Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a odżywianie, dieta, tycie, odchudzanie itp


ania76

Rekomendowane odpowiedzi

mialam anoreksje kilka lat temu,caly czas czuje jej obecnosc w mozgownicy...jakbym zjadla cala tabliczke to wyrzuty sumienia meczylyby mnie przez rok chyba :D po kostce kilka godzin:)

nie jem slodyczy bo wmawiam sobie,ze mnie po nich mdli,czasem jakis herbatnik wpadnie mi w rece to go przezuje.

ostatnio przytylam prawie 5 kilosow w zwiazku z tym,ze siedze w domu

i nie chodze na fitness bo bym zwymiotowal chyba po intensywnym wysilku.waze cale 59 kg przy 175 cm wzrostu i czuje sie otyla troche,ale apetyt mam dosc spory i coraz rzadziej staram sie go hamowac.

a zjem dzis wlasnie pol tabliczki i piernicze roczne wyrzuty sumienia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przestań ty czujesz się otyła? :shock: co ja mam powiedzieć wczoraj zjadłam na wieczór trochę nie zdrowego żarcia a dziś mam kilo do przodu czy to możliwe żebym tak szybko tyła? to jest jakiś koszmar bo zjem normalny obiad i tyje :cry: czy może mi ktoś wytłumaczyć co ja mam z tym organizmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agapla, gdy się nie odżywia w miarę normalnie, żołądek się "kurczy". Wówczas, gdy zjemy coś więcej, mamy wrażenie, że przytyliśmy, ale prawda jest taka, że to po prostu żołądek jest wypełniony. Stąd to odczucie i być może widzisz, że brzuszek Ci urósł. Dlatego uważaj Kochanie, jedz mniejsze porcje. Praca żołądka jest spowolniona, więc potrzebuje więcej czasu na poradzenie sobie z większą porcja na raz. Jeśli będziesz się odżywiać częściej w mniejszych ilościach wszystko wróci do normy, a Ty nie będziesz miała tego wrażenia, że tyjesz.

 

mialam anoreksje kilka lat temu,caly czas czuje jej obecnosc w mozgownicy...j

No niestety, pewne nawyki myślowe pozostają, ale wiesz przecież, że to tylko psikus Twojej mózgownicy :D Nie daj się nabrać. Kostka czekolady to nic złego. Wyjdzie Ci tylko na zdrowie. Najważniejsze, że panujesz nad tym. Więc postaraj się następnym razem, gdy pozwolisz sobie na kostkę czekolady zmienić sposób myślenia na coś w rodzaju wynagrodzenia siebie za dobry sposób odżywiania lub skup się na tym, że Ci smakowała, a nie na absurdalnych wyrzutach sumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzonatik. Tak trzymaj ;)

 

Czytam o waszych wagach... Ciarki mnie przechodzą. Ale świetnie Was rozumie: do dzisiaj mam pewne objawy anoreksji, na szczęście nad nimi panuję. Wam też radzę trochę wyluzować. Wierzcie mi, jeśli pozwolicie sobie na ważenie trochę więcej i nie będziecie się na siebie wściekać z powodu cyferek, będziecie lepiej funkcjonować i lepiej się czuć. To jest kwestia przyzwyczajenia: można to wmówić swojej podświadomości tak samo, jak można sobie wmówić, że się waży za dużo :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a'propos chromu Jovita powiedz mi słonko ile dziennie mogę go wziąć kupiłam chrom organiczny na opakowaniu jest napisane że jedną dziennie, ale nie czuję różnicy ( dalej atakuje czekoladę) a biorę już jakiś czas myślisz, że mogę zwiększyć dawkę :?

 

to zalezy od organizmu i nastawienia bo jak wiadomo cudow nie ma , mysle ze mozesz wziasc sobie jeszcze jedna tabletke wiecej ! sam chrom ci nie pomoze , a i takie odstawienie slodyczy z dnia na dzien nie jest calkiem dobre , trezba to robic stopniowo , jesc coraz mniej slodyczy a potem dolaczyc chrom !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trochę schudłam ale to przez chorobę, która mnie gnębi od dwóch tygodni. Ciuchy na mnie już powoli wiszą. Nie fajnie to wygląda. Od dwóch dni wcinam więc zdrowo, pomimo braku apetytu (wszystko smakuje mi tak samo), ale nie widzę żadnych rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie schudlam i czuje sie jak spaslaczek:)schizka powraca chyba i powoli nie moge na siebie patrzec bo widze w lustrze tira,tirówke :D

wszyscy mi mowia no co Ty chuda jestes i nie piernicz juz o tym swoim tluszczu,ale ja wiem swoje i opinia innych do mnie nie dociera...

wciaz mam jednak apetyt i narazie biadole tylko.mala gimnastyke praktykuje czasem bo przy wiekszym wysilku kreci mi sie we lbie wiec

skormne paralityczne ruchy mi pozostaja,ale w koncu zawsze to jakies ruchy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow na to chyba nie bata , pozostaje tylko silna wola lub chrom !!!
A co zrobić, by uwolnić się od przymusu jedzenia słodyczy? To mnie po prostu niszczy

 

Sorrow, ja przestałam żreć słodycze z dnia na dzień. Pierwszy tydzień było cholernie ciężko :lol: a potem już z górki. Silna wola. Napisz sobie na kartce z bloku wielkimi literami OD DZISIAJ NIE JEM SŁODYCZY i powieś na ścianie w pokoju. I trzymaj się tego :smile:

Dzięki za radę :) . Od wczoraj nie jem słodyczy. Staram się też zwalczać jedzenie nie spowodowane fizycznym głodem - od razu trochę lepiej się czuję :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrom - przy niedoborze chromu, dziala blednie insulina , co w efekcie powoduje oslabienie miesni i wzrost tkanki tluszczowej.A wiec chrom odwraca kierunek dzilania insuliny , co sprzyja poprawie jedrnosci ciala i utracie tluszczu.Hamuje on niekorzystny wplyw cukrow na organizm.

powinno sie go spozywac po posilku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś jakis dobry czlowiek...podac jakis jadlospis na 7 dni w tygodniu

I najlepiej zeby to bylo dla osoby lekkon znerwicowanej ...

Pozywienie i co najlepiej pic soki, mleko, herbate (ja herbate pije ze 5 razy dziennie )

Najlepiej jakby to byly godziny kiedy najlepiej jesc i co jaki czas i skladniki produkty jak przyrzadcic...Chce zaczac sobie sam gotowac ..matka mnie olewa pod tym wzgledem ...raz jest obiad o 12 a raz o 17

reasumujac chce zeby to wygladalo o tak:

Śniadanie:godz 7

Chleb posmarowany miodem + szklanka mleka

Obiad: godz 13

Ziemniaki+schabowy+cos tam

Podwieczorek:17

.....

Kolacja 20 i tak na 7 dni

mam 184 cm wzrostu 90 kg wagi jadam nie regularnie, i wydaje mi sie ze jednorazowo za duzo jem, az nie moge chodzic...wazne zebyscie podali godziny i jak przyrzadzic dana potrawe skladniki ile jajek czy czegos tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×