Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fobia społeczna!


Pustka

Rekomendowane odpowiedzi

Makabra, Wychodzisz do ludzi pomimo lęku, przełamujesz się, wchodzisz w jakieś sytuacje mimo, że sprawia Ci to dyskomfort? Pracujesz nad tym by oswoić albo pozbyć się lęku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, chciałabym iść do szkoły, a tymczasem jeszcze miesiąc izolacji mnie czeka. Ot, uroki życia studenta. Zastanawiem się właśnie, czy po tym czasie będę w stanie wrócić do społeczeństwa...

Też się obawiam października i powrotu na uczelnię :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midori, Midori, musisz wyjść z tych kleszczy strachu. Uwolnić się. Wyzwolić. Tyle piękna jest na świecie i ono czeka również na Ciebie więc wyznaczaj sobie małe cele, powolutku i do przodu. Na początek mogłabyś chociażby spotkać się z kimś z Forum. Tu są ludzie, którzy są w stanie Cię zrozumieć. Ja też Cię rozumiem i wiem, że nie chcesz tak żyć...Ty wołasz o pomoc i trzeba Ci jej udzielić. Spróbuj dzisiaj zasypiać przy pozytywnych myślach a zobaczysz, że jutrzejszy dzień będzie lepszy. Za szkoda tego życia na zamykanie się w sobie, przecież ludzie nie gryzą, co najwyżej mogą palnąć coś głupiego ale tym akurat nie należy się zbyt przejmować. Zdrowy egoizm jak najbardziej wskazany Midori :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AddictGirl21, wręcz przeciwnie. To ludzie gryzą, a nie zwierzęta. Przyjaźń? Ile razy już to przerabiałam? Fałszywa przyjaźń, interesowna... Ileż można? Nie potrzebuję ludzi, którzy mnie zostawią, gdy tylko się dowiedzą o moich problemach. Już to przerabiałam. Niestety za każdym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midori, Bo wiesz co Midori, tych ludzi dobrych, naprawdę dobrych jest mało. Wierzę Ci z całego serca, że ludzie Cię skrzywdzili ale teraz Ty mi uwierz - Nie wszyscy są źli, nie można generalizować ludzkiej głupoty. Sama po sobie wiem, że prawdziwie bliskie mi osoby mogę policzyć na palcach jednej ręki. Reszta idzie w odstawkę, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, Wychodzisz do ludzi pomimo lęku, przełamujesz się, wchodzisz w jakieś sytuacje mimo, że sprawia Ci to dyskomfort? Pracujesz nad tym by oswoić albo pozbyć się lęku?

 

Niby wychodzę, ale nie mam znajomych ani przyjaciół, więc nie mam do kogo :( Miałam faceta, ale zabawił się mną, co pogłębiło moją nieufność wobec ludzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, A w jaki sposób według Ciebie poznaje się ludzi? Przyjaciele nie są potrzebni by pracować nad opanowaniem lęku. Można iść sobie do kina czy zjeść coś, wyjść na spacer, zapisać się na jakieś interesujące zajęcia. Internet nie rozwiąże Twojego problemu. Siedząc w domu tylko pogłębiasz swoją frustrację.

 

Midori, Bezinteresowna znajomość nie istnieje. Co do problemów.. umówmy się, żaden zadowolony z życia człowiek nie ma ochoty wysłuchiwać cudzych żali. Jest garstka takich osób, ale oni za tą wątpliwą przyjemność biorą 100zł/godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, A w jaki sposób według Ciebie poznaje się ludzi? Przyjaciele nie są potrzebni by pracować nad opanowaniem lęku. Można iść sobie do kina czy zjeść coś, wyjść na spacer, zapisać się na jakieś interesujące zajęcia. Internet nie rozwiąże Twojego problemu. Siedząc w domu tylko pogłębiasz swoją frustrację.

 

Mieszkam na wsi, daleko od miasta, więc nie mam zbyt wielu możliwości poznawania nowych ludzi. W sumie można powiedzieć, że tutaj wszyscy się znają z widzenia, wszyscy wiedzą o mojej łatce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makabra, No.. wycofanie człowieka z życia społecznego to dosyć ciekawy sposób leczenia lęku.

 

To był sposób na leczenie fobii szkolnej, która uniemożliwiała mi normalne chodzenie do szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×