Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim :mrgreen:

skończyłam zajęcia ponad 2h wcześniej niż miałam planowo skończyć i jestem szybciej w domu :yeah:

a u Was jak samopoczucie?

 

ja chyba wieczorkiem pójdę pobiegać, tzn jak się zrobi chłodniej :105:

 

mirunia, miałam też rezonans i jest to nieprzyjemne, ale jeśli sądzisz, że już na prawdę nie dasz rady zawsze możesz poprosić lekarza w rezonansie, żeby Ci podał leki uspokajające lub, żeby Cię ewentualnie uśpili na tą krótką chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, mam zawroty od szyjnego, bóle tyłu głowy i ramion. Jest różnie, długo juz było dobrze i znowu mam objawy. Jak trochę popracuję rękami (podźwigam, umyję okna) to od razu mam objawy. Też czasami ćwiczę w domu izometryczne i McKenzie, chyba muszę zacząć regularnie to robić.

A zawroty to mam od szyjnego i od nerwicy też, poza tym te leki na nerwicę (biorę na sen) też powodują zawroty, w sumie nie wiem teraz od czego mam :bezradny:

A Ty płatku jak ?.... masz zawroty od szyjnego?

Kochana tylko regularne , mnie dzieki temu zawroty ustapily a mialam je dzien w dzien przez 9 miesiecy.

Stad mam lęki :( I teraz jak lapia mnie zawroty przy migrenie automatycznie moje leki sa wieksze o co najmniej polowe niz te na codzien bo sie boje ze znow bede sie z tymiz awrotami tyle meczyla :why::why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferdynand k, zależy jakiej części ciała miałeś, bo ja miałam głowy, gdzie oni dodatkowo zakładają taką kratkę na głowę, żeby się człowiek nie ruszał. Samo badanie owszem do przeżycia, mi dali słuchawki na uszy i sobie muzyczka leciała, ale te trzaski i hałasy i tak słychać. Ja po zakończeniu badania czułam się jakby mnie czołg przejechał i w ogóle taka ogłupiona przez ten huk i trzaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acherontia-styx, może jakoś przeżyję ten rezonans bez usypiania, wezmę 0,25mg afobamu i powinien uspokoić moje lęki. Wezmę ze 3 godz. przed badaniem, myślę, że powinien pomóc... jak uważasz? może 2 godz. przed wystarczy... :bezradny:

Na odcinek szyjny też zakładają taką kratkę na głowę, ale to mi akurat nie przeszkadzało. A w uszach miałam stopery i trochę zagłuszały te hałasy :silence:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, to jedziemy na podobnym wózku, ja też tych lęków nabawiłam się od szyjnego... od silnych bólów głowy i zawrotów. Do tego doszło jeszcze wysokie ciśnienie z nerwów i bezsilności. Chodziłam jakbym była na rauszu, tak mną "woziło". Teraz też się zdarzają w ciągu dnia. Jak siedzę lub leżę jest ok. Boję się badania i boję się wyniku, żeby nie było gorzej :hide:

 

-- 25 maja 2014, 13:45 --

 

wieslawpas, na kręgosłup szyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, Kochana vicebrol popros ogolna jutro , mnie pomagal plus izometrier Mckenzie nie bardzo wskazany przy zawrotach.

Oj bidulko rozumiem Cie doskonale .Ja dzien w dzien 9 mieisiecy koszmaru przezywalam . I dopiero natrafilam na lekarza Neurochirga ktory mi dal liste co nie wolno absolutnie robic i dal dobra rehabilitacje.

 

-- 25 maja 2014, 13:54 --

 

a dzis karuzel;a i mdlosci i migrena nosz ! zaplacze sie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, Lista czynności zakazanych lub mocno przeciwskazanych przy schorzeniach kregoslupa szyjnego:

 

 

 

1. Nie dżwigać a ewnetualny ciężar nie przekraczający 2-3 kg.

 

rozkładać równomiernie na obie ręce

 

2.Unikać czynności wymagającyh wysokiego unoszenia rąk

 

(mycie okien, wieszanie prania, firan)

 

3.Spanie na profilowanej poduszce albo z bardzo dobrym

 

podparciem szyi

 

4.Unikanie biegania, jazdy na rowerze po nierównym terenie -brak

 

amortyzacji

 

5. jesli rower to z dobrze ustawina kierownicą względem siodełka

 

tak żeby nie trzeba było nadmiernie odchylać głowy

 

6. Zwróć uwagę czy praca z mikserem w ręku albo rozbijanie

 

kotletów tłuczkiem nie powoduje pogorszenia samopoczucia

 

-takie mikrowstrząsy też nie służą uszkodzonym dyskom.

 

7.Silne naciskanie na rączkę odkurzacza połączone z pochyloną

 

pozycją, długie prasowanie z pochylona głową-rób przerwy

 

8.Ja od jakiegoś czasu za radą doświadczonej osoby i zleceniem

 

neurologa do pisania na komputerze zakładam kołnierz-trochę

 

pomaga gdyż nie pozwala na pochyloną pozycję głowy podczas

 

pisania

 

9. Przy oglądaniu tv, czytaniu unikaj pozycji leżacej z szyją ugiętą ku

 

przodowi na małej poduszce, jeśli uniesiona głowa to razem z

 

podparciem tułowia

 

10. Zmywanie naczyń i gotowanie, obie czynności w wychylonej do przodu pozycji.

 

11. Mysie kafelek na ścianach w łazience i kuchni.

 

12. Mycie zakamarków na podlogach wymagajacych skrecania ciala w pochylonej lub kucajacej pozycji

 

13. Otwieranie okien wymagajacego podniesionych rak (lepiej stanac na podescie)

 

14. Podnoszenie czegos z podlogi w pochylonej pozycji (nalezy kucnac i podnosic z prostymi plecami)

 

15. Spanie na zbyt miekkim materacu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, mam vicebrol od neurologa, brałam trochę i jeszcze go mam. Boję się brać tyle leków... od ciśnienia, czasami p/bólowe, od lęków na noc, hydroxyzina z rana.... ale spróbuję po połówce, może mi nic nie będzie :mhm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, Kochana ja tez mam pakiet kilku lekow niestety, dzis na noc vicebrol wezme i znow pobiore go jakis czas.... Poplakalam sie wlasnie , tak sie dzis c zuje fizycznie. I Boje sie zawrotow.

 

-- 25 maja 2014, 14:16 --

 

mirunia, a konierz? ja nosilam i bardzo mnie ratowal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, dzięki :D znam te przykazania, tzw. ABC dyskopatów :mrgreen::mrgreen:

widzę, że czytasz to samo forum, co ja... :mrgreen: jest wspaniałe, wspaniali i pomocni ludzie, wiele dobrych rad doświadczonych dyskopatów !!

 

ale świat jest teraz mały dzięki netowi :yeah: zgadza się płatku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, Tak czytam to forum jestem zapisana nawet tam , poznalam dzieki niemu fajnego chlopaka z Krakowa ktory mi podal adresy do dobrych lekarzy i dzieki niemu wreszcie sie zdiagnozowalam i uzyskalam pomoc po 9 miesiacach koszmarow.

 

Kochana poducha ortopedyczna (ja sama na takiej spie) i kolnierz ja swoj mam i to juz drugi bo szczerze zawsze mi pomagal w tych najciezszych chwilach.Nosilam kiedys caly miesiac dzien i noc i bylo lepiej . Glowy abosolutnie nie myh w pochyleniu , ja najwieksze karuzele mialam wlasnie po myciu wlosow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, mam kołnierz i czasami go wkładam na 2-3 godz. ale neurochirurg kazał mi go wyrzucić, żeby nie osłabiać mięśni... a ja go czasami noszę po domku, jest mi lepiej wtedy, jak mam zmęczoną bolącą szyję po pracy. Mam floridę. :D

 

płatku, Kochana, nie płacz :***** musimy się jakoś wspierać w tej biedzie, lękowców i dyskopatów :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monmaria, :************* jak sie miewasz?:)

 

-- 25 maja 2014, 14:28 --

 

mirunia, a ja nawet nie wiem jaki ten moj kolnierz :D dostalam recepte i poszlam kupic wg tego co zalecil pan godlewski :) ale pomaga a miesnie Ci sie nie oslabia , ja nosilam meisiac non stop i to za krotko zeby sie osbaly co innego juz jakies dwa trzy miesiace a dwie trzy godzinyy dziennie spokojnie mozna nosic dluzszy czas zwlaszcza jesli to kolnierz tak zwany miekki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, widzę że Ciebie migrena dopadła, współczuję :***

Ja jeżdżę cały czas do mojego do szpitala. Kurde wszystko zwalilo mi się na głowę. Trudno muszę jakoś dac radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×