Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej


drań

Rekomendowane odpowiedzi

" w temacie niekonwencjonalnego leczenia nerwicy lękowej (albo depresji)..?"

 

Po kilkuletnim stosowaniu tych niekonwncjonalnych metod człowiek dochodzi do wniosku,ze juz wystarczy.... :?

 

No i udaje sie,z dziwnym poczuciem zmarnowanego czasu,do psychiatry po leki lub do psychologa po pomoc.

 

A wyjątki,bo takie tez są,nie tyle potwierdzają regółę co ją komplikują.

 

PS.To jest " w temacie niekonwencjonalnego leczenia nerwicy lękowej (albo depresji)..?"a nie leczenia chandry lub innych dołów,ktore i tak by przeszły po jakims czasie.Nawet nie leczone.

 

Ale to nie można jako jedynej metody... Jako wsparcie jest w porządku, tak mi się wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez kilka lat leczyłam się u bioenergoterapeuty i przez kilka lat nic się nie działo,nic cisza,pomału zapominałam o nerwicy,aż do pewnego tragicznego wydarzenia.......całą nadzieję na wyleczenie szlag trafił.

Wylądowałam u psychiatry i na tym skończyła się moja przygada z niekonwencjonalnym leczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że żadne metody, konwencjonalne bądź nie, nie przyniosą skutku jeśli nie bedziemy mieli odpowiedniego nastawienia psychicznego. Skoro można pozbyć się chorób fizycznych za pomocą własnego umysłu to można kierować własnymi myślami i wplywać na siebie samych w kwestii postrzegania siebie i otoczenia! Paradoks co?

:twisted:

Mówi się, że rzeczy są takie jak chcemy je widzieć... a diabeł tkwi w szczegółach... czasem po prostu czegoś w sobie nie lubimy, nie akceptujemy i to wystarczy by rozpocząć pełen przeróżnych technik zabójczych proces zwalczania... samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc tez ostatnio o tym myśłlam zamierzam wyprobowac, w tychach jest bbb znany bioenergoterapeuta, pewnien kiedys bym uznala to za szamanstwo ale odkad mam nerwicensprobowalabym wszystkiego zeby sie jej pozbyc podaje adres wszystim zainteresowanym

 

http://www.piramida-ceglinski.pl/zdrowie/zycie.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

ja kiedyś odlądałam na TVN usterkę i pokazywali tam rzetelność bioenergoterapeytów :D:D:D

popłakałam się ze śmiechu, ale jak ktoś wierzy czemu nie ponoć wiara czyni cuda :D

Pamiętam ten odcinek :lol:

A czy ktoś z was miał do czynienia ze sprawdzonym bioenegroterapeutą?

Jakie są wasze wrażenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno coś w tym jest.

Leczyłam się u dwoch bioenergoterapeutów.

Pierwszy kładł swoje ręce na różnych częściach ciała(prawie wszystkich)więc szybko zrezygnowałam z jego terapii.

Drugi trzymał ręce nad głową przez kilka minut.Powiedział mi o wszystkich operacjach i zabiegach jakie przeszłam(zaszokował mnie)i nawet czułam się nieźle powoli zapominałam o chorobie.Ale kiedy wróciła nerwiczka po pewnym tragicznym wydarzeniu,zwątpiłam w moc uzdrowiciela.

Ale myśle,że warto próbować.

Napewno trzeba w to uwierzyć,bo to jest chyba podstawa tego leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bylam u jednego we wroclawiu, bardo znany,nawet wystepowalw Barze (hipnotyzowal tam uczestnikow), niestet y mnie nie potrafil zahipnotyzowac, byl wsciekly ze mu tak nie idzie, a mnie sie ciagle chcialo smiac, ja chyba po prostu w takie rzeczy jak hipnoza i wszelkie machanie dlonmi nad cialem nie jestem w stanie uwierzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o bioenergoterapełte to musimy pamietać, iż powinien to byc człowiek nam zaufany a nie jakiś "konował" który wyłącznie robi sobie z naiwności ludzi kasę. Osobiście polecam Leszka Żądło to twórca regresingu niehipnotycznego, autor kilkunastu ksiażek. Pomógł bardzo dużo ludzią ,potrafi w człowieku znaleść zalążek powstania nerwicy. Jednym słwem psychiatra, psycholog ani terapia grupowa nie pomaga tak jak on

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiejś fachowej muzykoterapi nie próbowałem ale ogólnie muzyka pomaga, nie do końca mogę się zgodzić że nie może być nostalgiczna, owszem szybka , rytmiczna i dynamiczna muzyka dodaje mi pozytywnej energii ale powolna i spokojna pomaga mi się wyciszyć, mam kilka ulubionych w tym celu utworów szczególnie polecam piosenki Joe Dassin np. "Et si tu n'existais pas" dla mnie rewelacja, ktoś na tym forum kiedyś polecał muzykę relaksacyjną, posciągałem tego całe "tony" (par excellence) ale nie wszystkiego mogę słuchać, najlepiej działają na mnie takie indyjskie. jesli chodzi o nucenie to często to robię i często ludzie pytają mnie co mi tak wesoło a ja nucę też jak nie jest mi wesoło ;) , może to kolejny objaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak sie gorzej poczuje i mam taka mozliwosc, to slucham moich dwoch ukochanych plyt "Joga" i one mnie uspokajaja. Jest to muzyka relaksacyjna i bardzo piekna. Jak stawialam pierwsze kroki poza domem , to z discmanem na uszach. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olka

Oczywiście że pomógł mi Leszek Żądło jeżdziłam do niego do Katowic na regresing niehipnotyczny, korzystałam z jego zajęc grupowych, ale nie mam porównania co do terapi prowadzonych przez psychologów, ale byłam u psychiatry, który oczywiscie chcial przepisac mi chemię, ale ja odmówiłam mu mówiąc, że nie chce doskonalic sie z żadnymi lekami chemicznymi. Oczywiscie zobaczyłam u niego na twarzy zaskoczenie i zdziwienie :) i nie biore zadnych leków To nie jest sztuką zagłuszyc lęk lekami, sztuka jest umiejetnośc poradzenie sobie samemu w czasie napadu lęku a tu mi właśnie pomogł wyżej wymieniany Leszek. Pokazal mi jak sobie walczyc z tym nauczył medytować, afirmowac i rozmawiac ze swoją jażnią

 

 

 

agapla

mam adres e-mail do Żądły huna-huna@wp.pl ale jeżeli chcesz wiecej na jego temat poczytać zapraszam na strone gdzie jest jego dużo artykułów na temat naszego rozwoju duchoweho www.cud.note.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..tak muzyka to najlepszy lek sluchajac muzyki nie mysle o wszystkim czego sie boje zapominam o lekach i relaksuje sie taak :) Muzykoterapia jest najlepsza !! Dlatego slucham jej prawie caly dzien glownie w pracy , bo w szkole to nie wypada ale zdaza sie jak mnie "cos" bierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki mana w pełni się z tobą zgadzam tabletki to ostateczność.Ja przez długi czas szukałam umiejętności które pomogą opanować złe emocje , cały czas pracując nad sobą .Teraz wiem że najważniejsze to pozytywne myślenie ,akumulowanie w sobie negatywnych uczuć pogłebia tylko nerwicę.Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt to znaleźć dobrego bioenergoterapeutę! jeśli chodzi o samą bioenergot. to warto uwierzyć bo staje się ona coraz bardziej konkurencyjna dla zwykłej medycyny . Bioenergoterapia to nie tylko przykładanie rączek do głowy ale np. akupunktura, akupresura czy tzw.plasterkowanie uszu ta metoda wyleczyła mojego brata gdy lekarze konwencjonalni stwierdzili że nic sie już nie da zrobić.Dlatego gdybym nie widziała na własne oczy to bym nie uwierzyła!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc do tego tematu za wskazaniem głównego admina dodam, że zmuszanie do sluchania,kórej sie nie lubi , jest najczęściej popelnianym bledem przez większośc muzykoterapeutó, ktoryz uważają, że pomaga tylko tzw.muzyka poważna . Nic bardziej mylnego. Pomaga muzyka ,którą lubimy. Na uspokojenie muzyka spokojna, na pobudzenie - rytmiczna.

Nie musi to byc glośna muzyka - chyba,że ktos chce siebie zagłuszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×