Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze dużo lekow masz do przetestowania, nie rezygnuj.

 

Ja jestem trzeci dzień na Wenli, i zawsze tak o tej porze czyli 17, 18 dziwnie się czuję, obco w swojej skorze, trochę niepokoju. Wiem, że to normalne skutki uboczne, ale dziwi mnie, że nie bezpośrednio po wzięciu leku tylko po tylu godzinach. Bo biorę rano tabletkę. Kiedy brałam setaloft to tak z 30 minut po wzięciu podobnie się czułam.

Może to dlatego, że to ta Wenla co się powoli uwalnie do krwioobiegu?

Ja tez tak mialem po wenli mniej wiecej o podobnych porach taki niepokój, napiecie bardzo nieprzyjemne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk , to myślisz ,że bez leków będzie lepiej ?

Powiem ci ze nie wiem jak bedzie, moze bedzie gorzej a moze tak samo, w kazdym razie, leki mi nic wiecej nie dadza, a napewno nie to ze obudze sie ktorego dnia i powiem o kurwa zycie jest piekne, chce mi sie zyc, poza tym jezeli mialbym brac te gowna ssri do konca zycia to wole sobie od razu w leb palnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jeszcze biore, ale zaczne powoli schodzic

 

-- 11 sie 2014, 18:45 --

 

Jakby mnie nie bylo dlugo to znaczy ze nie zyje :roll:

 

-- 11 sie 2014, 18:49 --

 

Pokonam Depresje, ale jesli wróci i to szybko to juz nie dam rady, do piekla jak to mowil Boguslaw Linda w Psach :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, bardzo jesteś rozgoryczony, faktycznie sporo leków już brałeś, ale sporo jest jeszcze przed Tobą. Jeśli odnajdujesz w sobie taką siłę i wiesz, że poradzisz sobie bez leków, to rzuć to w cholerę. Też marzę, że nadejdzie kiedyś taki dzień, że będę mogła powiedzieć, kurde, ale to życie jest piękne, ale boję się ,że to tylko pobożne życzenia, a kilka miesięcy leczenia już za mną:(

 

Powodzenia i wytrwałości Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, bardzo jesteś rozgoryczony, faktycznie sporo leków już brałeś, ale sporo jest jeszcze przed Tobą. Jeśli odnajdujesz w sobie taką siłę i wiesz, że poradzisz sobie bez leków, to rzuć to w cholerę. Też marzę, że nadejdzie kiedyś taki dzień, że będę mogła powiedzieć, kurde, ale to życie jest piękne, ale boję się ,że to tylko pobożne życzenia, a kilka miesięcy leczenia już za mną:(

 

Powodzenia i wytrwałości Patryk

Dziekuje i wzajemnie to bedzie straszna wojna :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym moim zawieszeniu i odrealnieniu dziś nawet wyjechałem na miasto autem bo pilnie potrzebowałem kogoś zawieźc.Niedawno zrobiłem nawet jajecznice, wyszedłem po pietruszke na ogród.Coś w tej głowie każe mi działać,a coś jednoczesnie blokuje.Od środy zwiększam z polecenia lekarki dawke na 150.Czyli po południu będe brał dodatkowo.Zobaczymy w którym kierunku pójdzie,.Ciągle biore także benzodiazepin Tranxene 5mg na noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym moim zawieszeniu i odrealnieniu dziś nawet wyjechałem na miasto autem bo pilnie potrzebowałem kogoś zawieźc.Niedawno zrobiłem nawet jajecznice, wyszedłem po pietruszke na ogród.Coś w tej głowie każe mi działać,a coś jednoczesnie blokuje.Od środy zwiększam z polecenia lekarki dawke na 150.Czyli po południu będe brał dodatkowo.Zobaczymy w którym kierunku pójdzie,.Ciągle biore także benzodiazepin Tranxene 5mg na noc

Po wejsciu na 150mg to juz cie calkiem zmiazdzy, mega hardcore :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29- ja już osiagnąłem naprawdę zły stan więc akurat jakiegoś mega hardcoru bym się nie spodziewał.Daje sobie czas.Biore 3 tygodnie Efektin póki co

 

-- 12 sie 2014, 18:07 --

 

Ja dzis jestem po wizycie u psycholog oraz u lekarki.W rozmowie z lekarką stwierdziłem, że czuje sie nieco lepiej, jakbym "wraca;lnienia nieco mija.Tka jak sie umówilismy mam brac 1 tabletke Efektinu 75mg rano i druga po 13.Natomiast jeśli chodzi o benzodiazepin to mam po mału z niego schodzić i kiedy dzień mam lepszy to nie brac go na noc.W razie czego jeszcze pudełko mi go wypisała.N apoprzedniej wizycie mówiła bym brał 1 na noc lub tez jedną rano ale mówiłem dziś że w mnie ta jedna na noci wystarczy więc stwierdziła, że ok.Mam nadzieje, że będzie co raz lepiej u mnie.Wam wszystkim zycze także dużo zdrowia.Jutro dzień moich urodzin więc zakładam, że tym bardziej życzenia dużo zdrowia się spełnią :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, bardzo jesteś rozgoryczony, faktycznie sporo leków już brałeś, ale sporo jest jeszcze przed Tobą. Jeśli odnajdujesz w sobie taką siłę i wiesz, że poradzisz sobie bez leków, to rzuć to w cholerę. Też marzę, że nadejdzie kiedyś taki dzień, że będę mogła powiedzieć, kurde, ale to życie jest piękne, ale boję się ,że to tylko pobożne życzenia, a kilka miesięcy leczenia już za mną:(

 

Powodzenia i wytrwałości Patryk

 

No ja w te wakacje odstawiłem praktycznie wszystko (Alventa, Escitalopram). Po ponad miesiącu wróciło poczucie pustki, lęki i ogromny smutek. Sądziłem, że dam radę bez leków bo przecież jest dużo słońca, ale się myliłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biorę Evefelon sr 75 mg od około 2 lat, pomógł mi z lękami, ale na stany depresyjne już trochę mniej, ale moje pytanie dotyczy czegoś innego, mianowicie bardzo mnie zastanawia fakt, że po współżyciu z moją kobietą, strasznie dokuczają mi brain zapsy, tak jakbym wcale nie zabrał leku, co skutkuję następnego dnia gorszym samopoczuciem. Czy ktoś potrafi wyjaśnić przyczynę takiego stanu rzeczy i czy jest jakieś wyjście z tego :) ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziub, wydaje mi się że to jest spowodowane wzrostem ciśnienia, wysiłkiem i ogólnym wysokim napięciem emocjonalnym w trakcie stosunku. Również brałem wenlę w przeszłości, nie miałem wprawdzie brain-zapsów po seksie, ale po ciężkim dniu w pracy zdarzało się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie od razu po seksie, ale rozkręca to się powoli, z napięciem emocjonalnym może racja, ale przez wysiłek nie sądzę, staram się w miarę możliwości uprawiać jakiś sport i nigdy nie miałem takich dolegliwości, wręcz przeciwnie wysiłek mi pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziub

Nieważne czy sport, czy seks czy jeszcze coś innego, przy większym wysiłku są brain zapy (nie u wszystkich, moja teoria jest taka że u niskociśnieniowców z reguły).

Wyrzut noradrenaliny przy skoku ciśnienia. (ja to tak sobie nazywalam) Bo na 37,5 juz tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę aktualnie Alventa 3 x 75 mg .Od jakiegoś tygodnia dołożyłem 75 mg. Niestety bardzo nasiliło się drżenie dłoni. Trochę bezsenność dokucza. Miał ktoś tak? Co można na to poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×