Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy istnieja jakieś badania by stwiedzić depresję?


Gość 1507

Rekomendowane odpowiedzi

IMO szybciej depresja może być wywołana niej lub bardziej świadomym ''nieprzyjmowaniem'' nerwicy. Mam na myśli wewnętrzne niepogodzenie się z nią. A przy okazji, wykluczono Ci przyczyny endogenne?

 

Wielki, słyszeliśmy to tym SPECT'u, słyszeliśmy. Pisałes o tym w innym temacie, poszperałem w sieci i mam BARDZO mieszane uczucia - takich ''teoryjek'' było od pyty i jeszcze trochę, a uzasadnienia ostro ocierają się o nadinterpretację.

 

IMO, zwalanie na przyczyny wrodzone to ''łatwizna'' i wygodnictwo, ale prawda jest taka, że jest podobnie jak z zaburzeniami endogennymi - zdarzają się, co nie zmienia faktu, iż większość ma przyczyny ''nabyte''.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się Twilight , u mnie najpierw były leki przed czymś po konkretnym zdarzeniu, a potem jak to lekarz określił pojawił się odczyn depresyjny, podczas leczenia, generalnie nie moge sie pogodzic na istnienie takiej choroby, schorzenia we mnie , iilekroć o tym pomyśle mam własnie taki stan depresyjny czasem chwilowy a czasem godzinny lub półdniowy, al egłównie to napięcie lękowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Depresja_%28choroba%29

 

wyczytałam że powinno sie zbadać czy:

 

Depresja jako objaw innych chorób [edytuj]

Zespół depresyjny lub niektóre z jego objawów, a mogą być objawem innych, organicznych schorzeń w organizmie. Obniżenie nastroju obserwuje się w przebiegu takich chorób jak:

 

* przewlekłe zapalenie wątroby

* marskość wątroby

* zespoły przewlekłego uszkodzenia nerek

* zaburzenia hormonalne (zwłaszcza związane z tarczycą)

* niektóre choroby nowotworowe

* niedożywienie, braki witamin, wybrane zaburzenia metaboliczne

* stany związane z nadmiernym wydzielaniem kortyzolu (np. Zespół Cushinga).

* przewlekłe choroby somatyczne powodujące niepełnosprawność i inwalidztwo jak: cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane i wiele innych.

 

Przed podjęciem właściwego leczenia przeciwdepresyjnego lekarz zazwyczaj zaleca badania ogólne, aby wstępnie wykluczyć inne przyczyny.

 

 

Czy mieliście robione badania w tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAk czytam takie artykuly to jestem zalamany, jak daleko w tyle jest psychiatria:

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polscy-lekarze-postawili-na-nogi-sparalizowanego-mezczyzne,wid,16973472,wiadomosc.html?ticaid=113a90&_ticrsn=3

 

Ludzie sparalizowani zaczynaja chodzic, a nam nie sa w stanie pomoc lekarze, ani koncerny farmaceutyczne, wciskajac SSRaje, ktore nie wiadomo jak dzialaja na organizm, a skutkuja otepieniem umyslowym, lukami w pamieci i zaburzeniami seksualnymi.

 

W artykule tym jest napisane, ze lekarze namnozyli komorki. Jest to legalny proces?Mozna by to jakos wykorzystac w chorobach psychicznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×