Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlasnie tez mialam kilka razy atak paniki po alko, ale to juz jak ogolnie mailam ataki czesto i jak pilam poza domem. Wtedy takie uczucie relaksu od razu wywolywalo panike. Ale to co potem mialam, ze wlasnie po malej ilosci (w domu), cala noc nie spania, kołatanie serca i przyspieszony puls - to jest dziwne... bo ja wtedy nawet lęku nie odczuwałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś dwa tygodnie temu wypiłem z kolegą litra wódki i po piwie na odchodne, trzymałem się w miarę. W domu chwilę posiedziałem na necie, wstaje od kompa, a tu czuję ucisk w klatce, zrobił mi się płytki oddech. Poszedłem do łazienki, patrzę się, a na twarzy czerwony burak plus wysypka. Wystraszyłem się jak cholera, myślę, że trzeba szybko na pogotowie uciekać, ale po chwili dobra, siadam na łóżko i jak nie przejdzie po 10 minutach to dzwonię. Puls miałem przemienny, raz wolno, raz szybko, po 7 minutach wszystko przeszło.

 

A stracha żeby coś wypić na sylwestrze to miałem, że ho ho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szy123, ja mialam swego czasu tez takie dziwne uczucie w glowie, jakby taka pustke ale tak fizycznie jakbym to czula. Tak kojarzylo mi sie, jakbym miala polowe czaszki odpilowanej i zdjetej i tak reszte na wierzchu :) i tez to tak troche jak laskotanie było ;)

 

-- 10 sty 2014, 01:07 --

 

a jeszcze kiedys czytalam, ze wystepuje takie cos, po lekach (albo tez po odstawieniu), że przechodzi Ci przez glowe taki impuls. Trwa to chwile, ale podobno niezbyt przyjemne... to ma nawet swoja nazwe, ale nie pamietam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek : odstaw alkohol

 

ja natomiast pale papierochy i jestem zla na siebie samå, ze nie potrafie zerwac z nalogiem. Moj måz palil okolo 40 lat i z dnia na dzien rzucil 1 maja w ubieglym roku. I zadnych ubokow, ani zwiekszonego apetytu, ani zdenerwowania. Podziwiam go ! Palicie te zabojcze patyczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013, ja nie palę od czerwca, a rzucałem odkąd wpadłem w nerwicę, bo po zapaleniu miałem szybki puls i wysokie ciśnienie, takie nerwicowe nakręcanie się. Brałem gumy nicorette owocowe przez miecha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o matko ! To po co ja w ogle zaczelam brac te tabsy ???

Ja wzielam juz w desperacji po moim ostatnim ataku paniki a udalo mi sie bez citalu 2 miesiåce wiec moglam jeszcze zaczekac caly miesiåc do 10 stycznia, bo wlasnie jutro zaczynam terapie behawioralnå ( ooopps dzisiaj o godz. 10 ).

 

I teraz sie martwie jak to bedzie, kiedy przestane brac tabletki :?

 

A co do papierosow : hm... moze uspokajajå, nie wiem. Nie pobudzajå mnie w kazdym bådz razie.

 

-- 10 sty 2014, 02:22 --

 

a czego ja juz nie probowalam, zeby rzucic nalog ! Plastry z nikotynå, gumy do zucia, papieros elektryczny - nic nie pomoglo, nawet slawienna ksiåzka Allen'a Carr'a :( a tak jå zachwalali. A moj måz bez zadnych wspomagaczy - z dnia na dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013, radzę sam. Byłem u psychiatry, pytał się czy chcę leki, ja mu powiedziałem, że nie. Przyszedłem po to aby zapisać się na psychoterapię, po godzinnym wywiadzie jak sobie radzę powiedział, że psychoterapie zafundowałem sobie już sam. Jakoś sobie radzę, wychodzę na prostą, powoli. Mi się wydaje, że dlatego idzie mi tak w miarę dobrze, bo szybko uwierzyłem, że to nerwica. Jakbym pewnie dalej szukał u siebie chorób itp, to by było gorzej.

 

Ale od stresu pogorszył mi się wzrok, mam męty, śnieg optyczny, podwójne widzenie, to wszystko już udało mi się zaakceptować, chociaż są chwilowe dołki, że już nie będę widział tak czysto jak kiedyś. I mam małą nadzieję, że kiedyś może to minie... Ja już zapomniałem jak to jest widzieć normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze wzrokiem to faktycznie okropne zmartwienie. Ja takze czulam, ze trace wzrok, zaczelam widziec jak za mglå ale po rozpoczeciu kuracji moj wzrok sie poprawia. podobnie z pamieciå. Myslalam, ze to poczåtek demens ( nie wiem jak przetlumaczyc demencje na j.polski) ale fakt faktem, kiedy oswoilam sie z diagnozå i przestalam sie martwic o jakiegos guza w mozgu czy stwardnienie rozsiane to moj stan radykalnie sie polepszyl. Zanim zdobylam wiedze na temat atakow paniki myslalam, ze kazdy taki atak to zegnanie sie ze swiatem. Moje nogi odmawialy posluszenstwa, dretwialy mi palce u råk, wiec wmawialam sobie jakås chorobe ze zlym krwioobiegiem, a to bialaczke, raka krwi, borelioze.

 

I nie wiem co mi pomogo :

- pogodzenie sie, ze to tylko ataki paniki,

-przeczytane publikacje nt. atakow

-rozmowy na tutejszym forum

-2 miesieczna yoga ( nauczylam sie tam relaksacji i oddychania )

- szperanie po internecie i czytanie o depresji, nerwicy i lękach

- czy tabletki

 

Pewnie wszystko po trochu :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013, no i tymi wszystkimi sposobami zaczęłaś walczyć i dobrze :great:

 

wieslawpas, życie budzi się nocą :mrgreen: Chociaż ja będę niedługo zmykał bo wstaję jutro, tffuu, już dzisiaj o 8 :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalam o forum "Nocne marki" czy "rozmowy by night " albo jakos tak, ale jeszcze tam nie zablådzilam. Podejrzewam, ze tam to dopiero nocå så prowadzone rozmowy chyba od 22-6. Bede musiala sprawdzic to ktorejs nocy :D

 

A teraz juz naprawde uciekam. Do jutra Chlopaki ! Trzymka sie :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja całkiem dobrze sie czułem jakies pół godziny temu poczym pojechałem do apteki, kupiłem coaxil nakreciłem sie, że nie zażyłem leku i sie wkreciłem, nie moge w to uwierzyc, że jeszce godzine temu jak rozmawailem na parkinu to bylem wyluzowany i spokojny.

 

-- 10 sty 2014, 03:02 --

 

nova_2013, Tam rozmawia sie do okolo 3 w nocy, to jest taki kanał plotkarski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani Witajcie :***

 

Ja dzis znów do psychiatry. Nie chce mi sie z domu ruszac bo pada :roll:

 

-- 10 sty 2014, 07:33 --

 

nova_2013, niestety palę :oops: Kiedys rzucałam z Tabexem, póki go brałam było ok, po odstawieniu zaczełam znów. Plastry u mnie nie wchodza w grę, reka strasznie mnie bolała i piekła :roll: Jak tylko troche ogarne demony przeszłosci u psychologa zaczne znów walkę

 

-- 10 sty 2014, 07:36 --

 

ja dzis po sesji zdjecioej i ataku nie mialam ale cala sesje zlosc okropna czulam i jakies pobudzenie duze.

 

super :great:

 

Ja dzis ide o ile wieczorem nie bedzie padało zapisac sie na tyniu-tyniu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×