Skocz do zawartości
Nerwica.com

Paniczny strach o najbliższych


raspberrykiss

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ja też mam podobny problem. Męczy mnie paniczny (dosłownie) strach o ukochanego. Jego praca opiera się na wyjazdach (nie aż tak bardzo częstych ale jednak). Kiedy jedzie w dalszą trasę po prostu nie mogę usiedzieć w miejscu. Bardzo mnie to męczy, zabiera radość, nie mogę się niczym cieszyć. Wciąż tylko układam czarne scenariusze i strasznie się boję.

Napiszcie czy ktoś z Was sobie z tym jakoś radzi a jeśli tak to w jaki sposób....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;)

 

No cóż.. ja mam podobny problem. Mam faceta, z którym mieszkam już wiele lat. Jednak największy lęk odczuwam myśląc o mojej mamie.. Codziennie do niej dzwonie. Jeśli zdarza się, że nie odbiera ode mnie mnie, np. w przeciągu trzydziestu minut, zaczynam dostawać napadu histerii - wyobrażam sobie jej pogrzeb, płacze, serce mi bije jak oszalałe, robi mi się słabo - czuję jak mdleje.. Takie sytuacje są w moim przypadku niebezpieczne, zważając na fakt, że jestem 100% samodzielna, nie zwierzam się z tego bliskim, no i często jadę wtedy pędem do mamy - samochodem lub motorem. Oczywiście sama do mieszkania nigdy nie idę, bo powtarzam sobie, że jak zobaczę moją mamę, która nie reaguje na moje krzyki, to dostanę zawału serca - wtedy nie pomogę ani jej, ani sobie. Nie ukrywam, to strasznie męczące. Jeśli natomiast jest to dla Ciebie jakikolwiek impuls pocieszający - takie sytuacje mają miejsce wiele razy w ciągu tygodnia!! To jest dopiero bzik.. W ciągu miesiące wylewam bezpodstawnie wiadro łez za moją mamę, przez te wszystkie, chore myśli..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Z góry przepraszam bo nie chcę nikogo urazić, ale ucieszyłam się gdy znalazłam ten wątek, bo już myślałam,że ja sama, samiuteńka na tym świecie z takim problemem.Męczy mnie koszmarny strach o mamę, głównie, że umrze a ja tego nie przeżyje bo jak żyć bez niej./ Jestem dorosła, mieszkamy od dawna oddzielnie, samodzielna też jestem/ ale uczepiła się mnie ta francowata nerwica lękowa z dużymi dawkami paniki. Nie ma się co rozpisywać jak reaguję w sytuacji stresogennej bo wszyscy zachowujemy się podobnie.

Nie mogłam już sobie dać rady, jak jeszcze pojawiły mi się myśli samobójcze to pocwałowałam do psychiatry.Pół roku łykam cital + hydroksyzynę /oba w dużych dawkach/ + doraźnie xanax. Poszłam na terapię, nic jeszcze nie mogę powiedzieć bo krótko chodzę.

Macie za sobą terapię, pomaga faktycznie i po jakim czasie / wiem, że to sprawa indywidualna/

Jak sobie z tym rodzajem nerwicy radzić, podzielcie się, jeśli możecie, swoimi doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Boję się panicznie , gdy np maż jeździ samochodem. Nie chce mu o tym mówić. Szukam pretekstu , aby sprawdzić, czy wrócił, wysyłam smsa z jakimś zapytaniem. Cokolwiek, aby odpowiedział. Gdy wiem, że wybiera się boje się dzień wcześniej. Jest dobrze, gdy w pracy zapomnę, a gdy mam chwilę na telefon już mogę skontaktować się.n Często stoi w korku, albo jest dosłownie chwile później niż sobie założyłam i już mam czarne myśli. Staje się to coraz bardziej męczące. Nie wiem, co będzie, gdy syn zrobi prawo jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Również bardzo martwię się o nabliższe osoby - moich rodziców. Od pewnego czasu miewam bardzo złe sny.

Śni mi się, że cierpią albo odchodzą, co powoduje że przez parę kolejnych dni żyję w ciągłym napięciu.

Ten strach pojawił się chyba po zawale ojca wiele lat temu. Niestety jestem podatny na depresyjne myśli i brak wiary w siebie.

Staram się uciekać świat książek. A jak wy sobie radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×