Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

ja dzisiaj to samo!!! dusznomi, a moze to po tym okresie? bo jednak ubytek zelaza pewnie itd. ?

Kurde ja po drodze do domu, tak sie beznadziejnie czulam, jakbym miala az mroczki przed oczami, tylko czekalam az zaslabne! ale dotarlam jakos :) Chociaz zmeczona jestem jak nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od pół roku zbierałam się pójść pobiegać - teraz się pytam czemu tyle zwlekałam !!!??? - pierwszy raz od trzech miesięcy czuję się normalnie - czyli wspaniale - zero natrętnych myśli - zero lęku :yeah:

 

pewnie jutro pożałuję tych słów ;) ale dzisiaj upajam się normalnym wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Ja dzisiaj średnio, czułam trochę niepokój, no ale normalne, nawet na lekach na pewno może czasem się tak zdrarzać, i teraz jest to rzadko.

 

Nervka, ja podobnie, hydroxyzynę mam właśnie na sen przepisaną, bo z tym też było źle zasypiałam przez 5 lat nawet o 5 rano czy 6 rano i ciężko było mi na tle nerwowym z nerwicy zasnąć wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Podobnie jak wy, mam problem z atakiem paniki. Nie daje już rady, od paru tygodni to wszystko się nasiliło. Zaczęły się pojawiać głupie myśli, nocne płacze. A owe ataki wyglądają tak, że nie mogę zasnąć, serce mi wali jak szalone, a gdy tylko uda mi się zamknąć oczy, przebudzam się wystraszona.

Chciałabym nawiązać z kimś, kto ma podobnie, kontakt. Chcę wiedzieć, że nie jestem z tym wszystkim sama. To jest moja druga próba nawiązania z kimś e-mailowego kontaktu, może tym razem się uda.

Może nie tylko mnie takie coś będzie pomocne. Jeżeli ktoś również odczuwa taka potrzebę, proszę, napiszcie do mnie.

Mój mail: queen.1991@wp.pl

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

Podobnie jak wy, mam problem z atakiem paniki. Nie daje już rady, od paru tygodni to wszystko się nasiliło. Zaczęły się pojawiać głupie myśli, nocne płacze. A owe ataki wyglądają tak, że nie mogę zasnąć, serce mi wali jak szalone, a gdy tylko uda mi się zamknąć oczy, przebudzam się wystraszona.

Chciałabym nawiązać z kimś, kto ma podobnie, kontakt. Chcę wiedzieć, że nie jestem z tym wszystkim sama. To jest moja druga próba nawiązania z kimś e-mailowego kontaktu, może tym razem się uda.

Może nie tylko mnie takie coś będzie pomocne. Jeżeli ktoś również odczuwa taka potrzebę, proszę, napiszcie do mnie.

Mój mail: queen.1991@wp.pl

Pozdrawiam.

 

 

Sama na pewno nie jestes;). Teraz mam 24 lata, ale jak pamietam juz od dziecinstwa dopadaly mnie sprawy nerwicowe. U mnie glownie objawia sie to mdlosciami, odrzuceniem od jedzenia, ciaglym stresem i napieciem, problemami ze snem. W ciagu liceum mialam dwa razy takie dwumiesieczne zle okresy, ale przeszlo samo. Pozniej rok po liceum znow mnie dopadlo, ale tak samo jak wczesniej 2-3 miesiace i przechodzilo, wracalam do normalnego zycia. Jednak rok temu nerwica byla juz tak silna, ze przechodzilo do w depresje. Wiedzialam, ze to juz nie zarty i poszlam do psychiatry. Po dwoch tygodniach przyjmowania mozarinu znow wyszlo dla mnie slonce. Mialam 3-miesieczna kuracje i dzieki Bogu na razie mam spokoj, a minelo juz ponad pol roku. Czasami oczywiscie bywaja gorsze dni, ale radze sobie. Jesli chcesz bardzo chetnie z Toba popisze, wysylaj wiadomosci przez ta strone.

 

Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się czujecie? Ja dziś byłem na wizycie u gastrologa z tą moją przepukliną rozworu przełykowego i refluksem. Miałem po lekarzach nie biegać ale ta wizyta była już umówiona i oczekiwana :) Lekarz ponoć dobry i faktycznie na wizycie miło i dużo info uzyskałem. Ogólnie co do przepukliny się nie przejmować żyć uprawiać sport i zapomnieć o niej a jej jedyne objawy to właśnie cofanie pokarmu i zgaga (refluks) żadne duszności itp. takie rzeczy to tylko przy bardzo dużych przepuklinach, które u osób starszych występują. Leków od dwóch miesięcy nie biorę ale mam receptę na nolpazę awaryjnie jak przez kilka dni by zgaga była i pokarm by się cofał to pobrać przez tydzień i na parę miesięcy spokój. Tak więc hania jak u Ciebie z tym refluksem by coś się działa może poproś o tą nolpazę i pobierz fakt nie u wszystkich działają leki tak samo ale ja jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, u mnie dzis DZIWNIE ja juz nie ogarniam na prawde!

 

-- 11 paź 2013, 00:18 --

 

no i sie zaczyna od nowa moje kolko nerwicowe, wczoraj rak mozgu, przedwczoraj rak płuc dzis mam SM... bo jestem osłabiona od 3 dni, jakaś taka jakbym miała zemdleć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj nawet neizle. Tzn. rano mega derealka, ale potem jakos sie ogarnelam, co wiecej bylam juz bliska pojscia na jakies piwo (bez picia oczywiscie), ale nawet chcialam. Tylko potem sie okazalo, ze msuze czekac jeszcze godzine, a juz pozno bylo wiec jednak nie poszlam - ale liczy sie, ze checi byly :))))

Za to teraz na wieczor kiepsko, bo dlugo rozmaiwalm na skype, i juz po 1, a ja na maksa rozbudzona i takie pobudzenie mam, zimno mi i goraco na zmiane :-/ Juz mam stresa, ze nie zasne a jutro koniecznie musze do pracy isc i mam sporo do zrobienia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie tez rozmowy działaja pobudzająco, ale sa takie ze uspokajają. jak człowiek rozmawia to czesto mowi o tematach, ktore drażnia. Przed chwila odadłemod laptopa i myslem ze zasnę, chcialem zażyc tabetke nasenna i okazalo sie ze skonyczlo sie opakowanie. Wiec taki senny, zacząłem szukac po szufladach okazlo sie ze nie ma, no to sie zestresowałem a na koniec sie znalazły, ale co z tego jak sie pobudzillem. No ale pewnie i tak zasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, ogolnie to takie poczucie otumanienia i jaky bycia we śnie (przynajmniej dla mnie). Ja mam tak, ze rano wychodze, i czy sie wyspie czy nie, to czuje sie jakby to byl sen - nieraz jest mniejsze nasilenie i w miare ok - taka sennosc bardziej wtedy, a nieraz mocne i wtedy naprawde czuje jakbym miala jakis sloik na glowie :)

I nie pomaga na to zadne picie kawy ani nic, po prostu nie jestes w stanie sie "otrzasnac" z tego i w jakis sposob "rozbudzic" . I nie ma takiej jasnosci myslena, tak ciezko uwage skupic - tak to u mnie wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej kochani, ja staram sie walczyc sama ze soba i swoimi głupimi myslami, pomijam fakt ze caly czas analizuje co mowie, jak mowie, czy sie nie myle, czy jeszcze logicznie mysle itp, generalnie wmawiam sobie chorobe psychiczna i jakbym czekała na potwierdzenie ze zwariowałam, chwile zaraz ogarniam sie na tyle,m , mowiac sobie ze skoro sie boje to znaczy ze jeszcze chora psychicznie nie jestem, ...za chwile analizuje to co mowili lekarze, ze raka w mozgu nie mam no bo bole głowy, zawroty itp, ..generalnie odjazd totalny, jak jest dobry dzien, to zastanawiam sie, ze az tak dobrze byc nie moze i pewnie za chwile bede miała jakis inny objaw, ...jednym słowem obłed na maksa, zamiast starac sie cieszyc, zero radosci, ..moze leki jakos w koncu mnie postawia na nogi, bo juz branie magnezu tez analizuje, ...jednym słowem kochani sami sobie robimy cyrk w głowach, ...jeszcze mam tego swiadomosc wiec chyba nie jest zle, ale ....czegos tam nie zrobie bo niby sie boje, bo niby zawału dostane, potem mam wyrzuty sumienia, ze nie jestem pepkiem swiata i swiat nie kreci sie wkoło mnie. ....i tak na okrągło ...moze w koncu to sie kiedys skonczy, ...uff. chyba jednak miesiaczka ma duzy wplyw na mnie teraz, ...z rooku na rok, objawy napieciowe sa silniejsze co przy naszych nerwicach dodatkowy powod do panikowania, ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michalb, Pewnie nie masz deralki bo jakbys mial to byc wiedział. Mialem takie uczucie, wygląda to tak jaby świat był nierzeczywisty. Najgorsze jest to, że nasilił sie jak zaczlam brąc paroxetyne. Przez która na dodatek codziennie miałem po kilka razy napady paniki.

Teraz na szczesce nie mam. Na drealke nic nie pomagało ale zależność była oczywista - im bardziej byłem zestresowany w danym momecie tym większa deralka.

Kiedys panietam jak wróciłem z terapii to był taki wieczór, że czułem się bardzo dobrze - wyluzowany i tego wieczora jej nie było, w ogóle wszystkie objawy nerwicowe wtedy minęły, otowzyłem szeroko okno i wpóścilem do mieszkania dużo powietrza i słońca, ale to tylko jeden wieczór był taki. Teraz jak mam zmniejszona dawke paro, to takiej derealki nie mam. Jest ale mała. Nie zwracam na nią uwagi.

 

nerwa, To na pewno tez wynika z tego ze idziesz to pracy - możne stad te dealerki. Człowiek sie stresuje, jak gdzieś wychodzi.

Pewnie jak idziesz z dobrym nastawieniem na imprezę to nie masz derealki?

 

 

satinela, ja tez miałem takie hipochondryczne leki, dla pocieszenia powiem Ci ze kiedys minęły mi po roku. W kółko coś sobie wymyślałem. Nie wiem co to pokonało, może racjonalny umysl, bo jak widzisz po taz sety, że boisz sie czegoś a to sie nie dzieje, to dajesz sobie z tym spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. W zeszłą niedzielę miałem "piękny atak" - totalna panika wyglądałem jak trup. Dyszałem jakbym umierał, drgałem jakbym padaczki dostał, czułem jak mi ręce drętwiały, czułem , że odlatuje. Teraz znów każdego dnia czuję niepokoje i lęki, znów mój świat ma czarne barwy. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dusznomi, oslabienie i bol glowy moze meic tysiace przyczyc (i w naszym przypadku wiekszosc z nich na pewno nie wiaza sie z zadnymi chorobami tylko ze stanem psychicznym!). A jakis rak, czy guz czy cokolowiek mózgu ma jeszcze wiele dodatkowych (i bardziej charakterystycznych) objawów - ktorych Ty nie masz :)

 

A ja od dwoch dni troche sie boje, ze zapalenie wyrostka moge miec. Bo czasem mnie cos zaboli po prawej stronie w dole brzucha :-/

 

co do wirowania w glowie to pociesze Cie, ze mam tak od czasu do czasu i tez trwa to nieraz tydzien, nieraz dwa. Nawet ostatnio mialam dzien w dzien, a teraz jakos ustalo :) Wiec i Tobie na 100% przejdzie niedlugo. To wszystko nerwicowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh :D a Tobie w ogole co, juz dusznosci nie wystarczają, że jeszcze tego raka chcesz??? :P

Nie no, ale serio, przy problemach z mózgiem jest bardzo duzo efektów takich jak - niedowład połowy ciała, nagły zanik mowy czy wzroku i takie tam różne (w zaleznosci jaki obszar uciska). Wiec takimi 'zwyczajnymi' objawami to nie ma co się przejmowac.

Ja to w ogole mysle, ze mozesz byc oslabiona jeszcze nawet po tym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×