Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hustawki emocjonalne


buszujacywtrawie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, do psychiatry trafiłem w X 2012 po próbie samobójczej, stwierdził "zespół depresyjno-urojeniowy" nie wiem czy to to samo co duża depresja z epizodem psychotycznym. O innych diagnozach nie było do czasu, gdy pani psychiatra powiedziała żebym brał leki a diagnozę zostawił jej. Napomknęła tylko że może mi grozić mania i przepisała do sterty i tak wielu juz leków 2 stabilizatory nastrojów, żeby nie dopuścić do manii. Stabilizatorów nie biorę, ale moim problemem są huśtawki emocjonalne które rejestruje od dziecka: górka dół i tak nawet kil;ka razy w ciągu dnia. Z tym się wiąże dłuższa historia: w 1994 i 1998 zapadłem na dziwne, skrajne lęki, po których następowała euforia, i to tak się zmieniało/'wygasało, z przewagą lęków napadowych i leku uogólnionego. Od XI do dnia dzisiejszego można rzec byla remisja. Od kilku dni obserwuje ogromne wahania góra dół w systemie dobowym. Jeśli to chad, to który rodzaj? Leków biorę/powinienem brać jeszcze więcej - bo Absenor plus Amizepin plus Furosemidum plus Kaldyum plus magnez plus propranolol (ten ostatni biorę).A pomiędzy tymi hustawkami sa okresy normalne, spokojne. Powiedzcie: Czy mam Chad? Nigdy nie miałem typowej manii, za to depresje tak.

PS> Nawiedzają mnie ataki panicznego leku z dołkiem naprzemiennie z normalnym nastrojem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile trwają te loty w górę, w dół? Zwlaszcza w górę? A hipomanię miałeś? Ja bym się zastanowiła też nad nastrojem pod względem drażliwości, agresji, napięcia, pobudzenia psychoruchowego bo mania to nie zawsze super-ekstra stan i euforia. ;)

 

Żeby zdiagnozować ChAD to musiałbyś mieć za sobą przygodę z manią lub hipomanią. Czemu tak Ci zależy na diagnozie? Może faktycznie warto to zostawić Twojej lekarce? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×