Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a głowa,zawroty, ucisk i inne dolegliwości głowy


Waleria

Rekomendowane odpowiedzi

Kajmanko!

Nie masz żadnego guza! Jesli boli Cie głowa i masz zawroty to nie sa objawy guza mózgu. Jak mi tłumaczyli neurolodzy objawy guza to nie bóle - guz głowy nie boli, tylko są zupełnie inne objawy... Guzek uciska na różne partie mózgu, odpowiedzialne za różne funkcje i traci się np. wzrok na trzy godziny, dostaje się paralizu na pół dnia, zmienia się charakter człowieka, ktoś kto był niesmiały staje się agresywny i pobudzony... zmieniają się smaki, zanika węch, słuch... to są tego typu objawy...do tego utraty przytomności, nagłe tracenie równowagi i przewracanie się, ale nie tak, że czujesz, że Ci się robi słabo i się denerwujesz czy masz jakieś zawroty, tylko idziesz i od razu nic nie wiesz....

Nie masz guza!!!!!!!! Ja też wszytskim neurologom wmawiałam, że pewnie mam, a oni nawet jeszcze przed obejrzeniem rezonansu mówili, że nie ma objawów guza i na pewno go nie mam....

trzymaj się dzielnie!

paaaaaaaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak pomyślałem sobie, że teraz Kajmana ulegnie autosugestiom i nie mając nawet śladu guza zacznie tracić wzrok, zmieni się węch, dojdzie paraliż - no a agresja to już choćby z wcześniej wymieonych powodów, że tak jest i że nikt nie chce wykryć tego guza. :)

 

Nie gniewaj się za nieco żartobliwy ton. :) Ale to naprawdę jest możliwe. Nie masz guza i się nim nie przejmuj. Jest oki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, ja też jestem podatna bardzo na sugestie... niestety... a czasami stety:) Jak mia moja kochana pani kardiolog powiedzała, że jestem zdrowa, mam zdrowe serduszko, to jej uwierzyłam, bo to znany fachowiec i super kobieta i kilka lat miałam spokój:)

Natomiast z zawrotami byłó gorzej, bo niekt nie wiedział co to jest a widząc ich miny denerwowałam się jeszcze bardziej... jak przeczytałam w internecie o chorobie ACM- Malformacji Arnolda Chiarego - na okołó 25 opisanych objawów tej choroby miałam chyba niemal wszytskie...dużo rzeczy mogę "wmówić" swoim myślom...

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha:) Nerwica rządzi...ale fakt - jak przewczytam o jakiś objawach - już je mam:)

Kajmanka..laryngolog powiedziala, ze chyba ok, ale ze powinnam zrobic dodatkowe badanie blednika..no ale nie zrobie bo procha nie odstawie;/

Jak masz dobra tomografie i badania krwi - to jest gites;)

Katarzynko..biorę 1,5 tabletki od 4 dni...nie wiem czy naprawde pomaga, ale moze i cos tam drgnelo...napewno nie mam takich mega napadow paniki...a kolowanie jest..ale jakos czasem zapominam o nim:) Lekarka karze czekac dalej..wiec czekam:)

Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo i jestem juz po!! okazalo sie, ze nie mam mozgu!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P

 

wszystko dobrze! lekarz powiedzial ze nic tam nie mam :mrgreen:

i jeszcze udalo sie zalatwic szybciej wizyte u neurologa, ide za tydzien.. pewnie nie ominie mnie jeszcze RM, bo trzeba sprawdzic odcinek szyjny dokladnie...

 

no ale najwazniejsze ze nie mam guza :) ale sie ciesze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kajmanko! Bardzo się cieszę, że wszytsko ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A nie mowiłam, że nic tam nie wylezie, jesteś zdrowa:) to "tylko" koleżanka nerwica daje Ci się we znaki!

pozdrowionka, lecę dalej pracować:) dziś cięzki dzień mam - w sumie cały dzień w pracy od 9.00 pewnie do 23.00... na szczęśćie zawrotów nie ma:) czyli sa efekty efectinku:)

pa!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Wam :D

mialam niezlego pietra jak tam lezalam. w ogole, to myslalam ze TK to ta tuba, naszczescie tylko obrecz he

badanie trwalo chwile i zaraz mialam wynik. moj mąż przy okazji tez zrobil.. jego ojciec zmarl na bardzo ciezkiego raka mozgu. naszczecie u niego tez wszystko dobrze :)

ucisk z tylu glowy czuje caly czas, ale juz sie nie nakrecam tak bardzo.. tylko ten szum mnie strasznie wkurza!!

 

Misiek trzymam kciuki za Twoje jutrzejsze badanie! daj znac co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to okreslic ale głowa nie boli mnie mocno to sa takie pojedyncze uciski raz w skroni , raz w lewej stronie twarzy , raz lewe ucho czasem mam wrażenie że ząb - dziwne ale ból jako taki to nie jest czuję to od tygodnia i o tabletce przeciwbólowej nie pomyślałam nawet tylko oczywiście schizuję że coś czuję

wogóle odkąd pamiętam wszystkie moje bóle nerwicowe były umiejscowione z lewej strony - nie wiem czemu

wczesniej wariowałam że mam chore serce zrobiłam badania przeszło teraz ta głowa i znów wymyślam....

co do leków biorę xanax i teraz przez te lęki z gową co dzień bo po nich jakoś tak mniej to czuję albo mniej się przejmuje nie wiem

mam w domu cital przepisany przez psychiatrę rok temu ale boję się brac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani

U mnie do dupy..wręcz fatalnie;( Czuję się jeszcze gorzej:( Kołuję, faluję non stop, mam zawroty, usuwa mi się grunt, mam ociężałe powieki i mega lęki:( Zoloft nie pomógł:( Pojechałam dziś do lekarki i decyzja - wracam do effectinu. Chciała dać mi inny, lepszy lek o nazwie lexapo czy cośs takiego, ale że ja nieufna na nowe leki, to , że efekt placebo (czyli ze 2 razy mi już pomógł na objawy) tez jest ważny - i wracamy do niego. OD jutra zaczynam brać Trzymajcie kciuki, bo jestem już u kresu sił..normalnie nie funkcjonuję:(

Cmokale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Superbabko!

Zmartwiłaś mnie... miesiąc się męczyłaś z tym Zoloftem i wszytsko na nic:( Przykro mi... Miałasm nadzieję, że pomoże Ci, ale Tobie widać efectin pisany:)

MI zanim poszłam do psychiatry jeden neurolog zapisał owy "Lexapro", ktory Tobie chciała dr zapisać... ale jak zobaczyłam, że to antydepresant o czym neurolog mnie poinformował i jakie ma skutki uboczne to w ogóle nie zaczęłam brać... potem trafiłam do psychiatry i powiedziałam przy pytaniu o brane leki, że neurolog mi zapisał Lexapro, ale w ogóle nie wzięłam. Dr powiedział, że dobrze, że nie wzięłąm, bo Lexapro jest nowoczesnym lekiem ale skierowanym raczej na typową depresję, której ja nie mam (na szczęśćie), a Efectin raczej bardziej na lęki... NO bo przecież jest różnica miedzy kims kto ma nrrwicę lekowa a kims kto ma depresję...

Cos wtym jest bo biorę 5 tydzień efectin i leków nie ma:) ale skoro to antydepresant, to pomtślalam, że może doda mi energii:) ale to już widocznie taka moja uroda, że często chodzę jak śnięta ryba:) poza tym mam od zarania dziejow niskie ciśnienie - 80 na 60, a efectin nie jest cudownym lekiem na wszytsko...

Superbabko zyczę, zeby efectinek w=szybko Ci pomogł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PS. Czy TY po jego braniu miałaś jakiś super duży przypływ energii, sił witalnych? ja czuję się bardzo dobrze, bo leki zniknęły ale często chodzę senna i nic mi się nie chce:( a leniuszkeim nie jestem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynka35, witajcie . To depresja lub nerwica czyni nas leniuszkami.Ja też leniwcem nie jestem , ale odkąd miałam " szczęście" zachorować na depresje , stałam się Mega- leniem....I nie jest mi ztym dobrze. powiem więcej .Wk... mnie moja ospałość i brak energii..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem o Lexapro na http://pl.lundbeck.com/pl/Patients_and_relatives/Depression_and_anxiety/If_the_doctor_prescribe/default.asp :

Lek Lexapro zawiera escytalopram i jest stosowany w leczeniu depresji (dużych epizodów depresyjnych), zaburzeń lękowych (takich jak zaburzenie lękowe z napadami lęku z agorafobią lub bez agorafobii, fobii społecznej, zaburzenia lękowego uogólnionego oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego).

 

Tu na forum jest cały wątek o Lexapro.

 

Superbabko jeżeli effectin pomagał to czemu go zmieniałaś na inny?

 

Ja aktualnie biorę Zoloft i nie czuję napędu. Nie mam na nic siły. Po seronilu miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak - ja dla odmiany słyszałam, że lexapo jest bardzo dobrym lekiem na lęki:) Ale nie zdecydowałam się na niego, bo nowy lek..a jak znów nie pomoże?:(Męczyłam się z zoloftem ponad miesiąc i jest gorzej niż było:(

Zatem idąc za tym, że nie raz pomogło, za placebo - wracam od jutra do effectinu. Czemu dostałam inny lek? Bo sama głupia baba poprosiłam o coś słabszego...i dupka;( Jest fatalnie;( Mam nadzieję, że efectinek pomoże:) Niestety wiem, że początki będą ciężkie, bo starsznie je znosiłam - jeszcze gorzej odstawianie..ale jak tylko zlikwiduje moje kołysanie, zawroty głowy i lęki - to będę najszczęśliwszą kobietą na ziemi:)))))

Katarzynko - ja jestem leniem, nigdy na nic nie mam siły...napewno prochy to wzmagają troszkę:) Ale pamiętaj - minęły lęki i kołowania...coś za coś:)

Buzi i trzymajta kciukole;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

NO ja się bardzo cieszę, ze mi zawroty minęły dzięki efectinowi, bo dłużej takiego stanu bym nie wytrzymała.... myślałam, że zwariuję!!! swiat kołysał się, mysli mi też wirowały, chodnik usuwał sie spod nóg... koszmar naprawdę... a ja głupia przez kilka miesięcy nie wierzyłam nikomu, że to od nerwów i że trzeba jednak do psychiatry... uparcie szukałam innej przyczyny... tyle czasu zmarnowałam... inna sprawa, że łudziłam codziennie się budząc, że może nadszedł ten dzień, kiedy w końcu zawrotów nie bedzie... doczekałam się tego dnia, ale dopiero po wizycie u psychiatry i po zięciu efectinu... Ech, Superbabko, trzymam za Ciebie kciuki!

Wiesz, apetyt rośnie w miarę jedzenia... miesiąc temu oddałabym wszytsko by zawroty i lęki zniknęły, keidy teraz już ich nie ma, to chciałabym mieć trochę więcej energii, nie byc taka ospała... czuje te jeszcze, że takie leki głębokie utrwalone dawno siedza jeszcze i ich się ni pozbyłam... np. bałabym się obecnie wyjechać za granicę... tzn. gdzieś dalej.... bałabym sie, że tam "coś" mi się stanie (jakiś atak zawrotów czegoś..) Pytanie czy po dalszej kuracji efectinem tego typu leki znikna, czy jednak psychoterapia?

A propos jeszcze dopływu sił witalnych... Pytałam Ciebie Superbabko z babskiej ciekawości, bo TY dłużej jadlas efectin... a ja się łudzę, że dzieki niemu przybedzie mi troszkę energii. Dlaczego pytam? Otóż mojej siostry znajoma też łyka - jak się okazało - efectin (wiedziałam, że łyka cos, ale nie wiedziałam jaki lek) od ponad roku. dziewczyna biega od rana do nocy.. tzn. ma taki naped, tyle energii, aił witalnych, normalnie jest jakby pobudzona... praca pali jej się w rękach, normalnie nie do poznania!!!!!! i tak ma po efectinie, więc ja się łudzę, że oprócz zlikwidowania lęków i zawrotów doda mi tez troszkę energii:)

Trzymajcie się i biada! żadnych zawrotów! Zawrotom mówimy "STOP"

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynko kochana...pewnie każdy inaczej reaguje na lek - ja jak byłam leniwa tak zostałam..mimo prochów. Energia zerowa, lenistwo na maxa..więc cóż..ale nie miałam zawrotów głowy i lęków, a to najważniejsze dla mnie;)

A ja dziś odstawiłam Zoloft a wróciłam już do Efectinu..możliwe że organizm pamięta coś (odstawiłam 3,4 miechy temu), bo ubocznych objawów nie mam:) Kołuję dalej, zawroty głowy rządzą..ale patrzę pozytywnie, bo wierzę że jak pomagał 2 razy, pomoże i teraz;) Trzymajcie kciuki:) Buzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześ Misiek:)

Cieszę się, że Twoje wyniki EEG są ok, co reszta oznacza nie wiem:( przykro mi, ja kiedyś miałam czynnośc bioelektryczna mózhu zaburzona w części skroniowej - ostre fale alfa... ale skoro masz skąpe to chyba lepiej zdecydowanie:)

pozdr.

papapap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×