Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bezsenność, zaburzenia snu


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

ale na wakacjach człowiek nie mysli o niczym.Co do kobiety to pal licho z nią nie była Ciebie warta.Po to mamy tą druga połowę aby była oparciem dla nas i mimo chwiejnych nastrojów ,złości itp.była przy nas.Mój mąż tez lekko ze mna niema ale jak mam byc normalna i miec energie jak wiecznie mało spie albo wcale.Mimo tego narazie mnie wspiera.Ja odkąd odstawilam leki to spie tyle co nic i wybudzam sie kilkanascie razy.Biore tylko ziołowe leki.A co z psychologiem?wybudzasz soe w nocy?czy spisz bite 6h?2,5h snu moze i mało ale lepsze to niz wcale.Higiene snu stosujesz?przed snem nie powinienes cwiczyc te 3h min chociaz inni twierdza ze jak porzadnie sie narobią w ciagu dnia to padaja od razu ja niestety nigdy tak nie miałam

 

Od dłuższego czasu się nie wybudzam. Dziś jedynie miałem tak, że do 03:00 nie umiałem zasnąć a potem spałem w odstępach po 20 minut.

Co do psychologa - mam dwójkę bliskich mi przyjaciół, którzy bardzo o mnie dbają. Przyjaciółka ogarnia mi badania, robi rejestracje, załatwia darmowe konsultacje i analizę wyników... Poza tym, nie byłem typem wrednego skurczybyka i jest kilka osób (poza moimi przyjaciółmi), które dzwonią do mnie dziennie lub co jakiś czas i martwią się o to co się ze mną dzieje... No i bardzo pomaga mi też matka. Myślę, że to większe wsparcie niż mógłby mi dać jakikolwiek psycholog.

Higienę snu stosuję skrupulatnie, na siłowni ani nigdzie nie ćwiczę już ponad miesiąc (nie mam siły, wcześniej ćwiczyłem 4 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będe się u rodziców kręcił do 2 w nocy ( jak u siebie ) , tylko o 23 biorę procha i nie ma mnie wsród czuwających. Jest tu pewien ,jak mówisz mechanizm wkręcania , ale jest to zjawisko bardziej nadto zlożone

 

 

a na sen na codzien co bierzesz?

 

-- 14 mar 2014, 22:05 --

 

snow to sie ciesz ze sie nie wybudzasz i spisz 6h.To sporo i jest to naturalny sen a to ze dzis tak malo spales nie przejmuj sie dzis bedzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u siebie w domu tylko taką suplę 5HTP ,na sen jak znalazł . Jednak do mamy nie zabrałem tego (gorączkowy pospiech ). czasem raz na tydzień ćweierć tabletki kolona i spię do rana bez przebudzeń . Najgorsze co mi psuje jakosc snu to jak najem sie przed snem i z pełnym żołądkiem ,, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzenie przed snem różnie na ludzi działa, niektórzy muszą być najedzeni, bo inaczej nie zasną, inni głodni - ja akurat należę do tej drugiej kategorii

 

Dziurawiec ma raczej działanie uspokajające

 

Zmniejsza objawy łagodnej formy depresji (hamuje rozkład neurotransmiterów w mózgu, hamuje również monoaminooksydazę (MAO) i działa jako inhibitor zwrotnego wychwytu serotoniny). Pomaga przy lekkiej bezsenności, a także przy migrenie. Czyli może jakby to wszystko połączyć co napisałam powyżej to może działanie się skumuluje - osobiście spróbuję takiej mieszanki, ale jak jeszcze mniej będę miała mirty w organizmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnych badaniach. Jak wspomniałem od jakiegoś czasu moje leczenie ogarnia przyjaciółka. Po odpowiedniej konsultacji zleciła mi około 20 rzeczy do przebadaniu w krwi, moczu i kale (badania wyszły mnie w granicach 300zł). Wyszła mi bardzo wysoka toksoplazmoza IgG przy normalnym IgM więc postanowiłem zrobić badanie na awidność (w środę odbieram wyniki). W międzyczasie skierowano mnie na rezonans, który nic nie wykazał a wykluczył mózgowo-rdzeniową odmianę toksoplazmozy (brak jakichkolwiek zmian).

Dziś byłem jeszcze u gastrologa, tam zrobiono mi gastroskopię (nic przyjemnego ale da się to przeżyć). Okazało się, że jestem zarażony Helicobacterem i mam lekkie zapalenie żołądka (2 w skali 1-5) plus parę innych rzeczy. Od dziś zaczynam leczenie zapisane mi przez lekarza, być może moja bezsenność jest związana z tą bakterią, a nawet jeśli nie to i tak wyleczyć ją muszę bo może być bardzo niebezpieczna.

Dodam, że dziś udało mi się pospać bite 7 godzin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok zgadzam się jak najbardziej. Tylko, że wczoraj spałem 2,5h a przez ostatni tydzień maksymalnie 5 (no, bywało około 6), nie mówiąc już o tym co się działo wcześniej (noce nieprzespane po całości bądź po kilka godzin z masą wybudzeń). Moja poprawa jest dosyć świeża i bardzo chwiejna. Pisząc, że spałem 7h raczej chciałem się podzielić swoim szczęściem na dziś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sama nazwa wskazuje bezsenność jest wtedy kiedy sie nie śpi ani minuty

 

akurat to nie jest prawda bezsenność to zmniejszona ilość, lub jakość snu, która przejawia się np. uczuciem niewyspania, wybudzeniami nocnymi, czy np. długim brakiem możliwości zaśnięcia.

 

Zgodnie z tym można stwierdzić, że jeśli śpisz 2h i jesteś wyspany, czujesz się świetnie to nie jest to bezsenność, natomiast jeśli, śpisz 2h i masz ochotę dłużej, padasz na nogi ale fizjologicznie nie jesteś w stanie usnąć to jest to bezsenność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczarowana, ja cały czas jem trazodon, od jakiegoś miesiąca. I to w dawce dwóch tabletek. Mimo to, bez zolpa udało mi się zasnąć dosłownie kilka razy. Być może na następnej wizycie uda mi się lekarza w końcu namówić na miansę albo mirtę. Gorzej będzie, jak się okaże, że one też na mnie nie działają :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×