PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
270
70%

Nie
67
17%

Zaszkodziła
48
12%

Liczba głosów : 385

przez SebaNN 19 mar 2018, 21:58
a jakie masz ocd? natretne mysli czy czyny, paroksetyna jest taka średniawa na ocd, u mnie 60mg lekko tłumiło
Od 2002r. Paroksetyna ( Seroxat , Parogen , Paroxinor ) 60mg
Od października 2017 Klomipranina ( Anafranil ) 150mg

przez Dredd 19 mar 2018, 22:34
Brałem paroksetyne 3 lata, wyleczyła moje natręctwa i lęk uogólniony, za to depresji praktycznie nie ruszyła,
zajebista jeszcze była po niej pewność siebie, momentami aż za bardzo :twisted:

przez Apek 19 mar 2018, 22:37
SebaNN napisał(a):a jakie masz ocd? natretne mysli czy czyny, paroksetyna jest taka średniawa na ocd, u mnie 60mg lekko tłumiło

W sumie wszystko. Z takimi urojeniami podchodzącymi wręcz pod schizofrenię, że nie wiadomo pod co to podpiąć. Biorę 40mg. Przy następnej wizycie spytam czy na 60mg nie lepiej spróbować. Do tego się boję, że zbyt "nastymulowany" będę po 60. Na 40mg jest dobrze pod tym względem. Ale może za krótko biorę, bo niecałe 2 miesiące dopiero.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kamral 20 mar 2018, 20:26
Dredd napisał(a):Brałem paroksetyne 3 lata, wyleczyła moje natręctwa i lęk uogólniony, za to depresji praktycznie nie ruszyła,
zajebista jeszcze była po niej pewność siebie, momentami aż za bardzo :twisted:

Jak odstawiłeś, natrectwa i lęki nie wróciły juz ?

Brał tu może ktoś paxtin i ripolept?

przez Monk1302 21 mar 2018, 20:35
Brał ktoś z was te substancje,jak się po nich czuliście i mieliście efekty uboczne?Warto je brać?
Ostatnio edytowano 21 mar 2018, 20:59 przez Motocyklista, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniosłem do odpowiedniego tematu

przez Apek 21 mar 2018, 23:49
Czy warto się w to bagno pchać to sam musisz sobie odpowiedzieć. Powiem tak. Mogą pomóc, ale nie są to żelki dla małych dzieci.
Rano: Paroksetyna 20mg, Rysperydon 0,5mg, kwas walproinowy 500mg.
Wieczór: kwas walproinowy 500mg, Rysperydon 0.5mg, Mirtazapina 30mg

Doraźnie Klonazepam.

przez wkuuporr 21 mar 2018, 23:55
W czasach gdy zdarzało mi się jeszcze palić marihuanę, to kiedyś kolega określił jeden temat słowem 'beton'. W sensie, że towar betonowy. Dla mnie to jest idealne porównanie do Paroksetyny. Paroksetyna to jest taki beton, że ja utraciłem na jej człowieczeństwo, stałem się robotem. Pewnym siebie, ale robotem.

przez SebaNN 22 mar 2018, 22:29
wkuuporr napisał(a):W czasach gdy zdarzało mi się jeszcze palić marihuanę, to kiedyś kolega określił jeden temat słowem 'beton'. W sensie, że towar betonowy. Dla mnie to jest idealne porównanie do Paroksetyny. Paroksetyna to jest taki beton, że ja utraciłem na jej człowieczeństwo, stałem się robotem. Pewnym siebie, ale robotem.

wiem o czym mowa ja brałem 15 lat 60mg, czułem sie robotem ale wolalem to niz zdychanie bez lekow. Coś za coś

przez wkuuporr 22 mar 2018, 23:01
Weź przestań, byłem aż tak odcięty od rzeczywistości, że przynajmniej 3 razy życia nie straciłem. Zawsze byłem roztropny, rozważny, oszczędny. A ten diabelski lek spowodował, że zadłużyłem się na ogromne kwoty, mieszałem takie kombinacje substancji razem, że nie wiem jak nic mi się nie stało. Dwa razy wylądowałem na masce samochodu, bo wyjeżdżałem na rowerze na pełnej kur*ie na pasach mimo, iż widziałem, że szybko jadą samochody, miałem myśli typu 'będę szybszy od gościa, zdążę' czy 'najwyżej zginę, trudno'. Aż tak moje postrzeganie rzeczywistości zostało zniekształcone.

przez qbazag 23 mar 2018, 20:14
od Listopada jest cały czas dobrze na 40 mg, żeby nie było że piszą tylko Ci co im źle. Mialem z tydzień gorszy ale generalnie jest ok. Żadnego robota nie odczuwam może tylko lekko przytłumienie emocji :)
Seroxat 35mg

przez SebaNN 23 mar 2018, 22:25
qbazag napisał(a):od Listopada jest cały czas dobrze na 40 mg, żeby nie było że piszą tylko Ci co im źle. Mialem z tydzień gorszy ale generalnie jest ok. Żadnego robota nie odczuwam może tylko lekko przytłumienie emocji :)

czyli jednak zwiekszenie dawki pomoglo , a doradzałem cały czas:)

przez Apek 23 mar 2018, 23:54
Ja chyba od jutra wskakuję na 60mg. Trudno, że lekarz mówił, że nie warto. Ale to OCD mnie wykończy. Muszę mieć lek na OCD oraz taki, który nie obciąża tak wątroby jak Paroksetyna (chodzi mi o izoenzym CYP2D6).
Rano: Paroksetyna 20mg, Rysperydon 0,5mg, kwas walproinowy 500mg.
Wieczór: kwas walproinowy 500mg, Rysperydon 0.5mg, Mirtazapina 30mg

Doraźnie Klonazepam.

przez SebaNN 24 mar 2018, 18:47
Apek napisał(a):Ja chyba od jutra wskakuję na 60mg. Trudno, że lekarz mówił, że nie warto. Ale to OCD mnie wykończy. Muszę mieć lek na OCD oraz taki, który nie obciąża tak wątroby jak Paroksetyna (chodzi mi o izoenzym CYP2D6).

jak nie pomoże to przejdź na klomipramine, ja byłem zły, że tego nie zrobiłem i tak długo sie meczyłem na 60mg z ocd:-//

przez Apek 26 mar 2018, 16:53
SebaNN napisał(a):
Apek napisał(a):Ja chyba od jutra wskakuję na 60mg. Trudno, że lekarz mówił, że nie warto. Ale to OCD mnie wykończy. Muszę mieć lek na OCD oraz taki, który nie obciąża tak wątroby jak Paroksetyna (chodzi mi o izoenzym CYP2D6).

jak nie pomoże to przejdź na klomipramine, ja byłem zły, że tego nie zrobiłem i tak długo sie meczyłem na 60mg z ocd:-//

Być może masz rację. Szkoda mi tylko tego zapasu Paroksetyny, bo mi się sporo pudełek nazbierało ostatnim czasem :) Ale jutro ostatni raz pogadam z psychiatrą czy zwiększyć na 60mg czy zmienić lek. Na pewno pomaga na inne zaburzenia, dlatego boję się ją odstawiać.

Sortuj wg