Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Biore 40 mg fluo od ponad 3 miesięcy.Nasiliła mi sie bezsennosc,prawie w ogóle nie śpie.Czy zmniejszenie dawki ? Branie wczesnym rankiem?,bądź zmiana leku na inny nie dałoby lepszego rezultatu ? Jeśli tak to z jakim można byłoby spróbować ? Brałem escitalopram ale on znowu usypiał mnie w dzień,może branie go na wieczór dałoby lepszy rezultat ? Doradźcie coś :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arnibarni szczerze wspolczuje. Mnie tez kilka dni meczyly bezsenne noce az pier....lo na maxa i nie dalam rady na 40mg to za duzo dla mnie. Zobaczymy co bedzie po 30 mg. Kurcze a juz czulam sie calkiem niezle i lekarz mi przedobrzyl :-(. Co na te Twoje niespanie lekarz mowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaneta434 ja chyba też zejde na 30 mg,myslalem ze 40 mg to jest to czego potrzebuje,też czułem sie dobrze,ale chyba za bardzo mnie nakręca :( Jakbym w ogole nie miał potrzeby snu :roll: Z lekarzem ostatnio rozmawiałem jak miałem dolegliwosci żołądkowe ale mi przeszły,ale czuje ze bezsennosc nie przejdzie,trzeba bedzie zmniejszyć.A ty w jakiej formie bierzesz 30 mg,bo jesli kapsułki to musisz brać 20 + 10,albo półtora Bioxetinu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kapsulki 20 mg i tabletki 10 mg w aptece powiedzieli, ze nie ma problemu moge tak mixowac. Niestety tutejsza sluzba zdrowia refunduje tylko 20 mg wiec za 10 musze placic,no ale 40 mg jak sie wkrecalo to myslalam ze odjade a du*a po zastrzyku jeszcze do dzis mnie boli;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bylo relanium 10 a jesli pytasz o stany lekowe to przy rozpoczynaniu dzialania leku na dobre tak mam, taki kiepskoi skutek uboczny. Jak zaczelam 20mg to mialam atak za atakiem i teraz jak zwiekszylam dawke to po 3 tyg mnie znowu trzeplo. Telepalam sie jak galaretka i mialam chyba z 6 atakow paniki z ktorymi sobie jakos radze ale mnie wykanczaly. Jednak w Nowy Rok tak mnie potelepalo ze jak chcialam lekarzowi ulotke pokaze to wichure w gabinecie zrobilam tak mi rece lataly ;-) ale po zastrzyku bylo git. Spalam jak niemowle a rano bylam WYSPANA :-D Teraz zjechalam z 40mg na 30 i zobaczymy Ci tym razem mnie czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno dostałem taki sam zastrzyk na pogotowiu, jak długo u Ciebie się utrzymują takie stany lękowe po rozpoczeciu leku albo zwiększeniu dawki?

kiedyś próbowałem zacząć ten lek ale miałem to samo, ataki paniki, nie przechodziły do 3 tygodni od rozpoczęcia leku i lekarz kazał mi odstawić, nie wiem czy to nie byl bląd bo ten lek ma niestety taką wade w porównaniu do innych SSRI ze na stabilizacje stężenia w organiźmie trzeba czekać ok miesiąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnibarni, na czym polega ten problem z bezsennoscia? nie mozesz spac, bo czujesz lęk, nerwy? Ja tak miałem i wtedy moj sen trwał zwykle do godziny 5.00 rano i pozniej pojawial sie lęk uogolniony, ktory nie pozwalal zasnac (plus koszmary senne). Jesli natomiast nie mozesz po prostu zasnac no to dla mnie to bylby plus. Najgorsze co moze byc dla mnie to sennosc juz po godzinie 21:00/22:00. Przez to zawalam wiele rzeczy, ktore normalnie moglbym nadrobic w nocy. Jesli problem z bezsennoscia nie lezy w nerwach i leku to predzej czy pozniej bedziesz spal, bo nie ma cudow. Nie jestes robotem i twoj organizm sam wymusi sen wynikajacy ze zmeczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczelam brac fluo to po 2 tyg zaczela sie jazde, ktore z czasem lagodniala a po 11 tyg bylo calkiem niezle. Zaczelam spac,jesc i odeszly glupie mysli i przesterowalam myslenie na pozytywniejsze ale zdarzaly sie kiepskie dni i moja psychiatra stwierdzila ze to nie jest ten efekt co byc powinien aczkolwiek lek dziala, dlatego zwiekszyla mi dawke do 40 mg. Na poczatku bylo niezle ale rowno w 3 tyg zaczelo sie :-( smutek,apatia,brak snu i ataki paniki no to zawinelam dupsko na pogotowie bo nie mialam pewnosci czy tak powinno sie dzialo, na drugi dzien zaraz kontaktowalam sie z moja psychiatra, ktora mnie uspokoila ze to normalka ale zmniejszymy dawke do 30mg. Kurcze ciezka sprawa z tym dochodzeniem do siebie ale staram sie byc silna. otuchy dodaje mi fakt, ze nie jestem sama z tym problemem. Ataki paniki trzymaja mnie roznie,raz 10 min a nastepnym razem jest to dluuuugi meczacy atak i konca nie widac.

 

-- 03 sty 2015, 23:04 --

 

Mi lek zaskoczyl w 11 tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85 problem z bezsennoscią trwa już całkiem długo,ze snu wybiły mnie bóle,ratowałem sie czym mogłem żeby usnąć.Myśle ze jakiś podświadomy lęk że nie zasne może mieć znaczenie,bo czasami jak już próbuje zasnąć to serce zaczyna mi walić,na pewno nerwów troche straciłem.Miałem nadzieje że fluoksetyna mnie wyciszy na tyle że będe spał, ona fakt polepsza humor,ale czasami aż za bardzo nakręca,co pogłębia mi bezsennosc.Jestem cierpliwy do tych leków,bo jestem zdania że trzeba dać dużo czasu na jakieś zmiany w organiźmie,tylko sie zastanawiam czy po ponad 3 miesiącach jeszcze jakieś profity z fluoksetyny będą.Na 20 mg byłem poddenerwowany,na 40 mg w dzien sie dobrze czułem jak usnąłem w nocy,i myślałem że fluo to to czego mi potrzeba.Ale chyba znowu będe musiał kombinować,od jutra zejde na 30 mg i sie poobserwuje,a jak nie to zmienie lek tylko na co tym razem ? :roll: A ty jak sie czujesz ? Służy ci to 40 mg ? Śpisz dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od dzisiaj zmniejszyłem i biore 30 mg.Humorek dobry mimo tego że usnąłem o 5 rano.Zastanawiam sie jak biorą tu niektóre osoby na Bulimie,Żarłoczność od razu 60 mg :shock: to chyba są wystrzelone w kosmos po takiej dawce.Kawy pić nie trzeba do fluoksetyny :mrgreen:

 

-- 04 sty 2015, 12:40 --

 

Ponawiam pytanie:Moge łączyć fluxemed 20 mg z fluoksetyną Egis 10 mg w jednej dawce,bo tak wychodzi najbardziej ekonomicznie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marsala1919

Zwiększ dawke do 20 mg i bierz codziennie.Fluoksetyna wyleczy Cie z depresji,na samą poprawe humoru jest świetna,zmniejszy natłok negatywnych myśli,tylko musisz być cierpliwa do tego leku.

 

-- 04 sty 2015, 20:18 --

 

Zmiany następują powoli i subtelnie przy fluoksetynie,ale są na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 mg to pikuś i na 100% bedzie dawka zwiekszona teraz tylko duzo cierpliwosci zycze, bardzo duzo . Ja dostalam na dzień dobry 20mg i moj organizm takiego szoku doznal ,ze wszystkie skutki uboczne mialam ;)

ARNIBARNI ja dzis chodze jak nie dorobiona , ziewam i strasznie jestem śpiąca, musiałam kawke walnąć bo zasypiałam na stojąco, ale może to przez pogodę ;) Powiem Ci szczerze ,że też sie zastanawiałam jak ludzie z bulimia daja rade na 60 mg jak ja po 40mg trzepalam sie jak osika. Co do Twojego pytania fluo egis to nie mam zielonego pojecia Ja biore co mi dają, teraz biore 20mg fluo gerozac i 10mg fluoxetin hexal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaneta434

To ty chyba bierzesz nie polską fluoksetyne ? Ale z tego co widze mieszasz fluoksetyne dwóch różnych firm ? Ja też tak robie bo wychodzi oszczędniej.Ja dzisiaj 30 mg i na tej dawce pozostane bo całkiem pozytywnie jest,40 mg to chyba było troche za dużo.Na mnie chyba w ogóle dość mocno leki antydepresyjne działają :mrgreen:

 

-- 04 sty 2015, 20:31 --

 

W każdym bądź razie kawy nie potrzebuje na fluo bo nie czuje sie senny w dzień ani troche bardziej pobudzony tak jak pisałem.Gdzies tez czytałem że kofeina w połączeniu z fluoksetyną jeszcze bardziej nakręca,spiduje wzmaga sie działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wizytę do psychiatry na 4 lutego bodajże, bo miałam brać dwa miesiące ten lek i przyjść i powiedzieć jaki jest efekt?i co teraz?jak mam zwiększyć dawkę?jak zaczęłam brać drugie opakowanie ?przecież lekarz ogólny mi nie przepisze tego.

A poza tym ja przy seronilu wypijam kawę o godzinie 5 rano a potem drugą o 8 rano do tego jeszcze yerba mate w ciągu dnia i nic nie jest w stanie pobudzić mnie do działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marsala1919

Bierz tak jak ci lekarz zalecił.Pewnie na następnej wizycie jak nie bedzie efektu zwiekszy ci dawke.Fluoksetyna w pełni rozwija skrzydła po 3 miesiącach,jest to najdłużej wkręcający sie lek i cieszący się dobrą opinią,miliony amerykanów nie mogą sie mylić :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty chyba bierzesz nie polską fluoksetyne ? Ale z tego co widze mieszasz fluoksetyne dwóch różnych firm ?

 

 

 

 

Dla pewności pytalam w aptece czy moge mieszac i powiedzieli ,ze oczywiescie nie ma problemu wiec wnioskuje ,ze fluo jest fluo a nie wazne kto produkuje . Ja tez bardzo reaguje na leki ale to pewnie dlatego ,ze nie naleze do osób , ktore przy kazdym zakłuciu sięgają po leki. Świętem było nawet jak bralam polopirynę przy przeziębieniu . Pewnie dla tego moj organizm szaleje przy wkręcaniu sie fluo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×