Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

160 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      114
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ja brałam Ketrel i szybko zeszłam z tego leku. Mam jednak znajomą, która bez niego nie mogła spać przez tydzień aż w końcu wróciła do tego leku. Myślę, że da się odstawić, tylko pewnie trzeba na początku pobrać inne nasenniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketrel nie uzależnia, więc nie strasz. I nie jest zasadniczo lekiem na problemy ze snem.

 

-- 29 maja 2013, 18:44 --

 

odebrałem wyniki krwi i zastanawiam się, czy kwetiapina nie miała na nie wpływu

nie są za dobre - zły cholesterol (mało HDL, LDL >400) i bardzo wysoki poziom trójglicerydów

z prób wątrobowych AspAT ok, AlAT 48, gamma gt wysoko - 108

cukier ok

 

jestem normalnej budowy, odżywiam się raczej dobrze, zapewne nie pomagają alkohol, fajki i brak ruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, Jak oceniasz lamotryginę? Na jakie objawy ją bierzesz, jak się po niej czujesz i czy się sprawdza. Jestem ciekawy bo sam mam brać docelowo 200mg. Po jakim czasie od zażycia pierwszej tabletki odczułeś jej działanie.

 

o ile kwetiapina zaczęła działać od razu, to lamotrygina rozkręcała się ponad pół roku - po miesiącu brania były pierwsze efekty, ale moc tego leku czuję dopiero teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vifi, mnie niskie dawki kwetiapiny też silnie sedowały [do 100 mg na noc] nawet w dzień. dopiero dawki 200-300 mg nie powodują takiego efektu. oszem, dobrze mi się śpi jak sobie łyknę tabletkę na noc, ale już rano w ogóle nie odczuwam już senności. radzę spróbować tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister, dzieki za odp. A miales jakies uboki przy wprowadzeniu.

 

nie miałem praktycznie żadnych (zwiększałem dawkę o 25mg na 2 tygodnie), na samym początku lekka dekoncentracja

 

No ja zwiększałem, co tydzień o 25mg, ale musiałem przystopować bo pojawiły się objawy grypopodobne. Teraz jestem na 75mg. Mam brać 150 lub 200 mg w zależności od efektu.

A jak odczułeś/odczuwasz działanie lamotryginy, już w tej dawce terapeutycznej?

W ogóle jak zdiagnozowali u Ciebie CHAD. Miałeś jakąś manię z hospitalizacją, czy wzmożony nastrój po samych antydepach i tyle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zwiększałem, co tydzień o 25mg, ale musiałem przystopować bo pojawiły się objawy grypopodobne. Teraz jestem na 75mg. Mam brać 150 lub 200 mg w zależności od efektu.

A jak odczułeś/odczuwasz działanie lamotryginy, już w tej dawce terapeutycznej?

W ogóle jak zdiagnozowali u Ciebie CHAD. Miałeś jakąś manię z hospitalizacją, czy wzmożony nastrój po samych antydepach i tyle?

 

może przenieśmy tę wymianę do odpowiedniego wątku o lamotryginie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zwiększałem, co tydzień o 25mg, ale musiałem przystopować bo pojawiły się objawy grypopodobne. Teraz jestem na 75mg. Mam brać 150 lub 200 mg w zależności od efektu.

A jak odczułeś/odczuwasz działanie lamotryginy, już w tej dawce terapeutycznej?

W ogóle jak zdiagnozowali u Ciebie CHAD. Miałeś jakąś manię z hospitalizacją, czy wzmożony nastrój po samych antydepach i tyle?

 

może przenieśmy tę wymianę do odpowiedniego wątku o lamotryginie?

 

Ok to czekam na odp w watku o lamotryginie. :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kwetiapinę przeszłam z olanzapiny na początku tego semestru akademickiego. i jeszcze jak byłam na olanzie, na której generalnie czułam się bardzo dobrze, w ogóle nie nadążałam w notowaniu wykładowcy, nie ogarniałam nic, ciężko było mi się skoncentrować i w ogóle myślałam, że zawalę uczelnię. potem dostałam abilify, który trochę mnie podniósł, ale dopiero dodanie kwetiapiny "otworzyło" mi umysł - znowu pomysły mi przychodziły z dużą łatwością, zero problemów z koncentracją i nawet jak zjeżdżam poniżej kreski w nastroju, to jestem w stanie mimo apatii dalej swobodnie myśleć. no i nie mam objawów wytwórczych, które również były moją zmorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Trafiłam tutaj, bo szukam opinii na temat Ketrelu. Mam ChAD, lek ten biorę od niecałych 2 tygodni. Miałam rozpocząć od połowy tabletki 25 mg, potem sama sobie ustalić dawkę zważając na reakcję organizmu. Przy tej dawce było ok, zwiększałam stopniowo, aż doszłam do 2 rano i 2 wieczorem. Ta poranna dawka dosłownie ścięła mnie z nóg! Dostałam takich zawrotów głowy, że musiałam się położyć, choć wcześniej spałam chyba z 8 godzin. Objawy puściły trochę dopiero po godzinie, wskutek czego spóźniłam się do pracy, a i tak musiałam wypić dwie kawy, żeby zacząć jakoś w miarę normalnie funkcjonować. Biorę teraz 3 na noc, boję się zwiększać dawkę, bo muszę jakoś funkcjonować w pracy, muszę być skoncentrowana, nie mogę sobie pozwolić na bycie roślinką. W dodatku na początku zażywania miałam silne stany depresyjne, kilka razy dosłownie wyłam przez pół nocy. Owszem, potem spałam, ale rano trudno było mi wstać. Teraz czuję się nadal źle, choć nie tak bardzo, jak w ubiegłym tygodniu. Znajduję się w dość trudnej sytuacji życiowej (i nie chodzi tu o sprawy związane z finansami). Myślałam, że ten lek mi pomoże, a wcale nie jest lepiej. Zastanawiam się, czy go odstawić, czy czekać, aż zacznie działać, choć nie wiem, jak jeszcze długo wytrzymam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×