Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

olcha, być może po to, żeby taka bomba odpaliła szybciej, żeby był efekt, bo jeśliby testować z każdym lekiem po kolei to można by trochę poczekać :P nie martw się, też byłam kiedyś na takiej bombie, organizm zniesie wiele i nic mu nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wenle można odstawic szybko i w miarę łatwo? Dokuczają mi objawy nerwicy i nie wiem, czy zniose skutki uboczne tej całej bomby. Na szczęście odpadną z tego benzo i sertralina po miesiącu. Więc zostaną wenla i risperidon - jaki to ma sens na nerwicę natręctw bez żadnego SSRI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olcha, no właśnie nie za bardzo, ma objawy odstawienne, które ludzie różnie znoszą. Ale na pewno nie należy do leków, które można zostawić z dnia na dzień, bo dzień później da o sobie znać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałam jeszcze dobrej opinii o risperidonie... Boję się, że jak zacznę brać tyle leków, to się od tego nie uwolnię.

 

-- 29 lip 2013, 21:25 --

 

Wiadomo, odstawia się stopniowo, tak jak każdy lek, sertralinę też.

 

''Wielu pacjentów w okresie odstawienia doświadcza efektu zwanego "brain zap" lub "brain shivers". Jest to odczucie porównywalne do krótkich, nieprzyjemnych impulsów elektrycznych przebiegających przez mózg, pojawiających się co kilka sekund. Objaw ustępuje po około trzech tygodniach. Jego przyczyna nie jest znana.''

źródło: wikipedia

 

A co z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam brain zaps jak zapomniałam raz wziąć tabletki i sądziłam że lepiej wziąć następnego dnia rano niż wieczorem. Następnego dnia rano miałam ostre zawroty głowy, mdłości, dziwnie spowolnione widzenie i czasem właśnie takie jakby porażenie prądem.

 

Póki co, kontynuuję odstawianie zgodnie z planem - obecnie biorę 5/6 dawki, czyli wybieram jedną z sześciu kuleczek znajdujących się wewnątrz kapsułki. Schodzę stopniami co pół. Z początku sądziłam że mam zawroty głowy ale to chyba wynik upałów. Dzisiaj temperatura normalniejsza i ja nie czuję żadnych skutków ubocznych brania mniejszej dawki. Jutro wobec tego zmniejszam dawkę do 4,5 kuleczek :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też raz zdarzyło mi się pominąć dawkę (150mg). 2-3 brain zapy w ciągu całego dnia, byłem dość spięty. Wziąłem dopiero następnego dnia, rano nie czułem żadnych skutków odstawiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 6 lat biorę sertralinę 1-0-2 i jeśli pominę dawkę, to nic mi się nie dzieje, natomiast zawroty głowy, mdłości i ''wewnętrzne drżenie'', dreszcze pojawiają się, gdy nie wezmę codziennego 150mg przez dwa-trzy dni. Widzę, że przy wenli nawet pominięcie dawki powoduje bardzo nieprzyjemne objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj tak, ja nawet czuje na następny dzień, tzn 24 godziny od wzięcia ostatniej dawki, że mam lekkie zawroty głowy. Jak się siedzi w domu to aż tak nie czuć, ale szczególnie jak wyjdę z domu i idę szybciej jest to zauważalne. Uczucie jakby się było trochę pijanym. Od razu poznaję, że wyszłam z domu nie wziąwszy porannej dawki, dlatego noszę tabletki ze sobą.

 

Dzisiaj wzięłam zgodnie z planem 4,5 z obecnych w kapsułce 6 kuleczek. Dawkę obniżam o pół kuleczki co 3 dni. Obecne są bardzo lekkie zawroty głowy, oprócz tego brak jakichkolwiek objawów. Dyskomfort prawie żaden więc odstawianie jednak idzie łatwiej niż przypuszczałam :) Pod koniec sierpnia powinnam być wolna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siła wychwytu serotoniny przez wenlafaksyne wcale tak znacznie nie odbiega od paroksetyny,poniższe zestawienie to wyjaśnia najlepiej:

http://www.nature.com/npp/journal/v33/n13/images/npp200847f2.jpg

 

w forum o sertralinie Miko84 napisał, że Ki SERT wenlafaksyny to 63.90 nm a sertraliny ok 1.1 nm, tak że różnica kolosalna... to jak to w końcu z tą siłą wychwytu wenli jest? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olcha, dzięki :) odstawiam na dobre po 8 miesiącach brania.

 

Hah, dzisiaj miałam sen, że facet (którego nie mam) mnie rzucił i moje przez ostatnie miesiące wypracowane poczucie własnej wartości bez antydepresantów na nic się zdało i popadłam znów w depresję :hide: miejmy nadzieję że to tylko obawy odstawienne... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już rozumiem skąd miałam taką zamułę po wenli, bo na tą serotoninę konkretnie działa ^^ ale mimo wszystko spoko lek, gdyby jeszcze chociaż trochę mi nastrój poprawiał, ale czasem trzeba przerzucić się na coś mniej popularnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastrój ? Dlaczego nie poprawiał nastroju, skoro to antydepresant ? :-)

olcha, nie u każdego serotonina jest winna depresji ;) Np. u mnie na lęki dobrze działają głównie leki odpowiadające za noradrenalinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olcha, u mnie żaden lek podnoszący serotoninę nigdy nie poprawił mi nastroju, jedynie te działające na dopaminę, a lęki z kolei też indukuje mi nadmiar noradrenaliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wenlafaksynie schudłem około 6 kg w ciągu kilka miesięcy. Biorę obecnie 117,5 mg (wcześniej 150 mg) i dalej chudnę... Da się jakoś temu zaradzić, czy znowu będę musiał po raz n-ty zmieniać lek? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robinho, można dołożyć mirtagen lub mianserynę na sen, po nich się naprawdę baaardzo ładnie tyje czy się chce czy nie :P

brałam wysoką dawkę wenli razem z mirtagenem i apetyt miałam cały czas, do tej pory mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robinho, można dołożyć mirtagen lub mianserynę na sen, po nich się naprawdę baaardzo ładnie tyje czy się chce czy nie :P

brałam wysoką dawkę wenli razem z mirtagenem i apetyt miałam cały czas, do tej pory mam

Dziękuję za radę. ;) Przez najbliższy tydzień będę obserwował wagę i zobaczymy, ile schudnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy ktos z was wskutek nadmiernego lęku przed leczeniem zmagal sie z nadmierna potliwościa ? U mnie to jeden z objawow choroby (i trzesace sie rece nogi), dlatego lekarz przepisal mi wenle (wczesniej bralem prawie wszystkie ssri, ale nie pomogly). I mam pytanie - czy ten lek jest w stanie wyciszyc te lęki tak ze nadmierna potliwosc ustapi (to nie jest efekt brania lekow). Ja sie troche zdziwilem dlatego ze kazdy z lekow ktory bralem w skutkach ubocznych ma nadmierna potliwosc wypisana. Miesiac bralem 37,5 a teraz 3 dzien 75. Mam nadzieje ze pomoze wyzsza dawka bo znowu pojawiaja sie mysli samobojcze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×