Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, jestem tu nowa. Wlasnie wrocilam od lekarza, ktory potwierdzil moje przypuszczenia, ze mam nerwice lekowa. Od trzech lat ta choroba powoli we mnie dojrzewala, ale tak naprawde rozwinela sie ze dwa miesiace temu przed studiami. Jestem na pierwszym roku i zastanawiam sie czy nie wrzucic na luz, wyleczyc sie i odpoczac w tym roku czy tez dalej meczyc sie na uczelni. Co o tym sadzicie?

dostalas/dostaniesz jakies leki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciagle nie moge dojsc do ladu z oczami. Moze dlatego, ze w mieszkaniu mam raczej ciemno?

Wychodze i mam wrazenie jakby mi oczy mialy eksplodowac! taki ucisk jakis, napiecie. Ni to w oczach ni to w czole. Wrrrr :zonk:

I najgorzej chyba jest w taki pochmurny dzien, jak nie mam okularow przeciwslonecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DlaczegoAkuratJa, witaj!

Ja powiem Ci tak... jak mi sie kiedys to zaczelo, zrezygnowalam ze studiów bo nie dalam rady nawet tam jezdzic. I mialam troche przerwy. Potem poszlam na inny kierunek i z perspektywy czasu, ciesze sie, ze rzucilam tamte, bo potem robilam cos co bardziej mnie interesowalo.

Ale mysle, ze to indywidualna sprawa, bo z drugiej strony jak jakos dajesz rade jezdzic na zajecia, to pewnie szkoda tracic roku czy wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania33 Milo poznac:) Jestem przerazona tym, ze mnie to spotkalo, ale rownoczesnie w miare szybko zaczelam dzialac takze mam nadzieje ze wszystko sie ulozy..;D

 

-- 19 lis 2013, 13:21 --

 

Dostalam setaloft + xanax

 

 

Masz dobre leki tylko uwazaj na xanax bo uzaleznia. Aczkolwiek miej przy sobie jak idziesz do szkoly czy gdziekolwiek.

setaloft bedzie sie rozkrecal 3-4 tygodnie i dodatkowo poprawi Ci nastroj

 

a jako ze masz dobrze dobrane leki to radze Ci kontynuować studia, z tym da się żyć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja juz bralam sam xanax przez miesiac, ktory przepisal mi moj lekarz rodzinny i bywalo raz lepiej raz gorzej, a potem opakowanie skonczylo sie i lek zostal odstawiony z dnia na dzien, a slyszalam ze to nie jest dobre. Czasem nawet po xanaxie nie bylam w stanie pojsc na uczelnie, zalezalo od tego jakie mialam zajecia. Ucze sie na uczelni prywatnej, aczkolwiek mega duzej i czuje sie tam strasznie nieswojo. Wiecie... sami ludzie z kasa i wysokim ego, a to tylko pogarsza moj stan. :c Tez chcialabym miec wyrabane na wszystko jak oni, no ale coz:) Nie wiem czy dam sobie rade, bo kazdy kolejny tydzien wpedza mnie w gorszy stan.. Nie wiem co wazniejsze, nie zawiesc rodzicow (bo ja zorientowalam sie ze to studia nie dla mnie) czy moje zdrowie psychiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ciagle nie moge dojsc do ladu z oczami. Moze dlatego, ze w mieszkaniu mam raczej ciemno?

Wychodze i mam wrazenie jakby mi oczy mialy eksplodowac! taki ucisk jakis, napiecie. Ni to w oczach ni to w czole. Wrrrr :zonk:

I najgorzej chyba jest w taki pochmurny dzien, jak nie mam okularow przeciwslonecznych.

 

Moim zdaniem to jest taki objaw ataku paniki. Mam to samo - tylko nie ciągle. Przykład - niedawny - wydawało mi się, że zauważyłam kogoś znajomego na przystanku i od razu, ucisk w oczach, zesztywnienie.. Też w lecie ciągle zasuwam w okularach przeciwsłonecznych - bo boję się, że ktoś zobaczy tą moją panikę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wazniejsze, nie zawiesc rodzicow (bo ja zorientowalam sie ze to studia nie dla mnie) czy moje zdrowie psychiczne.

Wiesz co, a chce Ci sie meczyc tyle lat, robiąc coś co nie jest "dla Ciebie" ? Ja nie chce Cie namawiac do zlego w zadnycm wypadku. Ale pamietaj, ze takie rzeczy tez moga wywolywac czy pogarszac nerwice. Ja tez poszlam na pierwsze studia bardziej z przymusu i teraz mam wrazenie, ze to organizm sam mi dawał znak (na siłe), ze nie powinnam tego robic i ze tego nie chce. A potem jak zaczelam studiowac to co mnie naprawde interesowalo, i chcialam to robic - wtedy czulam sie super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×