Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

klaudia, stabilizatory to leki stosowane przy padaczkach, chorobie afektywnej dwubiegunowej, ale również sprawdzają się czasem przy nerwicach i depresjach jednobiegunowych. Generalnie wygładzają impulsy w "bańce". Nie działają bezpośrednio na serotoninę, ale np. na kanały sodowe i glutaminian, przez co zmniejsza się pobudliwość neuronów. Mają działanie neuroprotekcyjne. U mnie bez wsparcia antydepresantów nie wystarczą, ale wydaje mi się, że bez nich jest gorzej.

 

-- 12 mar 2013, 22:28 --

 

nadal nie wiem, co działa silniej na serotoninę: 37,5 wenli czy 25mg sertraliny...? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie! Tym razem mam do Was pytanie z innej beczki. Zamierzam zejść z Wenli. Biorę ją od polowy grudnia, od jakiegos czasu 150 mg i poza skutkami ubocznymi, dokucza mi głównie anhedonia występująca cały czas, zero pozytywnych emocji,wycofanie społeczne bo zwyczajnie nie mam na nic ochoty,paradoksalnie spowolnienie, zamulenie i otępienie i zerowe libido...jedynie na lęki działa ok. Biorę razem z mirtagenem 15 mg i do niego zastrzeżeń nie mam, bez niego chyba bym nie spała i od niedawna coaxil.

Ile powinno mi zająć odstawianie wenli? Lekarz twierdzi,że mogę odstawic w miarę szybko i nie przejmować się tym co piszą o ubokach. Ale jednak wole byc ostrożnam

Może być co tydzień bądź też co dwa obniżanie dawki o 37,5 mg? Czy wolniej odstawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie! Tym razem mam do Was pytanie z innej beczki. Zamierzam zejść z Wenli. Biorę ją od polowy grudnia, od jakiegos czasu 150 mg i poza skutkami ubocznymi, dokucza mi głównie anhedonia występująca cały czas, zero pozytywnych emocji,wycofanie społeczne bo zwyczajnie nie mam na nic ochoty,paradoksalnie spowolnienie, zamulenie i otępienie i zerowe libido...jedynie na lęki działa ok. Biorę razem z mirtagenem 15 mg i do niego zastrzeżeń nie mam, bez niego chyba bym nie spała i od niedawna coaxil.

Ile powinno mi zająć odstawianie wenli? Lekarz twierdzi,że mogę odstawic w miarę szybko i nie przejmować się tym co piszą o ubokach. Ale jednak wole byc ostrożnam

Może być co tydzień bądź też co dwa obniżanie dawki o 37,5 mg? Czy wolniej odstawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdzilem i 9mg sertraliny hamuje wychwyt serotoniny o 50 proc . Wiec raczej wenlafaksyna dziaola słabiej . W ogole wenla jest bardzo podobna do tramadolu i stąd byc może problemy z jej odstawieniem większe niz innych ssri . Ma też krótszy okres połtrwania dlatego na schodzeniu z niej warto zażywać fluoksetyne przez ok tydzień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis sprawdzilem i 9mg sertraliny hamuje wychwyt serotoniny o 50 proc . Wiec raczej wenlafaksyna dziaola słabiej . W ogole wenla jest bardzo podobna do tramadolu i stąd byc może problemy z jej odstawieniem większe niz innych ssri . Ma też krótszy okres połtrwania dlatego na schodzeniu z niej warto zażywać fluoksetyne przez ok tydzień .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×