Skocz do zawartości
Nerwica.com

Problem


ja16.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i to chyba powazny. Ostatnio chyba uswiadomilem sobie, ze mam jakas nerwice?. Problem polega na mojej wymowie i najgorsze jest to, ze boje sie cos z tym zrobic. Mowie niewyraznie i jeszcze w dodatku sie jakam. Czasami mam taki dzien, ze ciezko mam wypowiedziec jakies slowo (najgorzej zaczynajace sie na j,d,t,r.. ). Moze mi ktos wytlumaczyc czemu jednego dnia wszystko jest ok a innego nie? Nastepny problem polega na tym, ze jestem malo rozmowny. Najgorzej jak gadam z jedna osoba... W grupie juz troche lepiej. Czasami ciezko mam sklejac zdania do kupy i np. nie umiem czego opowiedziec (to co teraz pisze sprawia mi trudnosc, mam duzy metlik w golwie nie wiem od czego zaczac pisac i co ?). Bardzo mi to utrudnia zycia, mam taki metlik w glowie, nie wiem co z tym zrobic. Boje sie o tym komus powiedziec. Uswiadomilem sobie, ze sam sobie z tym nie poradze i trzeba bedzie pojsc z tym do lekarza. Tylko najlepiej jakiego ? Napewno wiem, ze pojde do logopedy. A dalej co ? Psychiatra? A moglem to odziedziczyc, ze mowie niewyraznie po rodzicu ?

Jak gdzies ide miedzy ludzi to sie bardzo stresuje, mam wrazenie ze kazdy sie na mnie patrzy. Nie wiem co tu jeszcze pisac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem z reguły jest zawirowanie w głowie, ale w końcu zaczyna nim być natrętne myślenie o tym przeradzające się w obsesję. To jak z gorączką, którą trzeba zbić, bo zagraża życiu.

 

Przejdź się do psychologa, przez internet trudno doradzać. Chyba że masz jakieś pytania. No i odpowiedzi też utrudnia fakt, że choroba każdego objawia się trochę inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O moim problemie z nikim jeszcze nie rozmawialem, jest mi bardzo ciezko o tym mowic. Boje sie nawet o tym powiedziec wlasnym rodzicom. Wszystko w sobie to ukrywam, ale jest mi z tym coraz gorzej. Zawsze sobie wmawialem, ze sam sobie z tym poradze..ale chyba niee

Teraaz pracuje za granica. I jak sie zdobede na odwage to pod koniec roku pojde na wizyte do psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×