Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

241 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      37


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny dzien na fluo ,od dwóch dni na dawce 60mg,dołożyłem do niej buspiron 3x10mg,jak narazie brak poprawy a bedzie to juz 3 tydzień na fluo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko porównywać te dwa leki, bo w przypadku sertraliny aktywizacja wynika zapewne z dodatkowego blokowania wychwytu zwrotnego dopaminy. Jeżeli chodzi o fluoksetynę to być może jakąś rolę odgrywa tutaj jej umiarkowany antagonizm wobec rec. 5-HT2c. Aktywacja tego receptora hamuje uwalnianie dopaminy na szlakach mezokortykolimbicznych i noradrenaliny w miejscu sinawym- powoduje inhibicję NE i DA. Antagoniści 5-HT2c(jak fluoksetyna) działają odwrotnie- powodują wzmożone uwalnianie dopaminy i noradrenaliny, dlatego są czasami nazywani disinhibitorami noradrenaliny i dopaminy(jak agomelatyna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni jem seronilu, przez pierwsze dwa dni cała się trzęsłam i jakieś mgliste fale przepływały mi przez mózg, do tego drętwiały mi kończyny... mam zmienioną wenlę na seronil... trochę martwi mnie że tak długo muszę czekać na działanie, że długo się rozkręca, większość dnia przesypiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amelia83 widzę, że przyjmujesz abilify i seronil! Jak się czujesz na takiej kombinacji? Potrzebna mi nadzieja, że będzie dobrze. Jem aktualnie ok. 7.5 abilify ( bo gryzę te tableteczki) i 20mg seronilu. (Wcześniej jadłam 15mg abilify, ale utyłam sporo, więc zmniejszam dawkę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zaczynałam od 7,5 abilify a teraz jestem na 15, pierwszy tydzien bylam mega senna i bralam wieczorem dawke zamiast rano lekarka powiedziala ze tak jest na poczatku, teraz biore 40 seronilu od czwartku bo mialam pogorszenie i bylam u lekarki i jeszcze dodala zolafren biore 5 mg na sen bo nie moglam spac od tygodnia czuje sie juz o niebo lepiej,

bedzie dobrze i u Ciebie zobaczysz ja tez miałam kryzys

sciskam i zycze szybkiej poprawy :**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie chyba ten kryzys wiąże się ze zmniejszeniem dawki abilify i zmianą wenli na seronil :/ Myślałam że jestem zdrowa! Czułam się fantastycznie na tym abilifie 15mg i wenli 75mg, ale ze względu na wagę moje leczenie się zmienia, lekarz mnie zapewnia że nie dopuści do tego abym stała się monstrum którym trochę i tak już jestem :( więc działamy, zmniejszamy, zamieniamy, obserwujemy... . Trudne to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Wcinam dziesiaty dzien fluo i nie dawno zauwazylem u siebie ze jestem bardziej zamroczony niz przed kuracja. Czytalem ze pewne symptony depresji moga sie nasilic. U mnie jest tak ze ciezej jest mi podjac jakas decyzje, moja samoocena spadla no i ciezko jest mi potrzymac rozmowe czy piszac czy mowiac gdyz mam jeszcze wieksza pustke w glowie niz przed kuracja. Wgl czuje sie otepiony. Czy te uczucie otepienia wystepuje na poczadku tylko, zanim lek zacznie dzialac czy tez caly czas tak jest nawet po miesiacu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, od miesiąca biorę fluo, na początku było strasznie, potem lepiej, tzn zniknęły moje wszystkie objawy somatyczne i stałam się bardziej otwarta i wygadana, ale od kilku dni czuję że znowu wracają te objawy somatyczne, nie tak często jak wcześniej, ale mam zawroty głowy albo ciężko mi nabrać powietrze, albo mam jakiś lęk sama nie wiem przed czym. Czy to znaczy że lek przestaje działaś? Boje się że powoli wszystko zaraz wróci do stanu sprzed fluo:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 20 mg rano. Powinnam zwiększyć?

Dark Knight, czyli to normalne że np teraz jest tydzień pogorszenia a potem będzie tydzień lepszy itd?

Trochę się boje, że sie uzależniłam i przestaje to na mnie działać.

 

Wybacz głupie pytanie, ale co to jest stabilizator? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija dwa tyg na fluo, mialy byc pierwsze pozytywne efekty tym czasem z dnia na dzien jest coraz gorzej. Najchetniej bym przespal caly dzien. Duzo by wymieniac efektow ubocznych. Wyglada na to ze ten lek to nie dla mnie i znacznie pogorszyl moj stan. Mysle o odstawieniu. Czy moge zrobic to z dnia na dzien skoro faszerowalem sie tym specyfikiem tylko przez 16 dni?

 

-- 16 mar 2014, 13:31 --

 

No chyb a ze 16 dni to za wczesnie i dac temu lekowi jeszcze szanse na rozkrecenie. Z tym ze na moja logike powinno byc coraz lepiej a nie gorzej. Czyz nie? :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzidektancerz, jeżeli bierzesz lek rano, to zacznij brać na wieczór. Kiedy wchodziłam na fluoksetynę, zasypiałam w pracy na stojąco więc zmieniłam porę przyjmowania leku i wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×