Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem...Sam się nad tym zastanawiam.

Jeżeli ktoś ma zawsze "pod górkę", nie udaje mu się w życiu ( a stara się i chce zawsze dobrze ), to być może jest to jakaś klątwa...Są takie sytuacje u ludzi, a to nie jest wyssane z palca, dzieją się takie rzeczy. I cierpią na tym ludzie, którzy są: dobrzy, w porządku, są pracowici, szanują innych. Bo można zrozumieć, że: bandyci, przestępcy, zboczeńcy, złodzieje tracą i za swoje czyny cierpią, bo sami sobie sprawili taki los. Ale nie można zrozumieć ludzi, którzy żyją dobrze, a los też ich krzywdzi. To jest dla mnie nie do pojęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tak jest. Ale uważam ( i nie tylko ja ), że takich ludzi powinno się bronić, rozumieć ich, wspierać ich, a nie jeszcze dołować i dobijać.

Powinno się ich: wysłuchać, jakoś starać się pomóc i mieć trochę pokory dla nich. Dołowaniem, gnębieniem, obojętnością, na pewno im sie nie pomoże. A oni bardzo chcą mieć, lepsze życie, łatwiejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest też umiejętność, podchodzenia do ludzi. Jak ktoś ma dobre podejście do ludzi, to tacy ludzie nie zostaną odrzuceni.

Takie podejście ma, przeważnie: psycholog, socjolog, ale też nie każdy. Tu się liczy osobość i charakter osoby, która potrafi podejść do ludzi, mających wiele problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli są tacy ludzie, którzy tak "źle" o mnie myślą i chcą, żebym ja miał w życiu niedobrze i ciężko, to nie są to dobrzy ludzie dla mnie i w ogóle.

To takich ludzi powinno się omijać, a są ludzie bardzo złośliwi dla innych i to z głupich powodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z ciekawości.

Są tutaj jakieś ofiary gwałtu/terroru psychicznego ?

Chciałbym wiedzieć jak sobie z tym poradziliście.

Nie byłem gwałcony ale wielokrotnie spotykałem

się z czymś w rodzaju terroru psychicznego polegającym

na zastraszaniu, manipulacji, zmuszaniu i biciu, to bardzo

nasiliło istniejącą już nerwicę, z której nie da się już wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magiczne myślenie! Dlaczego czyjeś myśli miałyby sprowadzać na ciebie pecha?

Na początek zastanowiłbym się nad swoim podejściem. Czy np. zwracasz uwagę tylko na te rzeczy przy których nie trafiasz w szczęśliwy los, albo wręcz sam wywołujesz swojego pecha.

Na dłuższą metę ciężko powiedzieć co tak na prawdę jest nieszczęściem. Możesz rzeczywiście źle trafiać, ale czasami można do tego podejść jak do wyzwania a nie jak do tyranii losu.

Niekoniecznie musisz omijać wszystkich "złych". Musisz po prostu nauczyć się bronić.

Wiem że trochę prysnąłem ideałami, ale chyba lepsze to niż dołowanie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×