Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutki uboczne leków.Wątek zbiorczy.


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

znam to dobrze :(

zapominam co ktoś do mnie mówił, co odemnie chciał, o czym myslałam, co planowałam... "dziura w mózgu" to bardzo dobre określenie.

Ogólne otępienie. Często zatanawiam się czy wynik depresji czy brania leków? pewnie jedno i drugie razem. Powiedziałam o tym lekarzowi i zapisał mi lucetam. Trochę pomogło w koncetracji, ale jeśli chodzi o dziury w mózgu to niestety nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie cos wydaje ze powrot do normalnosci i dstawienie leówk po pewnym czasie przywroci Wasza pamiec bo nieraz tak mam ze wszystko dobrze kojarze i pamietam a jak kilka dni jestem zmeczony nerwica po lekkim spokoju to zaczynaja sie klopoty z koncentracja. Zreszta trudno cos pamietac gdy sie jest przemeczonym non stop i rozkojarzonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałam sie zapytać was jakie są jeśli chodzi o daleką przyszłość

mój psychiatra powiedział mi ze nie ma w sumie żadnych :? a mi sie nie chce wierzyć ;p

nie moge wyszukać w necie tych informacji :oops:

w ogóle kobieta mi nie wytłumaczyła jak te leki działają ( pewnie dlatego że nie poprosiłam ;):oops: ) a w internecie to takim językiem jest to napisane że moge to określić jedynie jako czarną magię dla mojego umysłu :P. No więc rada bym była gdyby ktoś jasno i prosto - jak chłopu ze wsi ;) mi tu wszystko wytłumaczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI to selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.Nazwa trudna ale w praktyce niej jest to takie skomplikowane. Aby zrozumiec mechanizm działania tych leków trzeba wiedziec co to jest w ogole tzw. wychwyt zwrotny. Trzeba zacząć od tego ze komorki ukladu nerwowego (neurony) porozumiewaja sie miedzy soba za posrednictwem tzw. neuroprzekazników czyli np. serotoniny, noradrenaliny czy dopaminy. Pobudzona komorka nerwowa wysyla drugiej komorce za pośrednictwem synapsy (przestrzeni pomiedzy jedna komórka a druga) porcje takiego neroprzekaznika zeby jej 'powiedziec' ze cos sie dzieje.Przechodzac do sedna sprawy wychwyt zwrotny to ponowne zabranie (wychwyt) przez neuron neuroprzekaznika ktory 'dał' on drugiej komórce. Problem polega na tym ze w depresji komorki za szybko zabieraja sobie z powrotem ten neuroprzekaznik jaki uwolnily zeby pobudzic druga komorke, jak latwo sie domyslic nastepne komorki sa slabiej pobudzone, co skutkuje klasycznymi objawami depresji. W tym celu stworzono SSRI czyli inhibitory(w wolnym tłumaczeniu 'spowalniacze') tego procesu, dzieki ktorym neuroprzekaznik pozostaje dluzej w synapsie czyli pomiedzy jedna komorka a druga, przez co komorki sa lepiej pobudzone, sprawniej dzialaja i depresja zanika.Stralam sie bardzo opisac to jak najprosciej...nie wiem tylko czy mi wyszlo:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Jestem chory na nerwicę natręctw od bardzo dawna.

Obecnie biorę ParoMerc (to samo co Seroxat), Anafranil, Olzapin

 

Wydaje mi się, że występują u mnie skutki uboczne przez te leki. Np. trzęsą mi się ręce (widać to szczególnie gdy coś komuś pokazuje albo gdy robię coś dokładnego. Zasycha mi w buzi i czasami chyba mam nieświeży oddech. Strasznie się pocę przy wysiłku na całym ciele, nie wiem czy to normalne (mam 18 lat). Po prostu ze mnie cieknie, a koszula to mokradło. Czy to na pewno skutki uboczne ?

Który z tych leków może powodować takie skutki uboczne ?

 

Bierze ktoś z Was te leki ? Macie jakieś skutki uboczne ?

 

PS

oczywiście przeczytałem ulotki od leków i wszędzie skutki uboczne się powtarzają

PS2

mówiłem o tym lekarzowi, ale on nie chce zmienić leków jeśli dobrze działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś lek na nerwicę, zespół natręctw (OCD) , lęki itp. bez skutków ubocznych ?

Albo taki, który ma mało skutków ubocznych lub rzadko spotykane ?

 

Dlaczego w ogóle te leki powodują skutki uboczne ? (aż takie skutki uboczne?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś lek na nerwicę, zespół natręctw (OCD) , lęki itp. bez skutków ubocznych ?

Albo taki, który ma mało skutków ubocznych lub rzadko spotykane ?

 

Dlaczego w ogóle te leki powodują skutki uboczne ? (aż takie skutki uboczne?)

 

SSRI

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Selektywne_inhibitory_zwrotnego_wychwytu_serotoniny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa z pewnością SSRI. Jak ja zażywałem Zoloft to mało co nie popełniłem samobójstwa już nie mówiąc o obrzydliwych skutkach ubocznych typu nudności, tiki i inne badziewia. Nie polecam nikomu. Chyba że to tylko mi się zdarzyly tak nasilone skutki uboczne ale jak widzę to na Zoloft wiele ludzi się skarży. Zresztą chyba każde leki psychotropowe daja jakieś skutki uboczne, tego się raczej nie da uniknąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SNRI (np. wenlafaksyna) powinno mieć mniej skutków ubocznych niż SSRI. Jeśli nie odpowiada, to zostaje dziurawiec, nerwosol i deprim. :lol:

 

Ale wenlafaksyna nie jest na OCD.

 

Jest tyle selektywnych inhibitorów, że niemal każdy ma szansę znaleźć taki o niewielkim dla niego działaniu ubocznym.

 

Dziurawiec i nerwosol testowałem - bez efektów ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli leki nie dają skutków ubocznych to nie znaczy , ze nie pomagają a znaczy to , ze osoba poprostu dobrze je toleruje. Lekarz powiedział mi , że Sulpiryd to lek starej generacji dający wiele objawów ubocznych.Lerivon ma faktycznie mało działań ubocznych, choć jest silnym lekiem na depresję.Ja po Lerivonie miałam przyspieszony puls-choć nie było tego w ulotce i senność.Tak więc każdy reaguje na lek inaczej bo zależy to od organizmu , stanu zdrowia itd. nawet mogą wystapić takie działania uboczne które nie są wymienione tak jak u mnie.Co do leków z grupy SSRI to też słyszałam , że są dobrze tolerowane choć ulotki mają bardzo długie, ale np. moja znajoma mało nie umarła przez te leki a druga bardzo dobrze się czuła.To taka loteria jest moim zdaniem i albo trafisz albo nie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie dosyc dobrze działają krople L72 a ponieważ trudno kropić sobie kropelki gdzies po drodze to zamiennie stosuje sedatif Pc ulotki maja krótkie.Na mnie jak napisałam nawet dość działa i skutków ubocznych nie obserwuje.Może warto wypróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×