Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po dwoch tygodniach brania efectinu zauwazylam, ze wszystko zaczyna mnie draznic i chwilami robie sie nerwowa..Czy ktos mial tak samo?Myslalam,ze branie tego leku na nerwice raczej mnie wyciszy..A do tego mam straszne problemy ze spaniem.Jak juz uda mi sie zasnac i sie obudze w nocy, to ciezko mi jest znowu usnac.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj mialam swoja druga wizyte u psychiatry i dal mi cos na sen, ale powiedzial ze z czasem powinny te problemy ze snem same minac.Biore efectin dopiero od ponad dwoch tygodni i moze organizm jeszcze jest za bardzo pobudzony.Dodam, ze w ogole nie pije kawy i nie pilam, wiec moze taki tego efekt.Wszystko jest w sumie juz ok, ale ciagle nie pokoi mnie te serce.Caly dzien jest przyspieszone bicie...Ja dostalam efectin na nerwice, wiec moze poprostu serce daje mi odczuc nadal moje nerwy..juz sama niewiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

od trzech dni nie biorę efectinu. odstawiłem nagle, bo zabrakło mi tabletek, a lekarz się rozchorował. jutro idę (wraca ze zwolnienia) i zacznę znowu brać, ale przez te trzy dni mam: silne zawroty głowy i nudności.

Piszę to po to, bo nie wszyscy wiedzą, a trzeba o tym pamiętać - nie odstawiajcie sami (nagle) efectinu - nawet wtedy, gdy się wam poprawiło.

 

Pozdrawiam.

 

PS Czy ktoś przerwał branie efectinu np. na 3, 4 dni i potem znów zaczął brać?

czy po tej przerwie nie został zaprzepaszczony dotychczasowy efekt brania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie radze konczyc brania effectinu od tak, gdyz lęki wracaja ze zdwojona sila (przynajmniej ja tak mialam). jak mialam sytuacje ze konczyly mi sie leki a nie mialam mozliwosci pojsc po recepte zawsze mialam zapasik xanaxu tak na wszelki wypadek i bralam po jedej tabletce 0,5 do momentu az nie dostalam recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vampirek, zgadzam się. też już wziąłem xanax. cholera mnie bierze. najgorsze są te zawroty głowy. jutro pewnie dostanę leki i szybko wezmę. może wszystko będzie ok.

 

piotrr - trzymam kciuki. najlepiej nie doprowadzać do takich sytuacji, ale tak wyszło...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tygodnia zamiast effectinu biorę velofax, bo tak chciała lekarka. I muszę powiedzieć, że w dzień jest ok, za to w nocy... Bez er... Mhhh... Tak jakby nie działał już o tej godzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja juz biorę 2,5 miesiaca (jakos tak) i od zeszłego piątku czyli juz tydzien lęki powróciły i znow zdezorganizowały moje życie oraz dalsze "treningi" lub jak kto woli oswajanie się z lękami, strachem. Niestety byo już lepiej, tzn moglem poruszać się w większym obrębie. A teraz znow od tygodnia mam problem z wyjsciem z domu. I bede się kontaktował z lekarzem w poniedziałek. Byc może zwiekszy mi dawkę na 150 lub zmieni lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×