Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZOPIKLON (Dobroson, Imovane, Senzop, Sonlax (ApoDream), Zopitin)


koniuba

Czy zopiklon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

8 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zopiklon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      6
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Norma. Najgorszym skutkiem ubocznym zopiklonu jest właśnie ten wyjątkowo gorzki posmak w ustach i gorycz buchająca z żołądka.

 

Dla hardcore'ów- rozgryź tę tabletkę i pociućkaj chwilę pod językiem- gwarantuję Ci, że nie pomoże Ci żaden najsłodszy napój, guma do żucia, pasta do zębów, ani cokolwiek do jedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Podobno zopiklon jest bezpieczniejszy i można go dłuzej brać bez wzrastającej tolerancji, tylko ta cholerna gorycz płynaca z Tartaru zoladka..

 

podobno to z trzech Z-drugs najmniej uzależnia zaleplon ale watpię, żeby to były jakieś zauważalne różnice; uzależnienie od zolpidemu jest najbardziej nagłośnione, bo to najczęściej przepisywany lek z tej grupy

 

pytałem ze trzech lekarzy o zamianę zolpidemu na imovane i cała trójka spojrzała na mnie pobłażliwym wzrokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? Podobno zopiklon jest bezpieczniejszy i można go dłuzej brać bez wzrastającej tolerancji, tylko ta cholerna gorycz płynaca z Tartaru zoladka..

 

podobno to z trzech Z-drugs najmniej uzależnia zaleplon ale watpię, żeby to były jakieś zauważalne różnice; uzależnienie od zolpidemu jest najbardziej nagłośnione, bo to najczęściej przepisywany lek z tej grupy

 

pytałem ze trzech lekarzy o zamianę zolpidemu na imovane i cała trójka spojrzała na mnie pobłażliwym wzrokiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie wszystkie leki o takim działaniu uzależniają podobnie - potwierdził mi to nawet mój lekarz. Z czasem wręcz organizm przestaje "reagować" na przyjmowany lek i należy zwiększyć dawkę leku lub całkowicie go zmienić. W moim przypadku, bezsenności, która towarzyszyła depresji, najlepiej sprawdzał się Senzop - tylko ja z czasem zaczęłam szukać jego tańszych zamienników, i znalazłam np. taki lek: http://porownywarkalekow.pl/dobroson/. Działanie identyczne jednak cena niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 3 tygodni biorę Imovane. Myślę o jego odstawieniu, gdyż z tego co piszą na ulotce nie powinno się go przyjmować przez dłuższy okres niż 4 tygodnie, a ja mam po nim chyba objawy uboczne. Mimo, że wezmę całą tabletkę i prześpię jakoś te 8 godzin to w ciągu dnia czuje się przymulony, na niczym nie mogę się skoncentrować i mam problemy z myśleniem. Sam nie wiem czy to przez właśnie Imovane czy te objawy są spowodowane jakimś schorzeniem.

 

Na początku tygodniu próbowałem już odstawić, brałem po pół tablety i spałem jako tako. W środę bodajże nie wziąłem i spałem może 4 godziny ;/.

 

 

Miał ktoś podobnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonidof

ja byłam pare miesięcy na zolpidemie ze względu na koszmary nocne i musiałam brać większą dawkę (bierze się 5-10mg, a ja brałam 15-20mg:/), żeby działał (oczywiście brałam większą wbrew zaleceniom lekarza i to codziennie:/), na dodatek skończył mi sie zanim udało mi sie dostać do psychiatry po kolejną receptę i miałam trzy noce z głowy, zero snu jako efekt odstawienia... Byłam już jak zombie.. Myslałam, że lekarz wścieknie sie na mnie za takie dawkowanie i będe musiała jakoś stopniowo odstawiać zolpi ale zmienił mi go tylko na zopiclon. Wczoraj wzięłam pierwszy raz, zasnęłam po nim dużo szybciej niż po zolpidemie i dobrze spałam. Ale mam efekty uboczne już dzisiaj, strasznie gorzki smak w ustach przez cały boży dzień, nadal go czuję... Nic nie jest w stanie go zabić:/ I zawroty głowy

 

Znacie jakiś sposób na zwalczenie tego posmaku??? To sie utrzymuje przez cały okres przyjmowania leku, czy mija z czasem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed pogryzieniem/rozpuszczeniem Senzopu, zdarzyło mi się kiedyś - nawet nie wiem w jakich okolicznościach. zupełna głupota. Ta gorycz w przełyku najpierw nie dawała mi spać a potem spowodowała okropne wymioty :cry: - OK, możliwe, że przyczyna była inna, ale nawet jeśli, uważajcie bardzo i nigdy nie myślcie o zbyt długim trzymaniu w ustach bez szybkiego popijania tabletki nasennej, albo co gorsza rozgryzaniu. BTW. ktoś wie, co za taki nieprzyjemny stan rzeczy odpowiada, czemu to smakuje tak a nie inaczej?? (czy leci z nami chemik?:])

 

PS.

30-40 tabletek dziennie.

Chyba sobie jaja robisz. Skąd miałaś tyle recept?

Jak dla mnie bajki;] ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icefun, brałam kilka razy w życiu i nigdy więcej. OHYDA! Na mnie nie najlepiej działało nasennie i ten posmak w buzi... :? Nad ranem budziłam się skacowana i z tym obrzydliwym posmakiem w ustach, suszyło mnie po tym cholerstwie, że szok. Co za ten "smaczek" odpowiada? Nie mam bladego pojęcia. :bezradny: Pewnie jakaś substancja czynna leku tak smakuje i już. Nie pamiętam, czy są one powlekane, czy nie ale jeśli nie, to błąd producentów, bo ten posmak to paskudna sprawa... Brałam to parę razy kilka lat temu, a nadal pamiętam jak to pyyysznie smakowało. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) OHYDA! Na mnie nie najlepiej działało nasennie i ten posmak w buzi... :? (...)
Właśnie na mnie też nie - szczerze mówiąc parę razy miałam najzwyczajniej w świecie haluny (chociaż, nie powiem, trochę mnie to podekscytowało, :lol: raz lampa falowała rozwijając pąki, które okazywały się być żarówkami). Plus był taki, że zasypiałam (o ile) dość rozbawiona i nie budziłam się bez sensu koło 6 rano;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zopiklonie te halucynacje były tak potężne, że nie zasypiałem w ogóle, a przez 6-8h patrzyłem przez okno i np. drzewa mi pod okno na 4 piętrze podstawiały gałęzie i zachęcały to skoku. Rzecz jasna wiedziałem, że to halucynacja i podstęp, ale trochę przerażająca ta ich moc. Zolpidem daje mi ciekawe efekt przed zaśnieciem niestety bardzo rekreacyjne (ale używam do ustawiania rytmu dobowego, bo średnio co dwa-trzy miesiące go jakoś rozwalam), a zopiklon? Uczucie jakiegoś zepsucia, np. chodząc pod stopami rosły mi zgniłe kwiaty. Próbowałem ze 3 dni się tym jakoś uśpić, ale ni cholery ten zopiklon mnie nie usypiał, gorzko w buzi (po podobno lek się przez płuca mocno wydala, lub jakiś metabolit znajduje tam ujście, nie pamiętam dokładnie) w głowie chaos, bloki za oknem skaczą przez skakankę i trzęsą ziemią...

Ekscytujące efekty, ale mi na nie przychodziła tolerancja - czyli nadal oglądanie przedstawienia zamiast snu. I strach, że może mam jakąś ukrytą schizofrenie, ale to tylko efekty leku. Oddałem to komuś bardziej potrzebującemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amnothing, zopiklonu nigdy nie miałem szczęścia próbować, ale kiedyś brałem trochę zolpidem w celach czysto rozrywkowych, dobrze rozumiem i znam to o czym piszesz. Zwłaszcza lubiłem po ciemku spacerować po swoim pokoju, halucynacje były niezwykle realne i prawie wierzyłem że to co widzę dzieje się naprawdę, na przykład jacyś ludzie w moim pokoju siedzący na kanapie, albo wijące się wokół mnie rośliny, jakieś przedmioty poruszające się itd. Poza wizualnymi doznaniami lubiłem też ten stan pół jawy, pół snu, czegoś pośrodku, bo to nigdy nie były tylko zaburzenia percepcji ale i świadomość u mnie przechodziła w bardzo specyficzny stan. Mogę to przyrównać chyba tylko do dekstrometorfanu ale przyjemniejsze i delikatniejsze dla ciała, na pewno mniej chaotyczne. Już ponad 10 lat nie miałem styczności z zolpi, jeśli kiedyś się trafi będę szczęśliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×