Skocz do zawartości
Nerwica.com

Piękne umysły czyli spam działu Schizofrenia


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

No, stracił pompę.

Zadałbym jakieś pytanie do dyskusji, ale nic mi nie przychodzi do głowy. Czytaliście/czytacie jakieś profesjonalne artykuły o schizofrenii? Ja czytałem książkę A. Kępińskiego "Schizofrenia" i raczej przybiła mnie ta książka, z pewnością nie wieje od niej optymizmem. Przedstawia chorego przez pryzmat choroby, ukazując jako jednostkę całkowicie patologiczną, niemal cofniętą w rozwoju. Sposób jest dość rzeczowy, zawiera generalizacje zapewne na podstawie dużej ilości przypadków tworząc ogólny obraz choroby. Jest to jednak spojrzenie chłodnie analizującego naukowca, tylko trochę tam empatii, za mało jak na tak ciężką chorobę.

 

No i teraz nie wiem, czy choroba taka paskudna, czy lekarz nie daje nadziei. Książkę oceniam na 5/10. Same opisy są elokwentne i szczegółowe, pisane piórem wykształconej osoby. Z racji tego że sam przeżyłem psychozę nie mogę zdzierżyć nasuwających się wniosków z książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000, to stara książka, bodajże :? . Obecnie dużo się zmieniło i osoby chore są aktywne zawodowo, uczące się, studiujące.

Mnie też, swoją drogą, książki czy filmy w tym temacie przygnębiały bo pokazywały, teraz tak myślę, przesadzony obraz osoby chorej aby film był ciekawy ( tyczy się to filmów i prozy nie publikacji naukowych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

czy ktoś z was kto się zmaga z chorobą zwaną Schizofrenia ma objawy lub dałby mi namiary do poczytania bo szukam i nic nie mogę znaleźć , a konkretnie chodzi mi o to co doznaje jak patrzę w lustro gdy się wpatruję skupie wzrok wszystko się zmienia zamiast mojego odbicia jest czarna postać z czarnymi oczami, cały czas mam wrażenie jakbym nie była sama , czasami mam wrażenie że wchodzę w jakiś trans przy tym towarzyszą mi zawroty głowy , piski szumy tykania w uszach ,świat odbieram jak obraz w tv kaszę mroczki światełka plamy, 1 raz w życiu kilka dni temu bo sen mam przerywany obudziłam się i słyszałam jakby od środka ucha lewego jakieś głos jakieś wołanie , gdy patrzę na moje ciało też się zmienia zniekształca , już nie wiem kiedy normalnie spałam wciąż budzę się po kilka rany a szczególnie o 2w nocy mam notoryczne syn złe .miłego wieczorku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w ten przedświąteczny dzień :)

PJT myślisz że to jest choroba ?czy obecność ducha czy czegokolwiek podobnego, wiesz ja wcześniej nie chorowałam nie miałam styczności dopiero jakiś czas po porodzie ,pamiętam że wtedy żyłam w dużym stresie i pewnego dnia podczas zwykłych czynności w łazience gdy spojrzałam w lustro coś mnie odrzuciło wystraszyłam się własnego odbicia , potem o tym zapomniałam i z czasem znów to powróciło , jakoś przed tym latem powróciło z podwójną siłą i doszło tak jak pisałam powyżej co widzę gdy patrze się w lustro czarną postać , jak patrze się na ręce to one rosną zmieniają kształt i ciągłe uczucie wychodzenia z ciała ,jakbym była poza nim i nie mogła wejść z powrotem , kiedyś byłam u uzdrowiciela on powiedział że coś niedobrego zawładnęło moją duszą ale po 4 sesjach zrezygnowałam , biorę lek parogen 1 razy dziennie od 2m-c ataki paniki i tym podobne się uspokoiło ale nie to co widzę w lustrze , prócz tego mam jakby kasza ,mżawka deszczyk plamy w oczach prócz normalnego obrazu cały czas i szumy piski tykania w uszach ahh.......uciekam zrobić małemu obiadek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PJT z mężem raczej partnerem bo po ślubie nie jesteśmy, on przyjmuje do wiadomości że coś mi jest ale nie traktuje mnie poważnie raczej bagatelizuje ,nie mam nawet z kim tak naprawdę o tym porozmawiać ,zanim trafiłam do lekarza to z bezradności poszłam do tego uzdrowiciela tak go chwalili miałam już dość on robił egzorcyzm to znaczy te modlitwy i powtarzał cały czas że coś ze mną jest nie tak , no bo to jest chore żeby 28l kobietka miała tyle chorób na raz zakrzepica ,z.Menier, cukrzyca, uszkodzony wzrok słuch ciągłe migreny, byłam też za ostatnie pieniążki u kręglarza nastawił mi kręgosłup i powiedział że mam ucisk piersiowy,ucisk zwyrodnienia szyjne, dyskopatie i tak co jakiś czas coś nowego mi lekarze wynajdują wszystko jest nie tak jak powinno, mój mały ma 3l sama sobie ze wszystkim radze nie mam wsparcia ,jak miała silne ataki paniki sztywnienie mięśni ciała szczęki kolory w oczach się zmieniały serce chciało wyskoczyć , dreszcze, zatykania duszności osłabienie cisnienie skakało to przebywałam u mamy i to ja musiałam wzywać karetkę bo nikt mnie nie traktuje poważnie, lekarze powiedzieli że jestem wrakiem nerwicy dostałam zastrzyki na uspokojenie i z czasem było o.k, z czasem to wszystko przezwyciężyłam i radzę sobie sama ,wcześniej miałam tak że jak wstawałam to sprawdzałam czy żyję czy bije serce czy słychać puls ,miałam prądy przez całe ciało, sciskanie żołądka ale jak mówię biorę parogen 2m-c i z czasem wszystko się uspokoiło ale nie to co widzę w lustrze czy wpadanie w trans ,jak wybudzam się że snu mam silne zawroty głowy szumy w uszach,obraz jak w tv kasza, ciągłe sny złe, ciągłe uczucie że nie jestem sama, że świat jest taki sztuczny inny, jak patrzę na daną rzecz np; meble to one zbliżają się do mnie sufit ściany też , jak patrze na ręce to zmieniają kształt, jak patrzę na siebie nogi to mam uczucie że jestem poza ciałem cały czas, że to nie moje ciało, oczy przy dłuższym patrzeniu są złe jakby chciały mnie skrzywdzić , 2razy w takcie transu coś podpowiadało mi że mam się udusić własną ręką , wielokrotnie podczas zakupów wystraszę się własnej ręki jak dotykam np coś na półce, są momęty że ludzi spostrzegam inaczej ,mam wyostrzony słuch ,wzrok, czasami jestem tak wystraszona że noszę święty łańcuszek ,mam święte obrazki modle się , czasami czuje energię jak coś mnie odpycha , sama jestem w szoku że tak nagle może sie czyjeś życie odmienić :( byłam u psychiatry miła kobietka , wspominała że mam zaburzenia somatyczne nerwicowe ale nie tylko, dała skier na tarapie ale nie mam z kim zostawić małego, mój M jezdzi w trasy nie ma go ciągle , czuje się samotna jak palec , może łatwiej byłaby mi to wszystko zrozumieć jakbym poznała kogoś takiego jak ja , miłego wieczorku . a dlaczego nie mam chodzić do uzdrowicieli ? słyszałam że potrafią energie zabrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mogłabym porozmawiać na temat choroby schizofrenii,

chesz pogadac przez tela ? mam darmowe do wszystkich sieci

 

Z jednej strony bardzo ,a z drugiej strony czuje automatyczną blokadę ,nie wiem dlaczego ale zawsze mi jest łatwiej napisać co czuje niż gadać , jestem na facebook tam można też pogadać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łamię się z wami dziś opłatkiem białym,

Wy wszyscy moi dalecy czy bliscy

Wy, co za błędnej gwiazdy ideałem

Po świecie się rozproszyli całym.

Wy co pijecie z rzek lodowych zdrowi

Wy, mocni, wytrwali- wy wszyscy,

Których rząd jasny przed wzrokiem mi stoi,

Związani ze mną węzłem wiecznie trwałym,

Z wami się łamię dziś opłatkiem białym...Agnieszka...Wesołych Świąt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×