :) ale między łopatkami nadal kłuje.

 

Nefretis co u Ciebie?

 

-- 27 lut 2015, 18:35 --

 

D@ri@nk@, daj znaka co z córcią, trzymam kciuki za jej zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

D@ri@nk@, daj znaka co z córcią, trzymam kciuki za jej zdrowie

Nic w zasadzie Już sama głupia jestem :roll:

Obniżone Limfocyty w polu widzenia są w normie skoro całkowite sa ok :roll:

Szczawiany i śluz to kwestia tego co jadła przez kilka dni przed wynikami :?

a krew to jakies ich dziwne normy że jak jest kolor i przejrzystość w porządku to znaczy ze krwi tam nie ma, mimo ze w badaniu wyszła :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@ri@nk@, jakos dziwnie to lekarz wytlumaczyl :?:roll:

przeczytaj to co napisalam odnosnie diety przy szczawianach wapnia i zastosuj to u Corki, a pozniej zrob kontrolne badanie moczu .

ja bym na Twoim miejscu kupila debelizyne w aptece- to taka pasta do rozrobienia z woda- ziolowa z jakiejs fasoli czy czegos takiego- swietnie pomaga usuwac piasek/ kamien z drog moczowych- i nie dawaj Corce wody mineralizowanej- jak bedziesz kupowac zwroc uwage zeby byla "nisko mineralizowana"

mi to wyglada na jakis piasek w drogach moczowych- kamienie daja silny bol w momencie kolki- chociaz piasek tez potrafi dac w kosc... w kazdym razie nie martw sie, zastosu ta diete i zrob jeszcze raz badanie .

martini123, ja mam przerwe w cwiczeniach- maz sie smieje, ze juz mi przeszlo ;) ale jeszcze sie do tego wezme- gratuluje,, ze masz taka motywacje :) a masz moze skrzywienie kregoslupa ? ja przy skoliozie mialam klucia pod lopatka- ortopeda dal mi specjalne cwiczenia skretosklony w przeciwny do bolu bok po 200 dziennie i przeszlo :) teraz jak czasem mnie zakluje to tak robie i pomaga:)

a co do tego kremu- to sprobuje dziekuje, mam taka maseczke, zel Neutrogeny 2 w 1 i tam jest wlasnie cynk ale wogole nie dziala a robie je juz co drugi dzien :( najgorsze, ze to nie sa takie male krostki ktore zaraz znikaja tylko takie bolace wielkie i rosna pare dni :why::why: to naprawde okropne bo nawet makijaz nie jest w stanie tego zakryc, a jak juz sie pomaluje to te strupki, pagori odstaja- koszmar ;/

malenstwo31, wlasnie tez sie nad tym zastanawialam- niby Setaloft jako jedyny z SRRI nie wplywa na prolaktyne, a jednak w skutkach uczobnych mozna znalezc np "mlekotok" wiec jednak jakis wplyw na hormony moze miec a przez to i na cere... :roll: zwariowac mozna

 

Nefretis a Ty jak tam Kochana ? mam nadzieje, ze lepiej :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry :smile: Ja dopiero wywloklam sie z lozka i pije kawe. Samopoczucie nawet wzgledne (odpukac).

 

Mili jesli te zmiany skorne sa bolace i dlugo rosna to rzeczywiscie wskazywaloby na zmiany hormonalne. Moze warto pokazac sie dermatologowi. No i absolutnie pod zadnym pretekstem nie wygniatac, nie dotykac bo to pogarsza sprawe.

 

D@ri@nk@ co do krwi w moczu niestety nie pomoge bo w ogole sie na tym nie znam.

 

Nefretis poczytalam troche stronek wstecz i widze, ze niepokoi Cie przedluzajacy sie okres. Zamiast czytania o raku jajnika polecam poczytac takie fora jak Nasz Bocian albo 28dni. Zobaczysz, ze jest mnostwo dziewczyn z podobnymi problemami i to nie jest zaden rak!

Nie wiem w jakim wieku jestes, ale mnie lekarz powiedzial, ze po urodzeniu dzieci cykl moze sie zmieniac. Bedzie sie tez zmienial im bardziej bedziemy zblizac sie do 40-ki. U mnie np. wszystko stanelo na glowie ponad dwa lata temu. Nie uzywam i wtedy tez nie uzywalam zadnej antykoncepcji hormonalnej, wiec w gre wchodzi naturalny cykl. No wiec dwa lata temu z miesiaca na miesiac zaczelam miec plamienia przed miesiaczka. Ta sytuacja trwa do dzis.

Poza tym powiem Ci, ze stres ma ogromny wplyw na cykl i sama miesiaczke. Skoro ze stresu okres moze sie zatrzymac to i moze sie wydluzyc. Ja, np jak sie stresuje to miesiczkuje bardziej intensywnie. Na jednym forum pisala dziewczyna, ktora ze stresu miala dziwne plamienia i na dodatek dostala mlekotoku a prolaktyna i inne hormony byly w porzadku, usg piersi tez.

Jesli chcesz to skrobnij do mnie na priva a opisze Ci dokladnie jak bylo ze mna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, bardzo możliwe, że mam skryzwienie, bo codziennie jeżdżę pociągiem i mam baaardzo krzywe pozycje a do tego w laboratorium siedzę na stołku, który jest bardzo niewygodny i boli mnie cały kark. co do kremu - ja miałam krem z la roche, a nie dał takich rezultatów jak ten z ziaji. mam bardzo wrażliwą cerę przez co prawie od wszystkiego była podrażniona. a ten krem pomógł, więc naprawdę polecam. najlepiej nałożyć tyle, żeby twarz była lekko biała i wklepywać :). jak już zaczęłam ćwiczyć to nie przestanę, bo znam siebie i wiem, że jak zrobie tydzień przerwy to już bardzo ciężko będzie mi do tego wrócić. trzymam kciuki żeby i Tobie motywacja wróciła.

 

D@ri@nk@, nie wiem co Ci powiedzieć, bo zupełnie nic nie wiem na te tematy. Dziwny ten lekarz, teraz jakieś dalsze badania czy sprawa zakończona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ardash, no wlasnie nie moglam sie powstrzymac, bo to uroslo juz gigantyczne i teraz mam 3 wielkie strupy na twarzy- to jakis koszmar- nawet jako nastolatka tak nie mialam, zapytam lekarza przy najblizszej okazji ... :(

martini123, mi ortopeda wytlumaczyl to tak ze skoro kregoslup mam skrzywiony w ten sposob / to uciska on nerwy powodujac wlasnie takie bole klujace- raz klulo mnie pod lopatka na lopatce, a raz z przodu miedzy zebrami- zalecil cwiczenia i nastraszyl zdjeciem osoby, ktora nic z ta skolioza nie robila i pokazal, ze za pare lat mo kregoslup moze tez tak wygladac :shock: bylam przerazona- fakt, ze robienie tych skretosklonow bylo meczace, ale ktos mnie z tym pilnowal i dzieki temu jest ok- jak cos boli to wystarczy ze zrobie 20 i jest lepiej :)

 

sprobuje tego kremu- dziekuje ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martini123, to bardzo proste cwiczenie :) opisze Ci je tutaj :)

 

ja mialam kregoslup skrzywiony na lewa strone wiec musialam robic 200 skretosklonow w prawo, 50 sklonow w przod i 50 skretosklonow w lewo codziennie.

 

skretosklon olega na tym ze stoisz z rozszerzonymi nogami rece bierzesz zlaczone w dloniach wyprostowane do gory i robisz skretosklon zeby dotknac piety ( nie tak na prosto tylko jakby zataczasz polkole rekami w powietrzu) wyprostowujesz sie i robisz to jeszcze raz :) nie wiem czy dobrze to wyjasnilam a do przodu robisz normalny sklon :) dotykajac palcami ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×