Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

elmopl79,

No rodzinka mnie siłą prawie wyciagnęła po południu na spacer i mimo, że początkowo szłam jak pijana i byłam totalnie spanikowana, to jak zapomniałam non stop obserwowac swój organizm, to było znowu troszkę lepiej. Ale do normalności to jeszcze daleka droga:(:(:(

Sorry,, że ciągle odwołuję się do efectinu ale po nim to efekt był taki, ze lęki jakby zostały głęboko zamkniete gdzieś i miałam pewnośc, że sie nie pojawią. Teraz te lęki, czuję gdzies blisko jak sie czają... no i ta anhedonia:(

Wiem,wiem,bo ja porownuje z seroxatem,co prawda on mnie powali na prawie dwa tygodnie,ale nie mialam aż takich koszmarnych skutków ubocznych.Tymbardziej,ze wtedy bylam w okropnym stanie,a tym razem nie bylo większej tragedii jak poszlam do lekarza.Z tym nie umiem sie pogodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę.

Do niej cholernie trudno jest się dostać.

Dopiero za miesiąc wizyta.

Ale to nic nie zmieni. Jak już postanowilam że nowy lek , to nie mogę wrócić do tego starego.

Bo też mogą być efekty uboczne.

Znacznie gorsze.

Chyba to jest silniejszy lek.

Z dnia na dzień ( 1 dzień przerwy bo mi zabraklo esci a potem wieczorem -kolejny dzień już nowy lek- 200 mg

Chyba problem może też leżeć w tym że sama muszę sobie poradzić z dawką leku. Iść na badania za parę dni i przekonać sie ,bo być może za duże mam stężenie tej substancji we krwi.) ( Filepsin 400mg w 2 dawkach )

 

Chyba muszę poczekać. Trochę źle się czuję ale muszę przeżyć z nadzieją że będzie lepiej.

Pobudzenie tylko momentami. W chwilach paniki . Ale wtedy to kompletna porażka jest. Może to moja wina,bo pomieszałam kilka substancji. Tak, to moja wina.

Ale to był szok ,że mogę tak bardzo panikować.

Teraz jestem raczej senna ;)

Na ulotce napisano- ''niewielka liczba osób stosujących leki przeciwpadaczkowe,zawierające karbamazepinę myślała o tym ,aby się skrzywdzić lub zabić.'', oraz- jeśli pojawią się takie myśli to należy natychmiast skontaktować się z lekarzem''

Ogólnie jak chodzę do szkoły to jest ok. Problem pojawia się kiedy jestem sama ,albo coś mnie doprowadzi do paniki czy stresu. Lepiej żeby wszyscy wtedy uciekli jak najdalej. Sama od siebie chciałabym sie uwolnić.Poczucie wolnej przestrzeni, wolności. Dziwne mam pragnienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

No ja tak samo nie mogę sie pogodzić, że nie byłam w tragicznym stanie, poszlam szybko, żeby pojawiajace się leki nie rozpędziły się nadto, bye je "zdusić" w zarodku, doktorek potwierdził, że dobrze, ze przyszłam TAK WCZEŚNIE zanim leki padły mi na jakis organ i pojawiłyby sie objawy ze strony innych ukladów, np. kolatania serca, czy np. mdlości ze strony p.pokarmowego.

I co z tego? efekt taki, czuję sie gorzej niż przed esci:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę.

Do niej cholernie trudno jest się dostać.

Dopiero za miesiąc wizyta.

Ale to nic nie zmieni. Jak już postanowilam że nowy lek , to nie mogę wrócić do tego starego.

Bo też mogą być efekty uboczne.

Znacznie gorsze.

Chyba to jest silniejszy lek.

Z dnia na dzień ( 1 dzień przerwy bo mi zabraklo esci a potem wieczorem -kolejny dzień już nowy lek- 200 mg

Chyba problem może też leżeć w tym że sama muszę sobie poradzić z dawką leku. Iść na badania za parę dni i przekonać sie ,bo być może za duże mam stężenie tej substancji we krwi.) ( Filepsin 400mg w 2 dawkach )

 

Chyba muszę poczekać. Trochę źle się czuję ale muszę przeżyć z nadzieją że będzie lepiej.

Pobudzenie tylko momentami. W chwilach paniki . Ale wtedy to kompletna porażka jest. Może to moja wina,bo pomieszałam kilka substancji. Tak, to moja wina.

Ale to był szok ,że mogę tak bardzo panikować.

Teraz jestem raczej senna ;)

Na ulotce napisano- ''niewielka liczba osób stosujących leki przeciwpadaczkowe,zawierające karbamazepinę myślała o tym ,aby się skrzywdzić lub zabić.'', oraz- jeśli pojawią się takie myśli to należy natychmiast skontaktować się z lekarzem''

Ogólnie jak chodzę do szkoły to jest ok. Problem pojawia się kiedy jestem sama ,albo coś mnie doprowadzi do paniki czy stresu. Lepiej żeby wszyscy wtedy uciekli jak najdalej. Sama od siebie chciałabym sie uwolnić.Poczucie wolnej przestrzeni, wolności. Dziwne mam pragnienia .

A na jakie badania?Mozna zbadać stężenie leku?A gdzie to sie robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

No ja tak samo nie mogę sie pogodzić, że nie byłam w tragicznym stanie, poszlam szybko, żeby pojawiajace się leki nie rozpędziły się nadto, bye je "zdusić" w zarodku, doktorek potwierdził, że dobrze, ze przyszłam TAK WCZEŚNIE zanim leki padły mi na jakis organ i pojawiłyby sie objawy ze strony innych ukladów, np. kolatania serca, czy np. mdlości ze strony p.pokarmowego.

I co z tego? efekt taki, czuję sie gorzej niż przed esci:(

Powiem Ci,ze wole juz te ataki lęki paniki bez leku,niż przechodzić to co przechodzilam przez te3tygidnie...Dlatego zastanawiam sie co dalej...

 

-- 08 gru 2013, 19:37 --

 

elmopl79, We krwi. Badania krwi :)

Laboratorium

Stężenie serotoniny tez mozna sprawdzić?Juz Ci mowie czemu sie zdziwilam.Pytalam lekarza rodzinnego o takowe badanie jak tak źle sie czulam,to mnie wysmial.Poszlam do laboratorium i tam nie mieli takiej uslugi.Pytalam psychiatry,a ten mówi,ze taki badanie to w szpitalu robia,ale nie widzi sensu,bo to jasne po objawach,ze mi brakuje serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi- takie badanie NIE ISTNIEJE. Można co prawda oznaczyć stężenie serotoniny w moczu, osoczu czy surowicy krwi, ale to absolutnie nie mówi nic o poziomach serotoniny w tkankach, oun czy ogólnej aktywności układu serotoninergicznego i nie ma żadnego znaczenia w diagnostyce zaburzeń psychiatrycznych. A kosztuje tylko 150zł i nie jest powszechne- laby, które robią to badanie można policzyć na palcach jednej ręki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie badanie jest jedynie w stanie stwierdzić czy substancja jest obecna we krwi czy nie. Żeby zbadać to ilościowo/jakościowo i określić biodostępność trzeba zrobić monitorowanie stężenia leku we krwi, a prywatnie to dość droga impreza i nie dla wszystkich leków. Akurat przy lekach przeciwpadaczkowych(jak karbamazepina) jest taka mozliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chodziło o badanie stęzenia innej substancji , nie serotoniny.

Ale mam nadzieję że nie wywołałam zamętu ;/

Nie,nie,to nie chodzi o zamieszanie,ale jakie życie by bylo prostrze :great: Idziesz,robisz badanie,potem wizyta u psychiatry,dobranie lekow....Ah.. Nawet moglabym mieć te skutki uboczne miesiąc,ale bylabym pewna,ze to przejdzie,a lek zacznie dzialac....Wiecie co,chyba to esci nie dla mnie....zaczynam bredzic :zzz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA się robi badania SPECT, PET, ale jakby chcieli robić takie badanie wszystkim hipochondrykom(bez urazy, nie mam nikogo na myśli) to by zbankrutowali. Poza tym zanim to się stanie powszechne w Polsce i NFZ to będzie każdemu świrkowi refundował to chyba minie 500 lat, a ja zdążę umrzeć 5 razy i wyrośnie mi sosna na czole, a Polska może w ogóle przestanie istnieć.

 

-- 08 gru 2013, 21:24 --

 

Steviear, Tzn. nie powinno się opierać dalszego postępowania na jednym pobraniu/wyniku, powinno się wykonać kilka pomiarów stężenia w określonym czasie i porównać z zakresem stężeń terapeutycznych,toksycznych itp. Jak ktoś ma za duże stężenie-obciąć mu dawkę, jak za małe-zwiększyć.

 

-- 08 gru 2013, 21:26 --

 

Wiadomo, że osoby chude/otyłe, dzieci/starsze, z chorobami nerek i wątroby, przyjmujące inne leki mogące mieć wpływ na metabolizm powinny mieć dostosowane indywidualnie dawki leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Passenger, U mnie jest tylko 1 skierowanie. Czyli mówisz,że wynik.. ''do kosza''?

Myśle,że 1 powinien starczyć. Chodzi tylko o zbadanie ,czy nie przeginam z ilością substancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że jest 22.00 a ja czuję się lepiej:)

 

Mam nadzieję, że jutro rano ten stan się utrzyma, a nie znowu, że bedzie fatalnie:(

 

-- 08 gru 2013, 22:03 --

 

Bo już 2 dni temu miałam też ten stan beztroski, ale rano czar prysł...

Może jednak to jakieś światełka w tunelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak się teraz czuję to moge już jutro iść do pracy, a jeszcze dziś po poludniu bałam się wyjśc z domu na krok:(

 

Boję się tylko, że to przedwczesny alarm - dwa dni temu było to samo, wieczorem beztroska, uczucie ulgi, radośc, moblizacja, a rano nastepnego dnia anhedonia:( uczucie odrealnienia, przygnebienia, oszołomienia...

Zobaczymy rano....

 

-- 08 gru 2013, 23:04 --

 

pika30,

Pika a jak u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informuję, że jest 22.00 a ja czuję się lepiej:)

 

Mam nadzieję, że jutro rano ten stan się utrzyma, a nie znowu, że bedzie fatalnie:(

 

-- 08 gru 2013, 22:03 --

 

Bo już 2 dni temu miałam też ten stan beztroski, ale rano czar prysł...

Może jednak to jakieś światełka w tunelu...

Katarzynka,tez tak mialam.Wybijala 22,a ja....az chcialo sie żyć.Wtedy sprzatalam,mylam gary,wyglupialam sie z synem-robiliśmy zawody w staniu na rekach :zonk: Tak,tak....oni szli spac,a ja wiedzialam do drugiej,bo balam sie polozyc,bo rano byly znowu to samo....Moze to znak,ze idzie ku lepszemu.Ja wtedy zmniejszylam dawke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

No dokladnie, boję się iść spać, bo obawiam się, że rano bedzie znowu koszmarnie:(

Zresztą teraz już jest troszkę znowu gorzej, kilka godzin temu byłó super, teraz juz takiej rewelacji nie ma, co będzie rano? aż sie boję tego stanu porannego:(

Dlatego ja buszuje po domu do późnych godzin nocnych i napawam sie ta beztroska,energia,radoscia,ulga od glupich myśli.Czuje sie bezpieczna i szczesliwa.Chcialoby sie powiedziec-chwili trwaj...A może cos sie zaczyna "przejasniac",moze to juz to seiatelko.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, u mnie różnie... tzn raz wydaje mi się że jest ok, a za chwile chce mi się płakać że nie dam rady, ale przynajmniej zasypiam bez napięcia, tylko jakoś tak normalnie, no i przesypiam całą noc bez wybudzania się, jak się budzę to nie mam już tak mocno natrętnych myśli, są ale nie tak bardzo uciążliwe. czy to normalne żeby tak było po dwóch dniach brania zaledwie ćwiartki leku?? czy to efekt placebo?? o 10 ma przyjść moja mama, zająć się dzieckiem a ja zwiększam dziś dawkę, łykam połówkę, boję się że mnie zetnie z nóg, bo półgodziny po zażyciu leku jestem taka śpiąca że szok !

 

-- 09 gru 2013, 08:46 --

 

powiem wam jeszcze że jak kiedyś wchodziłam w zoloft wprawdzie od razu łykałam całą tabletkę to czułam się sto tysięcy razy gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jedną rzecz, po wysiłku fizycznym np. wieczornym - rano czuję jakby większe działanie Esci. Ma to coś wspólnego jedno z drugim?

 

U mnie zaczyna się 3 tydzień brania i jest całkiem Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×