Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę 250mg lamo. Mialam wrazenie, ze mnie stabilizuje, ale od tygodnia jest coraz gorzej. Nie wiem co się ze mną dzieje. Nastrój zmienia mi się kilka razy w ciągu dnia, od euforii po totalny dół. Do tego jestem ciągle rozdrażniona. Nie wiem już co robic. Boję się, że zwariuję... Nie ogarniam kompletnie sytuacji :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bierzesz coś do tego lamo? ja na swoim przypadku w cuda w postaci samego lamo nie wierzę, ale może innym ten 1 lek wystarczy. Rozdrażnienie może, choć nie musi być również skutkiem braku serotoniny, wahania nastrojów tym bardziej. Pomyśl o tym i skonsultuj ze swoim "guru". Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sproboje zjezdzac z dawki bo jeski ten lek cos daje to lepiej miec ciaglosc brania. Dawki 200mg tez nie bardzo mam jak sprobowac bo lekarka niemal na styk mi przepisuje leki czyli moglo by mi zbraknac a to moglo by zaowocowac dziwnymi historiami - jesli lek mi pomaga. Mogloby bo nie wiem. Ostatnio wyjechalem na 3dni i zapomnialem tego leku wziac. Mialem przy sobie tylko 150mg wiec podzielilem to na 3 x 50 zeby choc troche czul organizm lek. Nic niepokojacego nie zauwazylem. Byc moze to za krotko by sprawdzic czy lek cos daje. Nie wiem tez jak dlugo lamotrygina utrzymuje sie w organizmie. Biore 5 miesiecy wiec byc moze 3dni niskiej (jak dla mnie) dawki nic nie czynia. Reasumujac przez te 5 miesiecy brania uwazam ze lamotrygina nie pomogla mi na rozchwianie, szarpanki nastrojow, przeciez byla dosc ostra hipomania po niej stan mieszany az zjazd w dol i wkoncu objawy depresyjne (w pore zalagodzone anty depami). Nie wiem w ktorym miejscu i na co mi ten lek pomogl? Do tego nie kiedy nogi mi sie placza, czesciej sie o cos potykam i stracam kubek z kawa. I tego typu kwestie. Ktos Ci zuca cos malego przykladowo klucze i ciezko wcelowac by je zlapac. Pamiec tez sie pogorszyla bo przed braniem byla lepsza.

Najblizszej wizycie przytocze argument ze przez te 5 miesiecy moje zycie sie nie poprawilo i zapytam o celowosc leczenia tym lekiem. Chyba ze zwiekszy dawke do 200 to pobiore wskazany czas przez nia.

Przypominaja mi sie slowa psychiatry z dyzuru psychiatrycznego: "byc moze lamotrygina jako jedyny lek stabilizujacy to za malo dla pana by sie pan dobrze czul i powinien pan brac dwa leki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bierzesz coś do tego lamo? ja na swoim przypadku w cuda w postaci samego lamo nie wierzę, ale może innym ten 1 lek wystarczy. Rozdrażnienie może, choć nie musi być również skutkiem braku serotoniny, wahania nastrojów tym bardziej. Pomyśl o tym i skonsultuj ze swoim "guru". Powodzenia ;)

 

biorę tylko amitryptylinę w dawce 40mg na lęki, też działała i przestała :?

wybieram się do doktorka zaraz po nowym roku, mam nadzieje ze wytrzymam do tego czasu i ze on cos wymysli, ale wątpię żeby mi przepisał jakiś antydepresant :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym grozi nagłe jego odstawienie?

a też tak własnie kiedys zrobiłem i powiem szczerze ,że przez trzy dni nie czułem się ( delikatnie mówiąc ) komfortowo . Trudno opisać mi ten stan nagłego zejścia z Lamo , ale do przyjemnych on nie należał. Takie rozdygotanie emocjonalne ,,, h=uj go wi jak to precyzyjnie opisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem, że odkąd jestem na 50mg lamo mam lekkie kłopoty z pamięcią i trochę dłużej muszę szukać słów w głowie. Dziwne, bo myślałem, że lamo stępia pamięć a jest u mnie odwrotnie, a stan ten trwa już od 3 tyg... :?

I pytanie za 100pkt: czy lamo zwiększa ilość sertraliny w organiźmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fobię społeczną, powstałą na bazie niskiej samooceny i inne zaburzenia związane z tąże niską samooceną typu - niechęć do działania, brak poczucia sensu życia itp. Leczę się od paru miesięcy u psychiatry, który przepisał mi Effectin. Jako środek wspomagający, na podwyższenie i ustabilizowanie nastroju zapisał mi Risset, który źle na mnie wpływał. Zmienił mi go na Danoptin - lek przeciwdrgawkowy stosowany przy padaczce. Z zasady ufam lekarzowi, jeśli się juz postanowiłam leczyć, ale trochę sie niepokoję. Podobno wszystkie stabilizatory są antypadaczkowe, taką uzyskałam odpowiedź na wątpliwości. Powiedzcie, czy ktoś z was też może miał zalecane takie leki?

rispolept to naj gówno.na stabilizację nastroju,bacz na anhedonię,bo ja oo niej miałam anhedonię wow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam fobię społeczną, powstałą na bazie niskiej samooceny i inne zaburzenia związane z tąże niską samooceną typu - niechęć do działania, brak poczucia sensu życia itp. Leczę się od paru miesięcy u psychiatry, który przepisał mi Effectin. Jako środek wspomagający, na podwyższenie i ustabilizowanie nastroju zapisał mi Risset, który źle na mnie wpływał. Zmienił mi go na Danoptin - lek przeciwdrgawkowy stosowany przy padaczce. Z zasady ufam lekarzowi, jeśli się juz postanowiłam leczyć, ale trochę sie niepokoję. Podobno wszystkie stabilizatory są antypadaczkowe, taką uzyskałam odpowiedź na wątpliwości. Powiedzcie, czy ktoś z was też może miał zalecane takie leki?

rispolept to naj gówno.na stabilizację nastroju,bacz na anhedonię,bo ja oo niej miałam anhedonię wow

 

Tak. Rispolept z nowych atypowych neuroleptykow jest najgorszy. Prawie pewne objawy pozapiramodowe w dawce pow 6mg

 

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zmniejszyles dawkę?

 

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

 

-- 16 sty 2014, 20:53 --

 

zauważyłem, że odkąd jestem na 50mg lamo mam lekkie kłopoty z pamięcią i trochę dłużej muszę szukać słów w głowie. Dziwne, bo myślałem, że lamo stępia pamięć a jest u mnie odwrotnie, a stan ten trwa już od 3 tyg... :?

I pytanie za 100pkt: czy lamo zwiększa ilość sertraliny w organiźmie?

 

A czemu zmniejszyłeś dawkę lamo? Z tego co pamiętam byłeś na 75mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś pomimo pojawienia się wysypki kontynuował leczenie lamotryginą?

Brałam Lamitrin przez 10 dni w dawce 50 mg od początku (tak zapisał lekarz). Po 10 dniach dostałam bardzo mocnej wysypki na całym ciele i wg lekarza ten lek niestety dla mnie odpada...

 

Wysłane z mojego X2 7.1S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

getmeoutofhere, ja kontynuuje mimo, że też lekarz kazał odstawić i nie żałuję, gdyż wysypka z czasem osłabła niemal do zera, ale są momenty, że się nasila przy zwiększeniu dawek

Popiół, przez 3 tyg na niższej dawce lamo miałem stępioną pamięć i gorszą koncentrację. Po powrocie do 75mg pamięć i koncentracja lepsza, bo depra się zmniejszyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, ja bym uważała z tą lamotryginą, choć uważam, że to wspaniały lek i baardzo mi pomaga, ale potrafi być niebezpieczny. Ostatnio słyszałam, że ktoś się przekręcił po podaniu lamo i to na oddziale. Jeśli kogoś interesuje ta sprawa mogę później napisać więcej szczegółów. Chyba chodziło o rumień wielopostaciowy, ale nie jestem pewna. To bardzo rzadkie przypadki, ale jednak się zdarzają. Więc jak lekarz mówi, żeby odstawić, to ja bym go raczej słuchała- przynajmniej w przypadku tego leku, bo jeśli chodzi o inne to może nie zawsze nie koniecznie ;). Uważajcie, proszę.

 

A jeśli chodzi o małą dawkę, to też uważam, że to niesamowite, jak mogą działać tak niewielki ilości- ja czułam sporą poprawę już przy 25. Z tym że nie mam chad tylko bdp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

getmeoutofhere - Moja lekarka przy wprowadzaniu mi lamo, od razu powiedziała, że na początku przy ustawianiu dawki może pojawiać się wysypka, nawet powiedziała co mogę za smarowidło w aptece dokupić, bo to powinno ustąpić po ustawieniu dawki/ dalszym braniu, jeśli nie ustępuje, to zgłaszasz się ponownie i odstawiasz ten lek. Ja nie miałam żadnych skutków ubocznych i jestem zadowolona, nie powiem Ci co to była za maść, którą mi poleciła bo to było dawno, więc nie pamiętam, ale możesz pytać lekarza, przecież chyba ma jakieś doświadczenia z tym lekiem :P. A czasami warto się pomęczyć z ubokami, przez te pierwsze 2 tygodnie średnio.

 

lulu.onthebridge - Jeny, straszysz ludzi tylko, wiadomo, że każdy lek może zaszkodzić, zwłaszcza jak lekarz badań nie robi tylko eksperymenty. A mam takie pytanie skąd wiesz, że akurat ten lek doprowadził do zgonu?

 

Taka uwaga, pamiętajmy, że jeżeli bierzemy więcej niż jeden lek, czasem po prostu połączenie leków, może nasilać skutki uboczne, a nie jeden lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy ciężkiej wysypce raczej żaden lekarz nie będzie proponował kontynuacji leczenia, są inne leki

coś powątpiewam w tę śmierć po lamotryginie, szanse na zespół Lyella są podobne jak w przypadku ibupromu (przejrzałem na szybko piśmiennictwo i to są jakieś pojedyncze - i wątpliwe - przypadki w skali światowej)

większe szanse na trumnę mają epileptycy, są jakieś powiązania lamo z https://en.wikipedia.org/wiki/Sudden_unexpected_death_in_epilepsy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę o ciężkiej wysypce, ale np. kilka krostek może wyskoczyć i moja lekarka mnie przed tym przestrzegła.zzYxx - A co bierzesz? Na co się leczysz? Bo "blokada myśli", pustka, może wynikać z tak różnych powodów, nie koniecznie z leków. Kiedy to się zaczęło, czy po braniu danego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera, zastanawiam się jaka jest maksymalna dawka Lamitrinu, mój doktorek znowu mi zwiększył dawkę, z 250 mg do 300 mg, to chyba dość dużo :bezradny: w każdym bądź razie obecnie czuję się bardzo dobrze, aczkolwiek przez dwa dni po zmianie dawki miałam straszną zamułę, senność i zmęczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, amitryptylinę biorę ale mam zmniejszoną dawkę, ze względu na wieczorny natłok myśli, lamo mi doktor podwyższył bo sie raz okaleczyłam i dlatego, że moje zachowanie i natłok myśli PODOBNO wskazują na stan maniakalny, no ale kuzwa, do ilu mg można tak zwiększać i zwiększać, no bez przesady :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, mój organizm nie toleruje innych stabilizatorów, nie próbowałam tylko litu, lamo dobrze mnie ustabilizowała, wyciągnęła mnie z epizodu depresyjnego, nastrój jest ok, ale teraz najbardziej mi doskwiera właśnie ten natłok myśl, z neuroleptykami również mam złe doświadczenia, mój doktorek unika ich jak ognia w moim przypadku, no i teraz w ogóle sobie myślę, że on przesadza , mam po prostu dobry nastrój i tyle, a ja nawet nie mam zdiagnozowanego chadu tylko cyklotymie i ja nie wiem o co mu kuzwa chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×